شعار راهبردی پيشنهادی ما: گذار از جمهوری اسلامی، به جمهوری سکولار و دمکرات؛ تشکیل مجلس موسسان و تدوين قانون اساسی جدید

شعار راهبردی پيشنهادی ما: گذار از جمهوری اسلامی، به جمهوری سکولار و دمکرات؛ تشکیل مجلس موسسان و تدوين قانون اساسی جدید
جمعه, 7. اکتبر 2022 - 22:01
image-20221001175532-1

با گستردگی و فراگير شدن جنبش اعتراضی و حمايت بی سابقه‌ی جهانی از يک‌سو و ناتوانی جمهوری اسلامی، پايان بخشيدت به اعتراضات خيابانی مردم و تجمع های دانشجويان و دانش آموزان، ناکارآمدی حکومت و بحران های مزمن و درهم تنيده به ويژه بحران اقتصادی از سوی ديگر، مولفه های فروپاشی جمهوری اسلامی بیش از پیش در حال تکوین است. به بيان ديگر، روند فروپاشی حکومت شتاب گرفته‌است، گروه های وسيعی از جامعه‌ی ايران اکنون برای برکناری جمهوری اسلامی، که مانع اصلی استقرار دموکراسی در ایران است، خيز برداشته اند و  مصمم‌اند از شر اين حکومت ويرانگر خلاص شوند.

در چنین شرائطی، جنبش نيازمند فراتر رفتن از نفی جمهوری اسلامی و  طرح شعار راهبردی برای گذار به آینده‌ی بدون جمهوری اسلامی است. شعار راهبردی می تواند به جنبش سمت و سو دهد و زمينه را برای هم صدائی و همراهی مخالفان فراهم ‌تر سازد.

حزب چپ ايران (فدائيان خلق) بر این باور است که شعار گذار از جمهوری اسلامی به جمهوری سکولار و دمکرات، تشکیل مجلس موسسان و تدوين قانون اساسی جدید ظرفيت آن را دارد که اعتراضات گسترده‌ی مردم ايران را یه سمت گذار از جمهوری اسلامی و تشکيل مجلس موسسان هدایت کند و زمينه را برای تامين آزادی و دموکراسی، جدائی دين و دولت، رفع تبعيض جنسی و جنسيتی، ملی و قومی و مذهبی، تحقق حقوق بشر، توزیع دموکراتیک و عادلانه‌ی قدرت، ثروت، فرصت‌ها، اطلاعات و حفاظت از محیط زیست فراهم آورد.

هيئت سياسی ـ اجرائی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)
 ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷ اکتبر ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.