برای اجرای عدالت، علیه جنایتکاران حاکم متحد و هم‌صدا شویم!

برای اجرای عدالت، علیه جنایتکاران حاکم متحد و هم‌صدا شویم!
در پشتیبانی از دادخواهی خانواده جانباختگان!
چهارشنبه, 1. ژوئن 2022 - 10:00

روز جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ برابر ۲۷ ماه می ۲۰۲۲ زمانی که تعدادی از اعضای خانواده‌های اعدام شدگان به خاوران می روند مشاهده می کنند که رژیم جمهوری اسلامی در تداوم توطئه های چند دهه گذشته، این بار دیوارهای بُتنی پیش ساخته‌ای را دور خاوران کشیده‌است و دوربین های مدار بسته‌ای روی آن‌ها نصب کرده‌است. هر چند رویه‌ی تخریب خاوران و حمله به خانواده‌های داغدار  چند دهه است که بدون وقفه تداوم یافته، اما با افشای گسترده‌ی جنایت سران جمهوری اسلامی، دستگیری و محاکمه‌ی حمید نوری، در استکهلم سوئد، چنین اقداماتی تشدید شده است. این اقدام تبهکارانە و تلافی‌جویانە‌ی رژیم در واقع واکنشی است مذبوحانە از روی استیصال نسبت بە محاکمه‌ی یکی از عوامل این جنایت هولناک، انعکاس آن‌ در افکار عمومی مردم جهان و نگرانی از تشکیل دادگاە های مشابە برای دیگر دست اندرکان این جنایت‌ها از جملە رئیس جمهور آدمکش رژیم، ابراهیم رئیسی، در آیندە است.

بیش از چهل سال از کشتار وحشیانه و خونین دهه ۶۰ و ۳۴ سال از قتلِ عام هزاران زندانی سیاسی در سال ۶۷ به دستور خمینی می گذرد. طی این مدت سازمان‌ها و احزاب سیاسی، تشکل‌های دموکراتیک، فعالان مدافع حقوق بشر در داخل و خارج از کشور و پیشاپیش همه‌ی آن‌ها، خانواده‌ی دلیر جانباختگان به شکل مستمر و در زیر سرکوب خشن حکومت نگذاشته‌اند گرد فراموشی بر این جنایات بی‌سابقه بنشیند و خستگی ناپذیر، برای دست‌یابی به حقیقت و اجرای عدالت از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌ند. جمهوری اسلامی ابتدا با سکوت و ارعاب و سپس با توجیه و انکارِ کوشیده‌است صورت مساله را وقیحانه پاک کند و هم‌زمان با ایجاد فضای ترس، تهدید، دستگیری و  آزار خانوادهٰ‌ها خواسته است، به خیال خام خود برای حضور در گلزار خاوران مانع ایجاد نماید و جنایت بزرگ خود را از خاطره‌ها بزداید. سردمداران حکومت برای دستیابی به این هدف حتی چند بار دست به تخریب خاوران زده‌اند تا آثار جنایت ضد بشری خود را محو نمایند. اما صدای حق‌خواهی خانواده‌ی جانباختگان و همه‌ی انسان‌های آزاداندیش و دادخواه به‌تدریج از دیوارهای خاوران گذر کرده به گوش مردم ایران رسیده‌است. اکنون بسیاری از مردم جهان نیز خبر جنایت‌های جمهوری اسلامی را شنیده‌اند و با مردم ایران و خانواده‌ی جانباختگان همبستگی و همدردی نشان می دهند.

جنایت هولناک کشتار ددمنشانە‌ی هزاران انسان اسیر طی چند هفتە امری نیست کە رژیم بتواند با کشیدن دیوار بتونی و انکار واقعیت آن را از تاریخ و خاطرە‌ی مردم ایران بزداید. خود این دیوارکشی بر خلاف انتظار جنایتکاران حاکم، سند دیگری ست در تائید این جنایت. خانواده‌های جانباختگان در داخل و خارج از کشور در ارتباط با یورش جدید به خاوران، نسبت به این توطئه به شکل جداگانه اعتراض کرده و خواسته‌های انسانی خود را بار دیگر اعلام کرده‌اند. آن‌ها سال‌هاست که سوال می‌کنند چرا عزیزانمان را اعدام کرده‌اید؟ جرم‌شان چه بود که پس از محکومیت به حبس به‌دار آویخته شدند؟ محل دفن آن‌ها کجاست؟ این‌ها پرسش‌هائی هستند که خانواده‌ها همواره در برابر حاکمان بیدادگر جمهوری اسلامی گذاشته‌اند و اعلام کرده‌اند که با تمام نیرو ایستاده‌اند و تا دستیابی به حقیقت و اجرای عدالت یک گام عقب نخواهند نشست.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بار دیگر همبستگی خود را با خانواده‌های جانباختگان اعلام کرده، در تلاش‌ برای دادخواهی کشتار زندانیان سیاسی با آن‌ها همراه است. نباید اجازه داد که جمهوری اسلامی توطئه‌های خود را برای به فراموشی سپردن جنایت‌های چهار دهه‌ی گذشته، در سکوت به پیش ببرد. ما خود را جزو خانواده‌ی بزرگ دادخواهان می‌دانیم و همراه و در کنار خانواده‌ی جانباختگان راه آزادی برای دستیابی به حقیقت به مبارزه‌ی خود ادامه خواهیم داد و نمی‌گذاریم قتل یاران جانباخته‌مان بدون عقوبت بماند. ما از هر گامی که در راه اجرای عدالت برداشته شود و هر تلاشی که در این زمینه انجام شود، پشتیبانی می‌کنیم و می‌کوشیم صدای دادخواهان را برای دستیابی به حقیقت پر طنین‌تر نمائیم. حزب ما می‌کوشد صدای دادخواهی در ابعاد ملی علیه جانیان حاکم پر طنین‌تر گردد. دیر است و دور نیست موج اعتراضات مردمی علیه بیدادگری‌های جمهوری اسلامی که در شهرهای مختلف در خیابان‌ها به حرکت درآمده است، در تداوم خود طومار جمهوری اسلامی را برای همیشه درهم پیچد.

هیئت سیاسی- اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۳۱ مه ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.