دعوت به تجمع سراسری

دعوت به تجمع سراسری
علیه تصمیم پارلمان بلژیک در مورد «استرداد مجرمین»!
دوشنبه, 11. ژوئیه 2022 - 18:40

هموطنان گرامی

 

پارلمان بلژیک در صدد تصویب لایحه تبادل زندانی با جمهوری اسلامی ایران است.

مجلس نمایندگان بلژیک، علیرغم اعتراضات گسترده‌ی اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، قصد دارد روز پنج شنبه ۱۴ ژوئیه، قانون تبادل زندانی با جمهوری اسلامی را مورد رسیدگی قرار داده و به تصویب برساند.

طرح این موضوع و تصویب احتمالی آن به معنی تبدیل بلژیک به حیات خلوت آدمکشان نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

نمایندگان کشورهای اروپائی که ادعای دفاع از حقوق بشر و مقابله با تروریسم  را دارند، مجاز نیستند به بهانه‌ی دفاع از شهروندان خود، به رژیم جمهوری اسلامی که هدفی جز قتل و ارعاب مخالفان رژیم در خارج از کشور و در خاک اروپا ندارد، باج داده و اروپا را به حیات خلوت تروریست‌های دولتی آن تبدیل کنند. حاکمیت جمهوری اسلامی با سیاست رسمی گروگان گرفتن شهروندان دوتابعیتی و اروپائی تاکنون تلاش کرده‌است، آدمکشان خود را از دولت‌های اروپائی بازپس گیرد.

ما از نمایندگان مستقلی که مدافع حقوق بشر هستند و به قوانین بین‌المللی احترام می‌گذارند، مصرانه می‌خواهیم تا با مخالفت این طرح و امتناع از تصویب آن، مانع آزادی تروریست‌های جمهوری اسلامی از جمله اسدالله اسدی دیپلماتِ تروریست و همکاران او شوید.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) از گردهمایی‌های اعتراضی به این مناسبت پشتیبانی می‌کند و همراه و هم‌سو با همه‌ی نیروهای آزادیخواه ایران در اعتراض به این اقدام مسئولین دولت بلژیک، در تمامی گردهم آیی‌ها که در اعتراض به این اقدام پارلمان بلژیک بر گزار می‌شوند، شرکت کرده و سایر هم‌وطنان آزادیخواه را نیز به شرکت در آن‌ها فرا‌می‌خواند. ما هم‌صدا با همه‌ی نیروهای اپوزیسیون جمهوری اسلامی و در  همبستگی با اعتراضات مردم ایران، مخالف تصویت مصوبه‌ی «استرداد مجرمین» در پارلمان بلژیک هستیم.

 

حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

 ۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۱ ژوييه ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.