رفتن به محتوای اصلی

پیام کنگره دوم حزب چپ ایران (فدائیان خلق) به مردم ایران

پیام کنگره دوم حزب چپ ایران (فدائیان خلق) به مردم ایران
شنبه, 20. نوامبر 2021 - 13:35

پیام کنگره دوم حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

به مردم ایران

 

مردم مبارز ایران!

زنان و مردان آزاده!

کنگره‌ی دوم حزب چپ ایران (فدائیان خلق)، ایستادگی‌ شما در برابر نظام ستمگر جمهوری اسلامی و تلاش‌هایتان برای رهائی از مصائبی را که این رژیم متوجه کشور ما کرده‌ و می‌کند ارج می‌نهد. ما خود را متعلق به جنبش عظیمی می‌دانیم که برای رسیدن به جامعه‌ی آزاد و عادلانه ‌در میهنمان جریان دارد. هر موفقیت در مبارزه با سرکوبگری، تبعیض، بی‌عدالتی و حق‌کشی‌های ناشی از حاکمیت جمهوری اسلامی، و به کرسی نشستن هر خواست‌ عادلانه و دمکراتیک در مقابله با استبداد حاکم، موفقیتی برای همگان است. تلاش حزب ما در خدمت تسهیل این موفقیت‌ها و به ثمر رسیدن آن‌هاست.

۴٣ سال حاکمیت جمهوری اسلامی، ایران ما را بدل به ویرانه‌ کرده‌است. اقتصاد کشور فلج شده، بیکاری، فقر و نداری دامن اکثریت بزرگی از ملت ایران را گرفته‌ و بیش از سی درصد مردم زیر خط فقر مطلق قرار دارند. زندگی بر کارگران، مزد و حقوق بگیران و همه تهیدستان، هر روز دشوار تر می ‌شود، فاصله ی طبقاتی مدام رو به عمیق‌تر شدن دارد و ۹۰ درصد کارگران کشور قادر نیستند با درآمد فعلی مایحتاج اولیه‌ی زندگی خود را تامین کنند. در مقابل اما باند ثروت – قدرت و یک مشت رانت‌خوار حکومتی و غارتگران اموال عمومی هر روز پروارتر شده و به ثروت‌های افسانه‌ای دست می‌یابند.

مشکلات اقتصادی اساساً درونزای کشور ما، بدون خشکاندن ریشه رانت‌خواری و غارت اموال عمومی و در وهله نخست قطع دست بیت خامنه‌ای و سپاه از اقتصاد کشور، و بدون ایجاد رابطه‌ی متوازن با دیگر کشورها و اقتصادهای جهان امکان حل و رفع نخواهد داشت تا شرایط رشد در کشور و توزیع عادلانه ثروت فراهم آید. مروج رانت و فساد در ساختار اقتصادی و عامل اصلی انزوای ایران در سطح جهانی، همین جمهوری اسلامی است که در عرصه‌ی سیاست خارجی کماکان بر طبل دشمنی با این و آن کشور می‌کوبد و امروز و فردای مردم ایران و اینده صلح و امنیت کشور را در معرض خطر قرار می‌دهد.

در این تردیدی نیست که تحمیل ریاضت جمعی توسط دولت آمریکا به مردم ایران به دلیل اختلاف سیاسی آن با جمهوری اسلامی، اقدامی مغایر با معیارهای شناخته شده‌‌ی بین المللی است و تحریم‌های اقتصادی زورگویانه از سوی آن، مزید بر عامل اصلی فلاکت عمومی شده است که نیست مگر سیاست‌های مخرب جمهوری اسلامی. این تحریم‌های ظالمانه که در بنیاد خود ریشه در مناسبات تنش‌زا و دشمن محور این حکومت با دولت‌های دیگر در منطقه و جهان دارد، بر دشواری زندگی شما افزوده‌ و تنگناهای معیشتی همگانی را تشدید کرده‌ است. ادامه‌ی این تحریم‌ها در شرایط کنونی را نیز، عمدتاً باید در تعلل جمهوری اسلامی برای ادامه‌ی مذاکرات بمنظور حل مشکلات پدید آمده با دیگر دولت‌ها جستجو کرد.

ما مخالف سیاست خارجی تنش‌زای جمهوری اسلامی هستیم و همواره از عادی سازی مناسبات با دیگر کشورها دفاع کرده‌ایم و باز هم دفاع‌ خواهیم کرد. ما مذاکره‌ی بدون قید و شرط با دیگر دولت‌ها بر سر اختلافات کنونی از جمله درباره پروژه‌ی هسته‌ای را تنها راه حل ممکن و مطلوب دانسته، و با تصریح و تاکید بر مخالفت خود با بقاء، ادامه و تشدید تحریم‌های اقتصادی، خواهان پایان دادن هر چه سریع‌تر به آن‌ها هستیم.

مردم آزاده ایران!

