زندانیان سیاسی آزاد باید گردند!

زندانیان سیاسی آزاد باید گردند!
بازداشت های گسترده‌ی معترضان، حکومت را از فروپاشی نجات نخواهد داد!
چهارشنبه, 2. نوامبر 2022 - 19:16

از ۲۲ شهریور ماه تاکنون، هزاران تن از فعالان جنبش‌انقلابی به سبعانه‌ترین شکل بازداشت و زندانی شده‌اند. بازداشت شدگان از طیف‌های مختلف از جمله کودکان دانش‌آموز، دانشجویان، استادان، وکلا، خبرنگاران، پزشکان، معلمان، خوانندگان، سینماگران و … هستند. هم چنین صدها فعال سیاسی و مدنی شناخته شده توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و به مکان‌های نامعلومی انتقال یافته‌اند. دستگاه قضائی جمهوری اسلامی ضمن اذعان به این بازداشت‌های وسیع، خبر از صدور دادخواست علیه صدها زندانی را به اتهام‌های واهی هم‌چون «ا‌جتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور»  و نیز «محاربه» اعلام کرده و قصد برگزاری محاکمات نمایشی دیگر را دارد.

نیروهای سرکوب رژیم طی شش هفته‌ی گذشته حداقل  ۲۷۷ تن را به قتل رسانده‌اند که از این تعداد بیش از چهل تن کودکان و نوجوانان بوده‌اند. صحنه‌های خشونت علیه معترضان در فیلم‌هائی که منتشر شده‌است، نشاندهنده‌ی سبعیت آشکار حکومت علیه مردمی است که با شعار «زن، زندگی و آزادی» به خیابان آمده و دست به اعتراض زده‌اند. هم‌زمان، تلاش نهادهای سرکوب بر آن است که با تهدید خانواده‌ها و بازداشت و شکنجه‌ی بستگان جانباختگان، آن‌ها را وادار به انکار علنی قتل فرزندان خود کنند. حکومت هم‌چنین با وقاهت تمام، تلاش می‌کند در برخی موارد قربانیان سرکوب را به عنوان بسیجی جا بزند و مرگ دختران جوان را به خودکشی یا به دلیل بیماری موهوم اعلام کند. اقداماتی که ماهیت ضدانسانی آن را آشکارتر می‌کند.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) رفتار حکومت با مردم معترض را شدیدا محکوم می‌کند. ادامه‌ی این روش‌ها را نشانه‌ی هراس حاکمان فاسد جمهوری اسلامی از اقتدار جنبش مردم می‌داند. بازداشت‌های گسترده‌ی معترضان، خیابان را برای این حکومت آزاد نکرده، بلکه به خشم بيشتر مردم و پيوستن گروه های اجتماعی جديد به جنبش انجاميده، نه تنها امنیتی برای حکومت ایجاد نمی‌کند، بلکه زمین را زیر پای آن داغ‌تر و نا امن‌تر هم خواهد ساخت. استفاده از آمبولانس‌ها برای بازداشت مخالفان حکومت، اعزام هزاران مامور «لباس شخصی» به جمع معترضان نشاندهنده‌ی ناتوانی حکومت در برابر تداوم و وسعت جنبش انقلابی مردم است. جنبشی که با صلح‌امیزترین شعار به صحنه آمده‌است، با خشونت عریان متوقف نخواهد شد، با حضور گسترده‌تر و قدرتمندتر خود، حکومت سرکوب را از پای در خواهد آورد. چرخ تاریخ به عقب برنخواهد گشت. صدور کیفرخواست علیه صدها و هزاران تن به اتهام‌های نخ‌نما شده راه به جائی نخواهد برد. بازداشت شدگان باید فورا آزاد گردند و به ضرب و شتم و کشتار مخالفان پایان داده شود. دستگیری‌ها باید متوقف و همه‌ی زندانیان سیاسی و مدنی آزاد شوند.

ما از مردم مبارز، همه‌ی فعالان جنبش انقلابی ایران می‌خواهیم«زندانی سیاسی آزاد باید گردد» را در تظاهرات‌ها، در محلات و در خیابان‌های شهرها، در محیط کار، در دانشگاه‌ها و بر پشت بام‌ها پر طنین‌تر و عزم خود را برای گشودن درهای زندان‌ها آشکارتر کنند.

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
 ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲ نوامبر ۲۰۲۲

  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!