دستگیری وریا غفوری، نشانگر واهمه‌ی حکومت از تاثيرگذاری اوست!

دستگیری وریا غفوری، نشانگر واهمه‌ی حکومت از تاثيرگذاری اوست!
جمعه, 25. نوامبر 2022 - 22:05

وریا غفوری فوتبالیست مطرح باشگاه‌های صاحب نام کشور، عضو باشگاه فولاد خوزستان و کاپیتان سابق تیم استقلال و عضو تیم ملی ایران، به اتهام «توهین و تخریب تیم ملی فوتبال ایران و تبلیغ علیه نظام» روز سوم آذرماه بازداشت و زندانی شده است. آن‌سوی این اتهام، بیانگر ایستادگی وریا غفوری در برابر حکومتیان و قرار گرفتن او در صفوف جنبش انقلابی مردم ایران است. وریا غفوری در جریان برآمد جنبش انقلابی مردم ایران، جسورانه در کنار مردم ایستاده و علیه حکومت کودک‌کش جمهوری اسلامی دست به افشاگری زده‌است. پیش از آن نیز، بارها نسبت به اقدامات عوامفریبانه و سرکوبگرانه‌ی حکومت از جمله در ارتباط با نوید افکاری، سحر خدایاری، هواپیمای مسافربری اوکراینی و ... واکنش نشان داده و در کنار مردم ایستاده‌بود.

جمهوری اسلامی به موازات سرکوب وحشیانه‌ی مردم در سراسر کشور، به‌خصوص در کردستان و سیستان و بلوچستان و برای ایجاد رعب و وحشت، چهره های سرشناس هنری، ورزشی، دانشگاهی، کارگری و… را دستگیر و روانه‌ی زندان می‌کند. دستگیری وریا غفوری، نشانگر واهمه حکومت از تاثيرگذاری اين چهره نامدار ورزشی بر تداوم جنبش انقلابی است.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بر این باور است که برخورد سرکوبگرانه‌ی حکومت با چهره های صاحب نام، رژیم مستبد و کودک‌کش جمهوری اسلامی را نجات نخواهد  داد.  وریا غفوری نه تنها قهرمان سربلند ورزشی ماست، بلکه مهم‌تر از آن شاخص ایستادگی در برابر حکومت است. ایستادگی چهره های سرشناس به جنبش انقلابی روحیه می‌دهد و مردم را برای برچیدن بساط ستمگران حاکم، نیرومندتر می‌سازد. بدون شک مردم ارزش ایستادگی ورزشکارانی که به هر طریق پرچم "زن، زندگی ، آزادی" را برافراشته نگاه می‌دارند، پاس خواهند داشت. خوشبختانه چهره‌های صاحب نام ورزشی بی شماری داریم که ایستادگی در کنار مردم برایشان اصل است و در هر کجا که هستند می‌کوشند، در صف جنبش انقلابی، صدای حق‌طلبانه‌ی مردم ایران را پرطنین‌تر کنند.
    
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
 ۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۵ نوامبر ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.