جمهوری اسلامی با بحران های درهم تنیده و همه‌جانبه‌ای از جمله بحران مشروعیت، ناکارآمدی ساختاری، بحران اقتصادی، تهدیدات زیست محیطی، بحران مشارکت و از میان رفتن اعتماد اجتماعی، گسترش و تعمیق فساد سیستماتیک و ساختارمند، سقوط اخلاقی و بحران در سیاست خارجی مواجه است. اين بحران ها در شکل یک ابربحران نه فقط امروز کشور ما را تهدید می‌کنند، بلکه آینده‌ی آن را نیز بدون چشم انداز می سازند. این نظام فاقد استعداد اصلاح، راه اصلاح و تغییر در کشور را بسته‌ و زندگی اکثریت مردم را با باز گذاشتن دست محافل درونی قدرت در تعرض غارتگرانه و سرکوبگرانه به همه‌ی ارکان جامعه، در فلاکت نشانده است.

جامعه‌ی ما نيازمند تغییر این وضع فاجعه‌بار و استقرار نظامی متکی بر اراده‌‌ی مردم و پاسخگو به مردم است و جمهوری اسلامی، سد بودن خود در برابر تحول جامعه را امروز بیش از هر زمان دیگر نشان می‌دهد. شعارهای مردمی طنین انداز در فضای کشور طی اعتراضات چند سال اخیر با آماج قرار دادن این سد و مانع، بیان از آگاهی عمومی نسبت به این واقعیت است. سمت اصلی خیزش های اجتماعی و شعارهای اصلی در آن ها، جمهوری اسلامی و در راس آن علی خامنه ای را نشانه گرفته است. تحریم گسترده‌ و بزرگ ابعاد انتخابات نمایشی ریاست جمهوری از سوی شما، چیزی جز تداوم خیزش‌های بزرگ دی‌ ۹۶ و آیان ۹۸ نبود که توانست شکل‌گیری اراده‌ی جمعی در جهت تغییر وضعیت کنونی و عقب نشاندن و پشت سرگذاشتن جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارد. اعتراضات، اعتصاب‌ها و خیزش‌های متعدد در این یا آن گوشه از کشور بر سر مسائل مختلف متعددند که‌ لازم است به اراده‌ا‌ی همبسته در سطح کشور بدل شود. این اراده ملی می‌تواند و باید تقویت گردد و به نیروی فراگیر تغییر فراروید.

مبارزان آزادی و عدالت اجتماعی، دمکرات‌های سکولار !

کنگره دوم حزب چپ ایران با دومین سالگرد خیزش بزرگ آبان ۹۸ همزمان بود. خیزشی که دردمندانه با کشتار وحشیانه صدها انسان معترض ایرانی به دستور شخص خامنه‌ای ولی فقیه مواجه شد. خیزشی که در عین حال فضای سیاسی کشور را بکلی دگرگون کرده است. خیزشی که ترس بر جان حکومتگران مستولی کرده و متقابلاً فروریزی هراس از حکومت در سطح جامعه را رقم زده است. شما در این خیزش و نیز با اعتصابات و اعتراضات مدنی خود نشان داده‌اید که اراده برای تحول بنیادین در کشور رو به شکفتگی دارد. تحولی که، اتحاد نیروی خواهان تحول کشور برای رسیدن به یک جمهوری سکولار دمکرات در راستای گشوده شدن راه پیشرفت و رفاه را می‌طلبد.

کنگره دوم حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بر عزم و اراده‌ی شما برای گذار از نظام مبتنی بر تبعیض، فساد و غارت درود می ‌فرستد. حزب ما صدای شما در اقصی نقاط کشور مبنی بر خواست بر چیدن بساط حکومت سرکوب و کشتار را با همه وجود می‌شنود. صدایی بلند، که بسی بلندتر از آن است که با تهدید، بازداشت، زندان و کشتار در خیابان خاموشی گیرد. شرکت کنندگان در کنگره همبستگی عمیق‌ خود با مبارزات غرور انگیز شما و پشتیبانی‌‌شان از خواست های بر حق مردمی در مقابله با جمهوری اسلامی را اعلام می دارند. شرکت کنندگان در کنگره با ابراز مخالفت قاطع خود علیه هرگونه تبعیض اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، جنسیتی، دینی و ملی و قومی از حق همگان در برخورداری از آزادی و امنیت اجتماعی، تامین زندگی مناسب شان و مقام درخور انسان همه شهروندان کشور، دفاع می‌کنند و دست همه‌ی مبارزان راه آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی را در مبارزه برای بنیان چنین آینده ای به گرمی می فشارند.

 

کنگره دوم حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

٢٣ آبان ١٤٠٠ برابر با ١٤ نوامبر ٢٠٢١

 

 

دیدگاه‌ها

لیدا

پرسشی دارم منظور شما از این جمله چیست؟  "۴٣ سال حاکمیت جمهوری اسلامی، ایران ما را بدل به ویرانه‌ کرده‌است." ایران امروز در قیاس با قبل از انقلاب سوپر مدرن است. مشکلات و اشکالات خیلی زیادی دارد ولی ویرانه خواندن آن ؟ این نشان از بیخبری شما از میهن تان دارد.

د., 22.11.2021 - 21:48 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.