تشکيل شبکه های محلی به تداوم جنبش یاری می‌رساند!

تشکيل شبکه های محلی به تداوم جنبش یاری می‌رساند!
گروه های مختلف اجتماعی را به تشکل يابی دعوت می کنيم!
چهارشنبه, 5. اکتبر 2022 - 09:36
image-20221001175532-1

تداوم اعتراضات خيابانی و همراه شدن دانشگاه های کشور، معلمان و دانش آموزان، برآمد بی سابقه‌ی ايرانيان برون مرزی، حمايت ورزشکاران، هنرمندان و نويسندگان از اعتراضات به جنبش اعتراضی توان بالائی بخشيده است. با تشکیل شبکه‌های محلی و تداوم فعالیت آن‌ها نيروهای سرکوبب با دشواری بسیار زیاد می‌توانند مردم معترض را به خانه ها برگردانند، دانشگاه ها را تحت کنترل خود در بيآورند، دانش آموزان را پشت نيمکت بنشانند و صدای اعتراضی چهره های سرشناس را خفه کنند.

تداوم اعتراضات فرصت طلائی برای متشکل شدن گروه های مختلف اجتماعی به وجود آورده‌است. گروه هائی از جامعه از جمله معلمان و کارگران در گذشته تشکل های مستقلی را ايجاد کردند و امروز نقش بس سازنده ای ايفا کرده و در فردای ايران می تواند در استقرار و تحکيم دموکراسی موثر واقع شوند.

جنبش فراگير کنونی در تداوم و تجربه اندوزی از دو خيزش دی۹۶ و آبان۹۸ خيابان را به عنوان صحنه‌ی اصلی نبرد با جمهوری اسلام برگزيده و آن را از انحصار حکومت خارج کرد. سرکوب گران تا کنون نتوانسته اند خيابان ها را تسخير کنند. برای تدوم اعتراضات خيابانی، تشکيل شبکه های محلی (کميته های محلی) از افرادی که شناخت نزديک از هم دارند، به يک امر ضرور و مبرم تبديل شده است. شبکه های محلی در حال حاضر می توانند از تعداد اندکی تشکيل شود و بتدريج گسترش يابد. شبکه های محلی در سازماندهی اعتراضات، سمت وسو دادن به شعارها، هدايت تظاهراتّ و زمان پيشروی و عقب نشينی می‌توانند نقش ايفا کنند.

حزب چپ ايران (فدائيان خلق) بر تشکل يابی گروه های مختلف اجتماعی، بر جايگاه خيابان و تداوم اعتراضات خيابانی تاکید دارد و تشکيل شبکه های محلی را ضروری می داند. جوانان و به ويژه زنان نقش اصلی را در این جنبش فراگير دارند. آن ها در اين امر هم می‌توانند پيشقدم شوند، شبکه های محلی را تشکيل دهند و با تجربه اندوزی در ميدان پراتيک ، آن ها را تحکيم بخشند و به تداوم جنبش ياری رسانند.

هيئت سياسی ـ اجرائی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)
۱۲ مهرماه ۱۴۰۱ (۴ اکتبر ۲۰۲۲)

 

دیدگاه‌ها

عباس

با سلام ،
اگر میخواهند در سطح رهبری جنبش قرار بگیرید ، افعال را در فرم پاسیو‌ و مجهول و خنثی بکار نبرید ، به عنوان مثال از پاراگراف آخر :
به جای : حزب چپ ایران ….تشکیل شبکه های محلی را ضروری میداند ، باید نوشت :
حزب چپ ایران … از شما دعوت میکند شبکه های محلی را در مبارزه با رژیم تشکیل دهید.
با کلمات بازی نکنید ، دو پهلو ننویسید ، از مردم صراحتا بخواهید ، تا مردم شما را بپذیرند و نام و یاد فدائیان خلق را به یاد بسپارند و از آنان همانطور که لایق فدائیان است یاد کنند .
با تشکر

چ., 05.10.2022 - 22:41 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.