پیام تبریک به لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور منتخب برزیل

پیام تبریک به لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور منتخب برزیل
سه‌شنبه, 1. نوامبر 2022 - 19:51

جناب لولا داسیلوا

با درودهای رفیقانه،

بدین وسیله انتخاب مجدد شما به ریاست جمهوری برزیل را صمیمانه تبریک می‌گوئیم.

انتخاب شما به ریاست جمهوری، با توجه به نقش فزاینده‌ی برزیل در آمریکای لاتین و جهان، حائز اهمیت فوق‌العاده در سطح بین المللی است و  گام مهمی در جهت ادامه‌ی مسیر پیشرفت کشور شما در جهت ایفای نقش مثبت در عرصه‌ی داخلی و بین‌المللی و از این نقطه‌نظر، مایه‌ی امیدواری طرفداران عدالت اجتماعی، حفظ محیط زیست و پاسدار صلح و امنیت در جهان است.

شما در جريان جنبش "زن، زندگی، آزادی" در کشور ما ايران و خشونت عريان جمهوری اسلامی قرار داريد. ما امیدواریم شما از اهداف این جنبش و  تلاش‌های مردم ایران برای رسیدن به آزادی و برابری پشتیبانی کنید. جمهوری اسلامی با شعارهای بظاهر ضد امپریالیستی در واقع رویکرد دگرستیزانه خود را توجیه می‌کند و با این سیاست تلاش می‌کند حاکمیت خود علیه منافع و مصالح مردم ایران و به ویژه میلیون‌ها کارگر و زحمتکش را تحکیم ‌کند.

مبارزه‌ی شما و ما برای جهانی بهتر، عادلانه و انسانی، با همه‌ی ویژگی‌های مختص کشورهایمان، اساسا در یک جهت قرار دارد. اگر در کشور شما این امکان برای نیروهای چپ وجود دارد که از طریق انتخابات آزاد جبهه‌ی گسترده‌ای علیه نئولیبرالیسم و نابرابری‌های اجتماعی ناشی از حاکمیت آن‌ را شکل دهند، در کشور ما با وجود استبداد حاکم، ایجاد چنین امکانی هم‌چنان با دشواری مواجه‌ است.

برای شما در تحقق برنامه‌های خود در جهت حفظ محیط زیست و توقف روند نابودی جنگل‌های آمازون و تحقق آرمان عدالت اجتماعی در برزیل و مشارکت فعال در حفظ صلح و امنیت در جهان، آرزوی موفقیت می‌کنیم.

با احترام

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
 ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱ نوامبر ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.