از فراخوان به تظاهرات در سراسر جهان در روز اول اکتبر پشتيبانی می کنيم!

از فراخوان به تظاهرات در سراسر جهان در روز اول اکتبر پشتيبانی می کنيم!
با شرکت در تظاهرات، به مردم ايران اطمينان دهيم که در کنار آن ها قرار داريم!
جمعه, 30. سپتامبر 2022 - 12:39
image-20220930112554-1

ايرانيان خارج از کشور در همراهی با خيزش اعتراضی مردم ايران به اعتراض گسترده برخاسته اند . اعتراضات در خارج از کشور نیز جهانی شده‌است. طی روزهای گذشته در تعداد زيادی از کشورها و شهرها، ايرانيان به خيابان ها آمدند و يک‌صدا عليه حکومت ويرانگر جمهوری اسلامی شعار دادند و از اعتراضات مردمی در ايران پشتيبانی کردند. هم اکنون صدای ايرانيان داخل و خارج از کشور در هم آميخته و پيام يکسانی را به جهانيان اعلام می کنند: ما جمهوری اسلامی را نمی خواهيم. جهان صدای مردم ايران را شنيده و چهره های شاخص جهانی از اعتراض مردم ايران حمايت کرده اند. کمتر حرکت اعتراضی را می توان سراغ داشت که اين چنين حمايتی را جلب کرده باشد.  

ايرانيان و تشکل های دموکراتيک ايرانی در سراسر جهان روز شنبه اول ماه اکتبر (۹ مهرماه) را به عنوان روز اعتراض جهانی اعلام کرده و در بيش از ۱۲۰ شهر بزرگ و کوچک جهان به خيابان ها خواهند آمد و متحدانه از خيزش اعتراضی مردم ايران حمايت و عليه جمهوری اسلامی شعار خواهند داد. جمعی از جوانان محلات تهران هم با انتشار اطلاعیه ای، خواستار تجمع مردم مقابل دانشگاه‌های بزرگ شهر تهران در روز شنبه ۹ مهر شده اند.

حزب چپ ايران (فدائيان خلق) که سیاست‌اش پشتیبانی از هر حرکت دموکراتیکی است که در دفاع از مبارزات مردم ایران شکل گیرد، از فراخوان به تظاهرات در کشورها و شهرهای مختلف جهان پشتيبانی می کند و از هم وطنان، احزاب و سازمان های سياسی، فعالان مدنی و سياسی، دوستداران و اعضای حزب می خواهد که در اين تظاهرات شرکت کنند، پيام خيزش  اعتراضی مردم ايران را هر چه رساتر به گوش جهانيان برسانند و به اعتراض کنندگان اطمينان دهند که تنها نيستند و هم وطنان خارج از کشور در کنار آن ها قرار دارند.

هيئت سياسی ـ اجرائی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)
۸ مهرماه ۱۴۰۱ - ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.