ما خواهان لغو حکم اعدام محمد علی طاهری هستيم!

شنبه, 7. اکتبر 2017 - 14:12

ما به عنوان سه تشکل چپ مخالف استبداد و تبعیض و مدافع آزادی و دموکراسی، حکم اعدام محمد علی طاهری توسط قوه قضائی جمهوری اسلامی را محکوم و خواهان لغو آن هستيم و از نهادهای حقوق بشری، جریان های سیاسی و از نيروهای آزاديخواه می خواهيم صدای مخالفت با اعدام را پر طنین نمایند

قوه قضائیه جمهوری اسلامی حکم اعدام محمدعلی طاهری، بنیانگذار موسسه عرفان حلقه را صادر و به او ابلاغ نموده است. طاهری به استناد "جرمی" به اعدام محکوم شده است که قانون آن پس از وقوع "جرم" تصویب شده است.

محمد علی طاهری، بنیانگذار مؤسسه "عرفان حلقه" و روش "فرادرمانی و طب مکمل" در ایران بوده و کتاب هایش در سال های گذشته با مجوز قانونی چاپ و منتشر شده است. طاهری با گسترش فعاليت های خود، طرفداران زيادی پيدا کرد. با افزایش طرفداران طاهری، او زیر فشار حکومت قرار گرفت و ناگزیر گرديد که از فعالیت هایش دست بکشد. او در سال ۱۳۹۰ بازداشت و در بهمن ماه همان سال به اتهام "توهین به مقدسات" به ۵ سال زندان محکوم گرديد. در جریان گذراندن محکومیت در زندان، او بار دیگر در سال ۱۳۹۴ به اتهام "افساد فی الارض" به اعدام محکوم شد، اما این حکم در سال ۱۳۹۵ از سوی ديوان عالی کشور نقض گردید. او امسال بار دیگر محاکمه و حکم اعدام گرفت.

جمهوری اسلامی از فردای به قدرت رسیدن برای مقابله با مخالفان، به زندان، شکنجه و اعدام توسل جسته است. شیفتگی سران و مقامات رژیم به مرگ و اعدام، به بهای ستاندن جان‌های بسیاری از هموطنان ما انجاميده است. اعدام در این حکومت هیچگاه از رونق نیفتاده است. آخرين مورد آن محمد علی طاهری است که حکومت قصد گرفتن جانش را دارد.

ما به عنوان سه تشکل چپ مخالف استبداد و تبعیض و مدافع آزادی و دموکراسی، حکم اعدام محمد علی طاهری توسط قوه قضائی جمهوری اسلامی را محکوم و خواهان لغو آن هستيم و از نهادهای حقوق بشری، جریان های سیاسی و از نيروهای آزاديخواه می خواهيم صدای مخالفت با اعدام را پر طنین نمایند. ما اطمینان داریم صدای اعتراض ما هر چه رساتر و همگانی تر شود، به همان نسبت تیغ سرکوب و اعدام کندتر می شود.

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

هیئت مسئولین کنشگران چپ

هيئت هماهنگی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ـ طرفداران وحدت چپ

 

۷ شهريور ۱۳۹۶ (۲۹ آگوست ۲۰۱۷)

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.