به‌مناسبت ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و مشارکت گسترده و اميدآفرين دانش‌آموزان در جنبش انقلابی

به‌مناسبت ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و مشارکت گسترده و اميدآفرين دانش‌آموزان در جنبش انقلابی
جمعه, 4. نوامبر 2022 - 13:28

سیزدهم آبان  ۱۳۵۷ در روز‌شمار وقایع سیاسی ایران یادآور حضور تاثیر گذار دانش‌آموزان شجاعی است که با تعطیلی مدارس در آن روز راهی صحن دانشگاه تهران شدند تا همراهی و همبستگی خود را با دانشجویان در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی اعلام کنند. دانش آموزان داخل دانشگاه شدند و در دانشگاه به‌همراه دانشجويان عليه رژيم شاه شعار دادند.
 
تجمع مسالمت‌آمیز دانش‌آموزان در دانشگاه، توسط نیروهای سرکوبگر گارد شاهنشاهی به خاک و خون کشیده‌شد و د ه ها دانش اموز کشته و زخمی شدند. دلاوری نوباوگان صفحه‌ی ماندگاری را در تاریخ مبارزات مردم ايران ثبت کرد.

امسال در شرائطی به استقبال روز دانش‌آموز می‌رویم که فریاد آزادی‌خواهی مردم ایران در سراسر میهن‌مان طنین انداز است و مبارزه‌ی مردم  علیه تبعیض، ستم، فقر و بی عدالتی، تخریب و ویرانی زندگی مردم و طبیعت توسط نظام جمهوری اسلامی به یک جنبش انقلابی فرا روئیده‌است و دانش‌آموزان ‌‌و نوجوانان ایران در این جنبش نقش به‌سزایی دارند.

دانش‌آموزان ایران با دنیای ديجيتال و گردش آزاد اطلاعات بزرگ شده اند. آن‌ها شاهد ظلم، ستم، تبعیض و بی عدالتی در همه‌ی عرصه‌های زندگی خود و خانواده‌هایشان بوده و هستند. این نیروی عظیم، خود شاهد استیلای نگاه ایدئولوژیک به مدارس و حوزوی کردن نظام آموزشی و کالایی و طبقاتی کردن آموزش و تاثیرات ویرانگر آن بوده‌اند. این نسل بالنده، پرسشگر و امید‌آفرین جامعه با آگاهی و بی‌محابا قدرت سیاسی حاکم را به چالش كشيده و شعار "زن، زندگی، آزادی" را فریاد می‌زند.
 
مشارکت بی نظیر دانش آموزان جنبش انقلابی را تقويت کرده و امید به پیروزی بر نظام جمهوری اسلامی را افزوده‌‌است. نیروهای سرکوب نظام ولایی بیش از ۴۰ کودک و نوجوان را کشته‌اند. اما تداوم جنبش فراگير و انقلابی مردم پايه های حکومت کودک‌کش را به لرزه در آورده‌است.

این نسل آگاه و هوشیار برای رسیدن به آزادی و برابری، حضور در صحنه‌ی مبارزه با استبداد را برگزیده‌است. اکنون مبارزه‌ی دانش آموزان از جایگاهی ویژه برخوردار است و به‌مثابه‌ی جزیی جدایی‌ناپذیر از جنبش انقلابی مردم ایران برای نیل به آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی به حساب می آيد.
 
دانش‌آموزان گرامی!

جمهوری اسلامی که خود به کشتن دانش‌آموزان در جنبش انقلابی مردم مشغول است، امسال نیز در صدد است با برگزاری مراسم حکومتی به مناسبت سالگرد اشغال سفارت آمریکا، مانع از حضور و متحد شما در روز دانش آموز شود. روز دانش‌آموز، روز همبستگی، روز مبارزه برای آزادی دانش‌آموزان زندانی، هم‌کلاسی‌های دربند شما و همراهی با جنبش انقلابی «زن، زندگی، آزادی» است.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) روز دانش‌آموز را گرامی می دارد و حضور گسترده‌ی امید‌های آینده‌ی کشور در جنبش انقلابی مردم ایران را ارج می‌گذارد. حضور مصمم شما برای رسیدن به آزادی، جامعه‌ی ما را بیش از پیش به آینده‌ی بهتر و ساختن ایرانی آزاد و دموکراتیک امیدوار کرده‌است. ما با همه‌ی توان از مبارزه دلیرانه‌ی شما با استبداد پشتیبانی می‌کنیم.
 
هیئت سیاسی اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۴ نوامبر ۲۰۲۲

دیدگاه‌ها

علی

با در نظر گرفتن نزدیک به 2 ماه جنبش انقلابی . سازمانی به چب که شما باشید موضوع گیری های شما و فعالیت و واکنش شما نمره ۸ از نمره بیست هم شاید نگیرید. پس در اینده ایران هم بنظر نمی رسد بیشتر از این نقش داشته داشته باشید. در کل چب ۵۷ تی نمی تواند پا به پای جنبش انقلابی به پیش برود چه برسد پیشرو انها حرکت کند.
سرنوشت تلخ چب ایران در تمام اشکال ان.

س., 08.11.2022 - 18:01 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.