رفتن به محتوای اصلی

سالگرد خيزش آبان ماه را، به نمايش قدرت مردم در مقابل حکومت تبديل کنيم!

سالگرد خيزش آبان ماه را، به نمايش قدرت مردم در مقابل حکومت تبديل کنيم!
سه‌شنبه, 15. نوامبر 2022 - 00:13
image-20221013121202-1

روز های آتی سالگرد خيزش آبان ماه ۹۸ است. خيزشی که سرفصل جديدی را در صحنه‌ی سياسی کشور گشود.  در اين خيزش، مردم هم‌ زمان در بيش از ۱۵۰ شهر و در ۲۸ استان در اعتراض به افزايش ۳ برابری قيمت بنزين که بر زندگی گروه‌های وسيعی از جامعه و به ويژه تهيدستان تاثيرات مخرب داشت، به خيابان ها آمدند و عليه علی خامنه ای و جمهوری اسلامی شعار دادند. جمهوری اسلامی که از خيزش گسترده‌ی مردم به وحشت افتاده بود و نگران آن بود که سيل ميليونی مردم خيابان ها را تسخير کند، دست به سرکوب وحشيانه زد و به‌‌گفته ای ۱۵۰۰ تن را در طی چند روز در شهرهای مختلف با شليک مستقيم به قتل رساند و هزاران معترض را بازداشت کرد. فرمان تير را شخص علی خامنه ای صادر کرده بود.

خيزش آبان ماه برای همگان مشخص کرد که حکومت فاسد جمهوری اسلامی برای حفظ حيات خود، حاضر است به هر جنايتی دست بزند. گرچه با آن کشتار وحشيانه، اعتراضات فروکش کرد، ولی سرکوب خونین بر خشم مردم از حکومت افزود. خشم فروخفته‌ی مردم با قتل مهسا امينی شعله ور شد و جنبش "زن، زندگی، آزادی" آغاز گشت. اين جنبش که همانند خیزش آبان ماه ۹۸ در خيابان متولد شد، بلافصله به دانشگاه ها و مدارس راه يافت و گروه های وسيعی از جامعه و ايرانيان برون مرزی را به ميدان آورد و حمايت وسيع بين المللی را جلب کرد.

اکنون تشکل جوانان محلات شهرهای مختلف، دانشجويان و تشکل های صنفی فرهنگيان، برای روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آبان فراخوان داده اند و از گروه های مختلف جامعه خواسته اند که به جنبش انقلابی در اين روزها بپیوندند. جنبشی که برای برچيدن حکومت فاسد و جنايتکار جمهوری اسلامی خيز برداشته‌است.

حزب چپ ايران (فدائيان خلق) ياد جانباختگان خيزش آبان ماه را گرامی می دارد، با فراخوان در روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آبان همراه می شود و انتظار دارد که گروه های مختلف جامعه به اين فراخوان پاسخ مثبت دهند و با حضور خود در اعتراضات در اشکال مختلف، سالگرد خيزش آبان ماه را به روزهای نمايش قدرت مردم در مقابل حکومت تبديل کنند.  

هيئت سياسی ـ اجرائی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)
۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴ نوامبر ۲۰۲۲

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.