با ابراز همدردی و همبستگی، به یاری زلزله‌زدگان افغانستان بشتابیم!

با ابراز همدردی و همبستگی، به یاری زلزله‌زدگان افغانستان بشتابیم!
پنج‌شنبه, 23. ژوئن 2022 - 23:26

در پی زلزله‌ای که روز چهارشنبه در جنوب شرقی افغانستان، با شدت ۵.۹ درجه ریشتر رخ داد، بنا بە گزارشاتی کە منتشر شدە، حداقل ۱۵۰۰ تن جان باخته‌ا‌ند و بیش از دو هزار تن زخمی‌ شده‌اند. در عین حال، یک مقام سازمان ملل متحد اعلام کرده‌است که احتمالا حدود دو هزار خانه بر اثر این زمین‌لرزه ویران شده‌است، با توجه به این امر، ممکن است شمار کسانی که هنوز زیر آوار هستند و نیز قربانیان زمین‌لرزه به مراتب بیشتر از ارقام اعلام شده ‌باشد.

کارکنان امدادی دولت افغانستان اعلام کرده‌اند که عملیات نجات به دلیل دسترسی دشوار به بسیاری از روستاهای کوهستانی، بارش باران، سیل، رانش زمین و کمبود تجهیزات لازم پیچیده‌تر شده‌ست. کمبود تجهیزات لازم، از جمله دارو و کمک‌های پزشکی بر مشکلات و درد و رنج مردم و مجروحین افزوده‌است. کمک‌هائی که از سوی نهادهای بین المللی و برخی دولت‌ها وعده داده شده‌است، اکثرا هنوز به منطقه نرسیده‌است و دولت طالبان توانائی تامین نیازهای ضروری و فوری مردم در این مناطق را ندارد.

اکنون بر ابعاد فاجعه‌ای که با بازگشت مجدد طالبان بر مسند قدرت در افغانستان رخ داده است، علاوه بر آغاز جنگی مجدد در این یا آن گوشه‌ی کشور، مصائب زلزله نیز افزوده شده‌است و ملتی که بعد از دهه‌ها جنگ و خشونت، هم‌چنان از  آزادی، امنیت و زندگی در صلح، آسایش محروم است و زیر سیطره‌ی یک حکومت سیاه به سر می‌برد، زلزله هم بر رنج و آلام آن افزودە است.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق)با ابراز همدردی و همبستگی با بازماندگان قربانیان زلزله در کشور همسایه افغانستان، از همه‌ی هموطنان عزیز می‌خواهد به هر ترتیب ممکن، هر کجا که هستند با ارسال وسائل ضرور و کمک‌های مالی از طریق مراکز کمک به زلزله‌زدگان، به یاری مردم بلادیده‌ی افغانستان بشتابند و در یاری به زلزله‌زدگان کوشا باشند. ما تاسف و تاثر عمیق خود از مصیبت وارده بر مردم رنج دیده‌ی افغانستان اعلام کرده و بە بازماندگان زلزلە تسلیت می‌گوئیم.

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

  ۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۳ ژوئن ۲۰۲۲

  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!