پيام به ششمين کنگره سازمان های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

پيام به ششمين کنگره سازمان های جبهه ملی ایران در خارج از کشور
شنبه, 19. نوامبر 2022 - 23:18

دوستان گرامی!

درودهای گرم ما را به مناسبت برگزاری ششمين کنگره سازمان های جبهه ملی ایران در خارج از کشور با نام "کنگره مهسا امینی" که در روزهای ۱۲ و ۱۳ نوامبر برگزار می شود، بپذيريد. اميدواريم کنگره شما بحث های سازنده ای را در موضوعات حاد و مبرمی که جنبش انقلابی با آن روبرو است، پيش ببرد و به جمع بندی مطلوب دست يابد. 

دوستان گرامی!

کنگره شما زمانی برگزار می شود که سپهر سياسی کشور با شکل گيری و تداوم جنبش انقلابی در ۸ هفته گذشته دگرگون شده و  چشم اندازی جديدی برای گذار از جمهوری اسلامی و دستيابی به آزادی و دموکراسی گشوده است. جنبش "زن، زندگی، آزادی" که با قتل مهسا امينی پا به حيات گذاشت،در فاصله زمانی کوتاه از جنبش مطالباتی ـ اعتراضی به جنبش انقلابی فراروئيد و کانون قدرت را زير ضرب گرفت، پشتيبانی جهانی را جلب کرد و همبستگی بی سابقه ای بين ايرانيان درون مرزی و برون مرزی فراهم آورد. 

جنبش "زن، زندگی، آزادی" که زنجيره ای از خيزش ها و جنبش های اجتماعی است که از سال ۸۸ شکل گرفته است، با توجه به گستردگی جغرافيائی اعتراضات، برگزاری اعتراضات در تعداد پرشماری از استان ها و شهرها، مشارکت گروه های مختلف اجتماعی به ويژه زنان، جوانان و دانشجويان به جرات می توان گفت که ما با يک جنبش فراگير، سراسری و يگ پارچه روبرو هستيم که خرده جنبش های اجتماعی را در برگرفته است.

جمهوری اسلامی با کشتار وسيع خيزش دی ماه ۹۶ و آّبان ۹۸ را خواباند. اين بار با وجود کشتار بيش از ۳۰۰ تن  و دستگيری بيش از ۱۰ هزار تن قادر نشده است خيابان ها را به تسخير خود در آورد و دانشگاه ها و مدارس را تحت کنترل بگيرد. جنبش انقلابی نشان داد  که از توان بالائی در مقابل سرکوب برخوردار است. کشتارها و دستگيری نه تنها به خانه نشينی معترضين نيانجاميده، بلکه بر شعله ور شدن خشم معترضين و اراده آن ها برای مقابله با دستگاه سرکوب افزوده است. 

دوستان عزيز!

چنبش "زن، زندگی، آزادی" از جنس جنبش های جديد و جزو جنبش های بدون سر و فاقد رهبری واحد است و اتوريته ای برای هدايت  اين جنبش وجود ندارد. ما با رهبران متعدد ميذانی روبرو هستيم که ناشناخته اند. اگر جنبش بدون رهبر از کارائی و پايداری در مقابل سرکوب برخوردار است، اما تداوم جنبش، الزامات دوره گذار، برگزاری انتخابات و تشکيل مجلس موسسان کشور ايجاب می کند که آلترناتيو حکومت شکل گيرد. جنبش از فقدان آلترناتيو حکومت رنج می برد. 

جای خوشحالی است که ۶ حزب و سازمان جمهوری خواه دموکرات که سازمان شما و حزب ما جزو آن است، مدتی است که وارد روند همکاری شده اند. اين همکاری می تواند گامی در راستای تشکيل ثقل جمهوری خواهی باشد. در عين حال ضرورت دارد گفتگو و هماهنگی بين جريان ها و فعالان سياسی دموکرات شکل گيرد و زمينه را بری برآمدهای هم  زمان و هماهنگ فراهم سازد. 

برای کنگره شما موفقيت آرزو می کنيم و اميدواريم کنگره به اهداف خود دست يابد.

هيئت سياسی ـ اجرائی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.