دعوت به شرکت در گردهمایی در مقابل دادگاه استکهلم در روز اعلام حکم دادگاه حمید نوری

دعوت به شرکت در گردهمایی در مقابل دادگاه استکهلم در روز اعلام حکم دادگاه حمید نوری
سه‌شنبه, 12. ژوئیه 2022 - 06:33

هموطنان عزیز ساکن سوئد، ایرانیان آزادی خواه

 

دادگاه شهر استکهلم طی یک بیانیه مطبوعاتی اطلاع داده است که در تاریخ 14 ژوئیه 2022، ساعت 13:30 رای خود در مورد پرونده نقص جدی قوانین بین المللی و قتل عام در ایران در تابستان سال 1367 و همچنین شرکت حمید نوری در آنرا اعلام خواهد کرد. نامبرده متهم به نقض جدی قوانین بین‌المللی، حقوق بشر و مشارکت در اجرای احکام قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال 1367 در ایران است.

حمید نوری متهم به مشارکت در این جنایت؛ با تلاش فعالان حقوق بشر و خانواده‌های جانباختگان دهه شصت، در سوئد دستگیر و طی چندین جلسه با حضور شاکیان پرونده و وکلای آن‌ها محاکمه شد.

جمهوری اسلامی ایران در تلاش است که حمید نوری را بی‌گناه جلوه داده و با گروگان‌گیری و تحت فشار قرار دادن دولت سوئد موجبات آزادی او را فراهم کند. او متهم به مشارکت در اجرای حکم قتل‌عام هزاران تن زندانیان سیاسی در ایران است، که تنها جرم آن‌ها دفاع از آزادی و حرمت انسانی بود.

دادگاه حمید نوری، محکومیت نظام استبدادی آزادی‌کُش جمهوری اسلامی است. به این اعتبار و صرفنظر از حکم صادر شده توسط دادگاه شهراستکهلم، ما همه میهن‌دوستان را دعوت می‌کنیم که با گردهمائی در مقابل دادگاه، در این روز صدای دادخواهی قربانیان این جنایت ضد بشری باشیم. حضور و حمایت ما بیان این است که مردم ایران این جنایات و این جنایتکاران را نه فراموش کرده‌ و نه می‌بخشند. در کنار بازماندگان این قربانیان و پژواک فریاد دادخواهی آن‌ها باشیم. وظیفه ماست که به حکام سفّاک و افکار عمومی نشان دهیم که اراده مردم ایران کشاندن به میز محاکمه و محکوم کردن همه آمرین و عاملین این جنایات ضد انسانی است.

ما همه ایرانیان میهن دوست را به شرکت در این گردهمآیی دعوت می‌کنیم. صدای عزیزان قربانی، این فرزندان برومند میهن باشیم.

 

زمان: پنجشنبه ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۲ ( ۲۳ تیر ۱۴۰۱) ساعت ۱۱ صبح

مکان: ساختمان مرکزی دادگاه استکهلم

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) ـ سوئد

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.