اطلاعیه‌ها و فراخوان‌ها

‏علیه سرکوب و برای مقاومت؛ آکسیون اعتراضی مشترک در ۱۰ شهر اروپا
M A N I F E S T A T I O N
‏Samedi de 21 janvier 2023
‏Place des Fêtes - P À R I S
‏⁦‪#StopExecutionsInIran‬⁩
‏علیه سرکوب و برای مقاومت؛ آکسیون اعتراضی مشترک در ۱۰ شهر اروپا
شنبه ۲۱ ژانویه ۲۰۲۳
ساعت ۱۵
سمینار پیرامون جنبش انقلابی در ایران چالش‌ها و چشم‌اندازها
سمینا انقلابی در ایران چالش ها و چشم انداز ها جنبش انقلابی زن زندگی و آزادی در ایران ادامه دارد احزاب و سازمانهای سیاسی و مدنی و از همه مهمتر مردم مبارزه ایران در داخل و خارج کشور تلاش دارند
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابزار اصلی سرکوب جمهوری اسلامی به عنوان دشمن اصلی مردم ایران است
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابزار اصلی سرکوب جمهوری اسلامی به عنوان دشمن اصلی مردم ایران است. این ارگان در کنار نهادهای مختلف دیگر نقش اصلی را در سرکوب مردم دارد. هم‌چنین با ایجاد گروه‌های شبه نظامی رنگارنگی هم‌چون حشد الشعبی، یا فاطمیون، زینبیون و … با توطئه و ترور در سرنوشت مردم کشورهای دیگر منطقه نیز دخالت می کند. هم‌زمان، در آدم‌ربائی و ترور علیه ایرانیان در خارج کشور مشارکت دارد.
تظاهرات یکشنبه ۱۵ ژانویه درمیدان تروکادرو پاریس دراعتراض به سرکوب زنان و مردان مبارزدرایران
مجمع پشتیبانی ازمبارزات مردم ایران - پاریس » از« انترکلکتیو فرانس ایران» برای سازماندادن تظاهرات یکشنبه ۱۵ ژانویه درمیدان تروکادرو پاریس دراعتراض به سرکوب زنان و مردان مبارزدرایران حمایت می کند.
امیدداریم هرچه پرشمارتردراین تظاهرات که درمیدان حقوق بشربرگزارمی شود حضوربه هم برسانیم .
« مجمع پشتیبانی از مبارزات مردم ایران - پاریس »
تظاهرات علیه اعدام در جمهوری اسلامی - پاریس سه شنبه ساعت ۱۸ میدان لنا پاریس برگزار میشود
تظاهرات علیه اعدام علیه جمهوری اسلامی به دعوت مجمع پشتیبانی از مبارازات مردم ایران - پاریس سه شنبه ساعت ۱۸ میدان لنا پاریس برگزار میشود
فراخوان به راهپیمایی در شهر گنت در منطقه فلاندر بلژیک 
برای همبستگی با جانباختگان خانواده‌های هواپیمای پی‌اس ۷۵۲ پرواز اوکراین؛ در همبستگی با تمام خانواده‌های دادخواه و در همراهی با جنبش "زن، زندگی، آزادی": یکشنبه هشت ژانویه ساعت ۱۵
تجمع مشترک احزاب و تشکل های ایرانی،كوردستانی و آلمانی در شهر کلن
تجمع مشترک احزاب و تشکل های ایرانی،كوردستانی و آلمانی در شهر کلن:
زن، زندگی، آزادی
با گذشت بیش از ۱۰۰ روز از جنبش‌ انقلابی مردم ایران که با شعار زن زندگی آزادی از کوردستان ایران شروع و سراسر ایران و جهان را در نوردید، می گذرد.
رژیم فاسد و جنایتکار جمهوری اسلامی هر چه در توان داشت به کار گرفت تا با قتل، شکنجه، زندان، تجاوز و ... مردم معترض ایران را سرکوب و خفقان را حاکم کند، اما چنین جنایاتی بیشتر از هر زمان دیگری نتیجه عکس برای رژیم به همراه داشت و درماندگی و چهره ی واقعی مافیای وحشی حاکم را برای مردم رسوا کرد
گردهمایی در بروکسل ۸ ژانویه
همایشی در بروکسل در حال سازماندهی است که سالگرد سرنگون کردن هواپیمای مسافری به وسیله جمهوری اسلامی را برگزار کند و در عین حال از جنبش انقلابی مردم ایران حمایت شود
در این همایش نماینده ای از عفو بین الملل ، شهردار منطقه ای در بروکسل که کنسولگری جمهوری اسلامی در آن منطقه واقع است
«مانیفست جامعه‌ی LGBTQ+ ایران»
ما، جمعی از اعضاء و کنشگران جامعه‌ی +LGBTIAQ ایران و افغانستان و کنشگران کوئیر فمنیست و ترنس* فمنیست، این مانیفست را خطاب به کلیت جامعه‌و اپوزیسیون حال حاضر ایران به رشته‌ی تحریر درآورده‌ایم تا ضمن معرفی جامعه‌ی خود، مطالبات‌مان را نیز بیان کنیم
برای ایران فردا و علیه اعدام، شکنجه، نابرابری، فقر و تبعیض
