رفتن به محتوای اصلی

اعتصابات کارگری در حال گسترش است، ضرورت تشکیل کمیتە‌های اعتصاب در کارخانە‌ها و ادارات

اعتصابات کارگری در حال گسترش است، ضرورت تشکیل کمیتە‌های اعتصاب در کارخانە‌ها و ادارات
پنج‌شنبه, 20. اکتبر 2022 - 22:50

اعتصاب‌های کارگری که در همبستگی با جنبش انقلابی از مدتی پیش در پالایشگاە آبادان و تعدادی از شرکت‌های پتروشیمی و پروژەای آغاز شده، به‌تدریج در حال گسترش است. در طول هفته، کارگران در تعدادی از مراکز مهم: فولاد غدیر، تایر سازی کیان، هفت تپە و تانکرهای سوخت رسان مایعات نفتی و گازی پالایشگاە آبادان و فولاد شادگان نیز دست به اعتصاب زنده‌اند. شورای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان ایران در اعتراض بە کشتار و زندانی کردن دانش آموزان، سە روز عزای عمومی اعلام نمودە و خواستار آن شده‌اند که در این سە روز معلمان سر کلاس‌های درس نروند. نارضایتی عمومی در میان کارگران، معلمان و سایر مزد و حقوق بگیران بسیار گستردە است. فراروئيدن اعتصابات کارگران در حوزه های برشمرده و اعتصاب معلمان به اعتصای عمومی نیاز جنبش انقلابی سراسری است.

 تجربیات تا‌کنونیِ هزاران اعتصاب صنفی کارگران، معلمان و بازنشستگان طی سال‌های اخیر نشان دادە‌است کە کارگران و دیگر مزد و حقوق بگیران با اعتصابات صنفی در جمهوری اسلامی نتوانستەاند بە مطالبات اساسی خود برسند. رژیم ابزار قدرت کارگران و زحمتکشان را کە همانا، تشکل، اعتصاب و آزادی است، از آنان سلب و قوانین حمایتی را نیز بە طرق مختلف از میان برداشتە‌است و دستمزدهای زیر خط فقر را بە زور دیکتاتوری و سرکوب بر آنان تحمیل نموده‌است. سطح زندگی و معیشت اکثریت بزرگ زحمتکشان روز به روز بیشتر بە زیر خط فقر سقوط کردە‌است. امروز کارگران و مزد و حقوق بگیران برای باز پس گرفتن حقوق اساسی خود نظیر حق تشکل، اعتصاب و برخورداری از کرامت انسانی راهی جز پیوستن فعال بە جنبش انقلابی و گذار از جمهوری اسلامی را ندارند. جنبش «زن، زندگی، آزادی» فرصتی برای برداشتن عوامل تحمیل فقر و بی‌حقوقی برای آنان است.

حزب چپ ایران ( فدائیان خلق) از همە‌ی کارگران و مزد و حقوق بگیران بر ضرورت تشکیل کمیتە‌های اعتصاب و سازماندهی اعتصاب در کارخانە ها، ادارات و موسسات مختلف و مشارکت در جنبش انقلابی و همراهی با سایر نیروهای شرکت کنندە در جنبش انقلابی تاکيد می کند. اين جنبش برای گذار از جمهوری اسلامی خيز برداشته است. یقین بدانيد کە جنبش «زن، زندگی، آزادی» ظرفيت تامين خواست های شما يعنیکار، رفاە، آزادی را دارد.

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدآئیان خلق)
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰ اکتبر ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.