رفتن به محتوای اصلی

برای ایران فردا و علیه اعدام، شکنجه، نابرابری، فقر و تبعیض

برای ایران فردا و علیه اعدام، شکنجه، نابرابری، فقر و تبعیض
شنبه, 24. دسامبر 2022 - 12:47

روز جمعه 23 دسامبر، ساعت 14، گردهم آئی با شکوهی در مقابل ایستگاه مرکزی سانترال در بروکسل برگزار شد. نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی ایرانی در برنامه صحبت کردند. جعفر حسین زاده از طرف حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بلژیک، نیز در این تجمع اعتراضی در دفاع از مبارزات سراسری مردم ایران صحبت کرد. متن سخنرانی رفیق بدین قرار است.
 
رفقا، دوستان، همرزمان، هم‌وطنان!
در آستانه‌ی صد روزگی جنبش انقلابی "زن، زندگی، آزادی"، هر چند هزاران کیلومتر دور از وطن، اما با قلب‌هایی در کنار وطن و چشمانی نگران ایران، در کنار هم ایستاده‌ایم تا علیه اعدام جوانان انقلابی و مبارز، اعتراض کنیم.
علی خامنه‌ای، مدتی قبل از آغاز این جنبش انقلابی، از روی کار آمدن خدای دهه‌ی شصت گفته بود و حالا سیمای این خدا را می‌توان در احکام اعدام، در شکنجه‌ها، در کشتارها و در زندانی شدن هزاران نفر از بهترین فرزندان ایران دید. خدای دهه‌ی شصت بازگشته است، با یک تفاوت ماهوی: این بار میلیون‌ها نفر در مقابل این خدا ایستاده‌اند. این بار نمی‌توانند همچون دهه‌ی شصت که مبارزان کشورمان را در سکوت سلاخی کردند، جوی خون راه بیاندازند. این بار همه‌چیز فرق می‌کند. این بار نتیجه را مردم تعیین خواهند کرد. حکومت اسلامی از درک این حقیقت عاجز است که اعدام و وحشیگری نمی‌تواند در اراده‌ی جمعی میلیون‌ها ایرانی خدشه ایجاد کند. هر اعدام، مبارزه‌ای جدید را رقم می‌زند. هیچ کس منتظر منجی از داخل و خارج نیست. مردم خود منجی فرزندانشان خواهند بود.
مهمترین دارایی مردم در این جنبش انقلابی، همچون هر جنبش انقلابی تاریخی دیگری، امید و مقاومت است و وظیفه‌ی ما در خارج از کشور، زنده نگاه داشتن شعله‌ی امید و مقاومت است. اپوزیسیون وظیفه دارد که آینده را تصویر کند. وظیفه دارد که تصویری از ایرانِ فردا را با تمام ساختارهای انتخابی اش در مقابل چشمان مردم تصویر کند. مردم از جمهوری اسلامی گذشته‌اند و در طول این صد روز هم در فریاد هایشان نشان داده‌اند چه می‌خواهند. آزادی، عدالت اجتماعی، دموکراسی و رفع تبعیض، نابرابری و ایرانی برای فرد فرد ایرانیان، بدون این که کسی به هیچ دلیل عقب مانده‌ای برتر از دیگران باشد. ایرانی که با مشارکت فرد فرد ایرانیان از هر فرهنگ و اتنیک و طبقه و جنس و جنسیتی ساخته خواهد شد. ایرانی که می‌تواند الگوی تغییر برای تمام کشورهای منطقه‌ی خاورمیانه باشد. ایرانی که راهگشای دخالت‌های نظامی و غیرنظامی در منطقه ما نباشد.
برای ایران فردا و علیه اعدام، شکنجه، نابرابری، فقر و تبعیض، تا آخرین لحظه ایستاده‌ایم و دیر نیست روزی که به جای اعتراض به اعدام، جشن پیروزی را در کنار هم برگزار کنیم.
پیروز باشید!

از طرف حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بلژیک

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.