روز جمعه 23 دسامبر، ساعت 14، گردهم آئی با شکوهی در مقابل ایستگاه مرکزی سانترال در بروکسل برگزار شد. نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی ایرانی در برنامه صحبت کردند. جعفر حسین زاده از طرف حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بلژیک، نیز در این تجمع اعتراضی در دفاع از مبارزات سراسری مردم ایران صحبت کرد. متن سخنرانی رفیق بدین قرار است.
برای سازمان دادن جنبش و رهبری آن
ما از تمام نیروهای ملی، دموکرات، مترقی و چپ می خواهیم اختلافات خود را کنار گذاشته و در اتحاد با یکدیگر در سازمان دادن جنبش و رهبری آن با اتکا به تجارب و سابقه مبارزاتی نیروهای داخل کشور اقدام کنند، و از هم اکنون برنامه مشترک خود را برای گذار به جامعه ای ملی، دموکراتیک و سکولار اعلام نمایند.
‏گردهمایی در میدان باستیل در پاریس ‏علیه اعدام در ایران!
شنبه 26 آذر - ۱۷ دسامبرساعت 15
‏گردهمایی در میدان باستیل در پاریس
‏علیه اعدام در ایران!
‏همت همگانی کنیم!
‏فشار بین المللی تاثیر خود را نشان داده!!
با هر مرام و عقیده ای، علیه خامنه ای و مزدورانش متحد شویم!
زمان آن فرا رسیده است که ایرانیان با هر مرام و عقیده ای، از زنان و مردان و دگرباشان جنسی، از کرد و فارس و بلوچ و ترک و عرب، از پیر و جوان، از مسلمان و مسیحی و زرتشتی و یهودی و بهائی و غیرمذهبی، متحدانه دست به اقدام همه جانبه علیه استبداد مذهبی جمهوری اسلامی و فرمانده درمانده آن خامنه ای بزنند
خبر کوتاه بود، او را همچون نوید اعدام کردند
ما این اقدام جنایتکارانه وضد بشری را به شدت محکوم می کنیم و از جامعه جهانی و افکار عمومی بین المللی می خواهیم که هر چه در توان دارند برای متوقف کردن دستگاه سرکوب حکومت اسلامی به کار گیرند.
فاجعه ای بسیار تلخ و کوتاه در خبرها آمد: محسن شکاری اعدام شد
جمعی از ایرانیان ساکن در بلاروس، اعدام ناجوانمردانه محسن شکاری توسط رژیم جهل و جنایت را محکوم کرده، خود را در غم از دست دادن فرزند رشید این سرزمین کهن شریک می داند.
راهپیمائی برای ایران
حمایت از فراخوان برای همبستگی با قیام مردم ایران
مرکز همکاری احزاب سیاسی کردستان ایران – کانادا
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) – کانادا
شورای برگزاری اعتراضات سراسری در خارج از کشور – آمریکای شمالی
علیه اعدام ، علیه جمهوری اسلامی
برای اعتراض به اعدام محسن شکاری، توقف "دادگاه های مرگ" و اعدام، آزادی زندانیان سیاسی و به مناسبت روز جهانی حقوق بشر در گردهمائی روز شنبه که به دعوت کالکتیو "زن، زندگی، آزادی"، کانون پناهندگان سیاسی و کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران - برلین بر گزار خواهد شد، شرکت می کنیم
بيانيه ۳۲ فعال سياسی پيرامون جنبش «زن، زندگی، آزادی»
با غلبه‌ی خشم بر ترس، جنبشی در ایران شکل گرفته که نه‌تنها «جمع نشده» بلکه مشعل فروزان آن بر فرازِ دستان شهروندان معترض، دانشجویان پُرشور، زنان خردمند و شجاع و تبعیض‌ستیز، جامعه‌ی مدنی ایران در داخل و خارجِ کشور دست‌به‌دست می‌شود.
دانشگاه کابوس استبداد و پیشروی انقلاب در ایران
سال‌روز رخداد تاریخی ۱۶ آذر، زمان مناسبی‌ست برای یادآوری این امر که پرچم مبارزه با استبداد و مخالفت با دخالت خارجی، دهه‌هاست در دانشگاه برافراشته است. دانشگاه سنگر انقلاب است. در ۱۶ آذر، در بروکسل، صدای جنبش دانشجویی ایران در خیزش انقلابی «زن، زندگی، آزادی» را با تمام توان منعکس خواهیم کرد.
از راهپیمایی اعتراضی وکلای نروژی در اسلو حمایت کنیم و بە آن بپیوندیم!
وکلای نروژی در اعتراض بە زندانی کردن همکاران ایرانی خود و با خواست آزادی وکلایی کە بواسطە پذیرش وکلات معترضین زندانی بازداشت شدەاند امروز پنج شنبە اول دسامبر بە طرف سفارت جمهوری اسلامی راهپیمایی می کنند.
پاریس ۴ دسامبر، راهپیمایی علیه سرکوب خونین در ایران
راهپیمایی علیه سرکوب خونین در ایران
پاریس ۴ دسامبر،ساعت ۱۵
paris,place de la Rèpubliqur à Nation

