علیه نقض شرم‌آور حقوق شهروندی بهائیان، بازداشت، محکومیت و غارت اموال آنان!

علیه نقض شرم‌آور حقوق شهروندی بهائیان، بازداشت، محکومیت و غارت اموال آنان!
چهارشنبه, 3. اوت 2022 - 00:03
image-20220725204320-1

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی طی اطلاعیه‌ای از بازداشت «هسته‌ی مرکزی» بهائیان خبر داده‌ و اتهام آن‌ها را «ترویج بی‌حجابی» و «آموزه‌های استعماری» در« مهد کودک‌ها» اعلام کرده‌است. منابع خبری از بازداشت‌ها و تفتیش منازل بیش از ۲۰ تن از شهروندان بهائی در تهران، کرج، ساری، مشهد، شیراز و گرگان، ضبط لوازم شخصی و پلمب محل کار برخی از آن‌ها گزارش داده‌ند. عفیف نعیمی، مهوش ثابت و فریبا کمال آبادی از رهبران سابق جامعه‌ی بهائی ایران نیز بازداشت‌ شده‌اند که سابقه‌ی ده سال زندان در جمهوری اسلامی را دارند. بازداشت شدگان به ارتباط با «نهادهای اسرائیلی» و «نفوذ در محیط‌های آموزشی در سطوح مختلف و به طور خاص مهدکودک‌های سراسر کشور»، «هجمه به دین و فرهنگ و هویت ایرانی – اسلامی» شده‌اند. جامعه‌ی بهائی هم چنین از افزایش مصادره‌ی اموال متعلق به بهائیان توسط «ستاد اجرایی فرمان امام» خبر داده‌است.

جمهوری اسلامی ایران آئین‌ بهائی را به عنوان دین به‌ رسمیت نمی‌شناسد، از همان ابتدای سرکار آمدن به پیگرد و آزار بهائیان و نقض حقوق شهروندی آنان پرداخته و رهبران جامعه‌ی بهائی و بسیاری از شهروندان بهائی را با ایراد اتهامات واهی بازداشت، زندانی و حتی اعدام کرده‌است. این رژیم انجام فرائض دینی بهائیان را معادل ضدیت با اسلام و جاسوسی به سود اسرائیل و باور به این آئین را جرم می‌داند. بهائیان ایران همواره در معرض تهدید و بازداشت قرار دارند، از بسیاری از حقوق شهروندی از جمله حق تحصیل در دانشگاه‌ها، استخدام در نهادهای دولتی و بسیاری از مشاغل محروم هستند و به خاطر باور دینی خود تحت فشار دائمی قرار دارند.

مقابله با سیاست جمهوری اسلامی در قبال بهائیان،  امروز بیش از همیشه، یک وظیفه‌ی انسانی تخطی‌ناپذیر است. باید حقوق همه‌ی شهروندانی که به دلیل مذهب یا عقیده‌شان، بهائی، یهودی، سنی بودن و یا به دلیل عدم اعتقاد به دین، در جمهوری اسلامی از حقوق شهروندی خود محروم شده و مورد تبعیض واقع شده اند، تامین شود. باید از همین امروز در مقابل نظام متکی بر تبعیض جمهوری اسلامی ایستاد و از حقوق همه‌ی کسانی که در معرض تهدید و تعدی دستگاه دولتی قرار دارند، دفاع نمود.

بازداشت بهائیان، بازداشت فعالان مدنی، رهبران و مسئولان صنفی کارگران و معلمان، گسیل اوباش گشت ارشاد به خیابان‌ها و آزار و اذیت زنان تحت عنوان بدحجابی، دستگیری، شکنجه و نمایش تلویزیونی شکنجه شدگان، همه در زمانی اتفاق می افتد که کشور بیش از هر زمانی با بحران‌ها و مشکلات لاینحل مواجه‌ است و جمهوری اسلامی نه تنها توان پاسخگوئی به نیازهای جامعه و حل مشکلات کشور را ندارد، بلکه خود سدی در برابر هرگونه گشایشی در جامعه تبدیل شده‌است.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) نقض حقوق شهروندی بهائیان، بازداشت و زندانی کردن آنان را به دلیل باور دینی خود شدیدا محکوم می کند. ما بر این باوریم که باید متحدانه برای آزادی فوری بازداشت شدگان و همە‌ی کسانی کە بە دلیل عقیدە و باور خود زندانی شدەاند، مبارزه کرد. باید به هرگونه تبعیض بر اساس جنسیت، باور، عقیده و مذهب و تعلق ملی و قومی شهروندان پایان داد. حقوق شهروندی همە‌ی دگرکیشان باید به‌طور برابر رعایت گردد و با تامین حقوق شهروندی آنان بتوانند بدون مزاحمت بە کار و زندگی شان ادامە دهند. دفاع از حقوق شهروندی بهائیان مبارزه علیه سیاست شرم‌آور و ضد انسانی جمهوری اسلامی در قبال آنان، وظیفه تمامی نیروهای آزادیخواه و مدنی ایران است.

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲ اوت ۲۰۲۲

 

  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!