رفتن به محتوای اصلی

حزب کمونیست عراق:‌ دولت‌های همسایه باید دست از حملات متوحش مکرر به عراق بردارند!

حزب کمونیست عراق:‌ دولت‌های همسایه باید دست از حملات متوحش مکرر به عراق بردارند!
جمعه, 30. سپتامبر 2022 - 22:59
مترجم:

بغداد۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲

حزب کمونیست عراق حملات مسلح مکرر بر شهرهای کوچک و بزرگ اقلیم کردستان توسط ترکیه و ایران را محکوم میکند.

رفیق علی صاحب، عضو دفتر سیاسی حزب، در گفتگو با روزنامه حزب، «طریق الشعب» (راه مردم) گفت این حملات مکرر بر بنیان بهانههای دروغین هستند و به منزله نقض آشکار حق حاکمیت عراق به حساب میآیند. او افزود که حملات ایران باعث شهادت برخی شهروندان و زخمی شدن عدهای دیگر شده است و شهروندان بیدفاع را به هراس کشانده — آن هم در زمانی که دولت عراق قادر به انجام هیچگونه علمیاتی برای توقف این حملات بزدلانه نیست.

در جریان بمباران اقلیم کردستان توسط ایران در روز چهارشنبه سیزده نفر کشته و ۵۸ نفر زخمی شدند. این حمله در ضمن بر شماری از مدارس کودکان و شهروندان غیرنظامی تاثیر گذاشت و به زخمی شدن کودکان و زنان و مرگ و میر گسترده انجامید.

رفیق صاحب افزود‌: «هدف از تداوم حمله به خاک عراق پرت کردن توجه افکار عمومی از رویدادهای درون ایران است و به منزله تلاشی برای صدور مشکلات کشور به خارج از آن است.»

او در ادامه گفت: «ما حملات مکرر ایران و ترکیه را که آخرینش چهارشنبه صبح در ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲ رخ داد محکوم میکنیم و تاکید میکنیم که وظیفه دولت عراق حفظ و دفاع از حق حاکمیت کشور و تضمین ایمنی مردم است. دولت باید دست به اقدامات قاطع بزند و نه اینکه فقط سفرای ترکیه و ایران را محکوم و احضار کند و اعتراض رسمی اعلام کند.»

او در ضمن از مقامات مربوطه خواست به تکرر این حملات متوحش خاتمه دهند، ترکیه را وادار کنند پایگاههای نظامی خود را از خاک عراق برچیند و از جامعه بینالمللی بخواهند این تهاجم آشکار جدید را محکوم کند.

رفیق علی صاحب در سخنان خود از طرف حزب کمونیست عراق به خانوادههای قربانیان حمله خائنانه اخیر تسلیت گفت و از مقامات عراق خواست به تسریع بهبود زخمیها بپردازند و اقداماتی برای پرداخت غرامت به آنها و خانوادههای شهدا انجام دهند.

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.