Collectif de soutien à La Lutte de peuple iranien - Paris 
۲۵ نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان
۲۵ نوامبر
روز جهانی مبارزه
با خشونت علیه زنان
در گرامی داشت ۲۵ نوامبر و در راستای جنبش انقلابی مردم ایران و قلب تپنده ی آن کوردستان گردهمایی خود را برگزار می کنیم.
این گردهمايی با هدف مبارزه با خشونت علیه زنان و در گسترش همبستگی و مبارزه ی مشترک علیه رژیم فاسد و سرکوبگر جمهوری اسلامی برگزار می شود.
از ایرانیان آزادی خواه و عدالت طلب دعوت
می کنیم تا در این مراسم حضور بهم رسانند.
مرکز همکاری احزاب کوردستان ایران
سازمان جهانی کورد
حزب چپ ایران
( فداییان خلق)_ آلمان
در حمایت از جنبش‌انقلابی مردم ایران، در محکومیت حمله ددمنشانه رژیم به پایگاه های احزاب کردستان
در تظاهرات شنبه ۱۹ نوامبر ساعت ۱۴ شرکت خواهیم کرد تا صدای مردم آزادی خواه و عدالت طلب کشورمان را به دولت، مجلس و مردم آلمان به خصوص در شهر کلن برسانیم.
به راهپیمائی جهانی برای انقلاب ایران بپیوندیم!
همصدا با فراخوان انجمن خانواده های جانباختگان پرواز PS752 و جمعی از خانواده های جانباختگان آبان خونین، در روز شنبه 28 آبان (19 نوامبر) در راهپیمائی جهانی به یاد جانباختگان آبان و در همراهی با انقلاب ایران شرکت کنیم.
جنایتی دیگر
ما جمعی از فعالان سیاسی، مدنی و فعالان حقوق بشر خواستار حمایت جامعه ی جهانی و تلاش احزاب، تشکلها، دولتها و پارلمانهای کشورهای اروپایی، آمریکایی و کانادا برای جلوگیری از اعدام معترضان در ایران هستیم.
ایران شایسته‌ی گذار به جمهوری و دمکراسی در قرن جدید است
دو نهاد روحانیت و سلطنت دارای توانِ بالقوه‌ی جمهوریت و انتقال قدرت به مردم با مضمون دموکراتیک نیستند. حاکمیت موروثی ‌و‌ مادام‌العمر و‌ دینی- ایدئولوژیک، امتیازات ویژه‌ای برای فرمانروایان ایجاد می‌کنند و براساسِ وضعیتِ ساختاریِ خود، به بازتولید استبداد منجر‌ می‌شود.
امیر چمنی را آزاد کنید!
امروز رفیق ما امیر چمنی، فرزند نسل صفرخان ها و خسرو گلسرخی ها، اسیر دژخیم شده است. او هم در نقش یکی از میلیون ها ماهی سیاه کوچولو، راهی دریای آزاد است. او فرزند صفرخان است و یقیناً هیچ زمستانی نخواهد توانست شاخه و برگ درخت تناوری مثل او را بشکند.
فراخوان خانواده توماج صالحی و حمایت از دیگر زندانیان سیاسی تجمع بزرگ ایرانیان در شهر کلن
تجمع بزرگ ایرانیان در شهر کلن
روز شنبه ۵ نوامبر:
فراخوان خانواده توماج صالحی و حمایت از دیگر زندانیان سیاسی
زمان برگزاری:Samstag, der 05.11.2022
ساعت تجمع:von 16.00 Uhr bis 18.00 Uhr
محل تجمع:Breslauer platz _ Hauptbahnhof köln
«جان توماج صالحی در خطر است!»
هم میهنان گرامی!
در تداوم دستگیری‌های گسترده‌ی همراهان و فعالین جنبش انقلابی مردم، توماج صالحی هنرمند موسیقی رپ، به اتهام واهی «همکاری با دولت‌های متخاصم و تشکیل گروه غیرقانونی به قصد بر هم زدن امنیت» بازداشت شده‌است. جرم توماج همراهی با اعتراضات مردم و انعکاس فریاد آن‌هاست.
توماج صالحی و هزاران بازداشت‌شده‌ی دیگر باید فورا آزاد شوند.
ما خواهان آزادی همه‌ی زندانیان سیاسی و مدنی هستیم!

حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
فراخوان برای سومین راهپیمایی بزرگ ایرانیان بلژیک
فراخوان برای سومین راهپیمایی بزرگ ایرانیان بلژیک در بروکسل به نام «زن، زندگی، آزادی»
تاریخ و زمان: یکشنبه 6 نوامبر 2022
ساعت شروع: 15.30 بعدازظهر
آدرس: ایستگاه نورد در بروکسل
تغییر مکان برگزاری زنجیره انسانی از شهر کلن به دوسلدورف
در حمایت از فراخوان حامد اسماعیلیون برای راه اندازی (زنجیره انسانی) در همبستگی با مردم انقلابی ایران ، جمعی از احزاب سیاسی، تشکل های مدافعان حقوق زنان، جمعی از زندانیان سیاسی سابق نسبت به تشکیل زنجیره انسانی در شهر کلن اقدام می کنند.
این برنامه با سخنرانی نمایندگان احزاب سیاسی، تشکل ها مختلف و برگزاری تریبون آزاد با حضور شما مردم آزادی خواه با داشتن هر گرایش سیاسی انجام می شود،
بی شک حضور گسترده شما نقش بسزایی در تقویت و پشتیبانی جنبش‌ انقلابی در ایران دارد.زمان برگزاری:

Samstag, der 29.10.2022


ساعت تجمع:

von 15.00 Uhr bis 18.00 Uhr
محل تجمع:

Köln, Rheinufer unterhalb der Hohenzollern-
brücke linksrheinisch
همبستگی
ما حمایت خود را از زنجیره های انسانی که قرار است در 29 اکتبر در سراسر دنیا تشکیل شوند، اعلام می داریم و از مردم آزاده، دوستان و هواداران نیز خواستاریم که در این مراسم شرکت کنند.
مرکز همکاری احزاب کردستان ایران - کانادا
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) - کانادا
شورای برگزاری اعتراضات سراسری در خارج کشور - کانادا
سفیر ایران را به وزارت امور خارجه فرابخوانید!
ما اعضای حزب چپ سوئد در کمون اوپ لندز وسبی سریعا خواستاریم تا سفیر ایران به وزارت امور خارجه فراخوانده شود و در رابطه با برخورد خشونت آمیز، از جمله شلیک مستقیم به معترضان و ضرب و شتم آنها در خیابانهای ایران پاسخگو باشد.
پشتيبانی از فراخوان‌ها برای برگزاری چهلمين روز جان باختن مهسا امينی
حزب چپ ايران (فدائيان خلق) از فراخوان برای برگزاری چهلمين روز جان باختن مهسا امنينی پشتيبانی می‌کند و از گروه های مختلف اجتماعی دعوت می‌کند که با شرکت در اعتراضات، نشان دهند که سرکوب و کشتار قادر نيست جنبش انقلابی را پايان بخشد.
پرتوان باد مبارزه مشترک علیه جمهوری اسلامی
ما ضمن ارج گذاری به تلاش کارگزاران اکسیون ها و راهپیمایی های علیه جمهوری اسلامی ایران در کانادا، حمایت خود را از این تجمع ها اعلام داشته و از مردم آزاده، دوستان و هواداران نیز خواستاریم که در این مراسم شرکت کنند