ابراهيم رئيسی جنايتکار است و بايد محاکمه و مجازات شود!

شنبه, 7. اکتبر 2017 - 13:54

با انتشار نوار صوتی، سران جمهوری اسلامی مجبور شدند که دست از انکار بردارند و کشتار ٦٧ را بپذيرند. اکنون که اين کشتار به اجبار از جانب حکومتگران پذيرفته شده و "هيئت مرگ" معرفی گرديده است، ما به عنوان نيروهائی که صدها تن از اعضاء آن در سال ٦٧ اعدام شده اند، همراه با خانواده جان باختگان و نيروهای آزاديخواه، خواستار محاکمه آمران و عاملان فاجعه ملی از جمله ابراهيم رئيسی هستيم.

ابراهيم رئيسی کانديدای رياست جمهوری است و شورای نگهبان او را در ليست چينشی خود قرار داده است. او از چهره های شاخص "هيئت مرگ" است که در سال ٦٧ حکم اعدام هزاران زندانی سياسی حکم دار و به حبس محکوم شده را صادر کرد. سال هاست که نام او به عنوان يکی از اعضاء "هيئت مرگ" توسط نيروهای اپوزيسيون و خانواده جانباختگان و آيت الله منتظری اعلام شده است. در سال گذشته نوار صحبت آيت الله منتطری با هيئت مرگ توسط احمد منتظری منتشر شد. اين نوار در رسانه ها و شبکه های اجتماعی وسیعأ انعکاس يافت و گروه های وسيعی از مردم، اعضای اصلی "هيئت مرگ" از جمله رئيسی را شناختند.

بعد از انتشار نوار، سرکردگان حکومت به دفاع از جنايت هولناک سال ٦٧ برخاستند و علی خامنه ای ابراهيم رئيسی را به رياست بزرگ‌ترین نهاد مالی غیردولتی يعنی آستان قدس گماشت. اکنون دستگاه ولايت می خواهد او را در مقام رياست جمهوری بنشاند و قوه مجريه را به يکی از عاملان اصلی و شناخته شده فاجعه ملی بسپارد. این توهینی بزرگ به شعور مردم ايران و جامعه بین المللی است.

اکثر سردمدارن جمهوری اسلامی یا مستقیما در کشتارها و جنایت‌ها مشارکت داشته و یا حداقل با آن همراه بوده اند. اما در این میان ابراهیم رئیسی کسی است که علاوه بر اپوزیسیون، از درون حکومت نیز نقش او در کشتار ٦٧ افشا شده است و او بدون شرم از اعمال جنایتکارانه خود دفاع می کند. نامزدی ابراهيم رئيسی فرصتی را به وجود آورده است که فاجعه ملی بار دیگر به طور وسيع مطرح گردد و ابعاد آن جنايت که به دستور مستقيم آيت الله خمينی صورت گرفته است، شکافته شود، "هيئت مرگ" در کشور و در مجامع بين المللی معرفی و خواست محاکمه آن ها به خواست عمومی تبديل گردد. سال هاست که نجات يافتگان از فاجعه ملی و خانواده جانباختگان پيگيرانه به دنبال دادخواهی اند. اما اين امر مهم به تحقق نپيوسته است. کانديداتوری رئيسی، کشتار تابستان ٦٧ را در مقابل چشمان مردم ايران و مجامع بين المللی قرار می دهد. بکوشيم در شبکه های اجتماعی و رسانه ها و از هر طريقی که ممکن است نقش او را در کشتار ٦٧ به پرسش اصلی در نشست های تبليغاتی تبديل نمائيم. ابراهيم رئيسی يکی از آيت الله های مرگ است. جا دارد که از فضای انتخاباتی برای معرفی او به عنوان "آيت الله مرگ" بهره گرفته شده و هرچه وسيع تر به مردم شناسانده شود.

با انتشار نوار صوتی، سران جمهوری اسلامی مجبور شدند که دست از انکار بردارند و کشتار ٦٧ را بپذيرند. اکنون که اين کشتار به اجبار از جانب حکومتگران پذيرفته شده و "هيئت مرگ" معرفی گرديده است، ما به عنوان نيروهائی که صدها تن از اعضاء آن در سال ٦٧ اعدام شده اند، همراه با خانواده جان باختگان و نيروهای آزاديخواه، خواستار محاکمه آمران و عاملان فاجعه ملی از جمله ابراهيم رئيسی هستيم.

هیئت هماهنگی سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران ـ طرفداران وحدت چپ
هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)
کنشگران چپ

٥ ارديبهشت ١٣٩٦ (٢٥ آوريل ٢٠١٧)

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.