آینده جنبش زنانه ایران و تاثیرات ان در خاور میانه و جهان

جنبش فمینستی و زنانه ایران که سابقه حداقل ۴۴ ساله دارد، اخیرا با جرقه قتل ناجوانمردانه ژینا به اوج خود رسیده ویژه گی های فراوانی دارد که من به یک نکته مهم ان در سه محور اشاره خواهم کرد:

۱- برداشت من این است که در حاکمیت اسلامی تغییرات اساسی به نفع بانوان ایران امکان پذیر نیست، ممکن است تحت تاثیر مقاومت زنان کمی عقب نشینی کنند اما همانطور که تاکنون دیدیم پس از تثبیت خود مجددا همه دستاوردهای زنان را پایمال خواهند کرد. 

مقاومت و پیروزی زنان شجاع ایرانی با کمک جوانان و مردان هموطن بی شک باعث تغییرات عمده و عمیق در قوانین پسا حاکمیت اسلامی به نفع این بخش از جامعه در تمام زمینه ها خواهد داشت. حکومت آینده هر چه باشد دیگر نمیتواند 

حقوق پایمال شده زنان را نادیده بگیرد.

۲- پیروزی جنبش فمینستی ایران در منطقه اسلام زده خاور میانه دگرگونی بسیار زیادی بوجود خواهد آورد. جنبش‌های زنانه این کشورها با الگو قرار دادن از حرکت‌های مدرن، و شجاعانه بانوان ایرانی خواستار تغییرات عمده و عمیق در کشورهای خود خواهند شد. زنان مترقی این کشورها با حساسیت تمام اخبار و وقایع ایران را دنبال میکنند. 

۳- این جنبش هم اکنون جهان را تکان داده است بی جهت نیست که سیل حمایت از طرف نویسندگان، شاعران، هنرمندان، محققین، سیاستمداران، سلیبریتی ها، ورزشکاران مشهور و حتی مردم عادی از سراسر جهان به حمایت از ان برخواستند  در صورت پیروزی الگوی مناسبی برای خلق تغییرات عمده در جهت حقوق زنان  خلق خواهد کرد و الگوی مناسبی علیه همه رژیم‌های دیکتاتوری خواهد بود. 

زنان پر افتخار ایرانی خود را دست کم نگیرید راهی که شما میروید جهانی خواهد شد. 

اسماعیل صفرزاده

۲۶ سپتامبر

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.