بمباران‌ مقرهای نیروهای اپوزیسیون کرد ایران را شدیدا محکوم‌ می‌کنیم!

بمباران‌ مقرهای نیروهای اپوزیسیون کرد ایران را شدیدا محکوم‌ می‌کنیم!
این بمباران‌های انتقام ‌جویانه پاسخ جنایتکارانه‌ی رژیم به جنبش حق طلبانه‌ی مردم ایران است
چهارشنبه, 28. سپتامبر 2022 - 15:49
image-20220925123554-1

امروز صبح جمهوری اسلامی بار دیگر مقرهای احزاب اپوزیسیون کرد ایران در اقلیم کردستان عراق را شدیدا بمباران کرده‌است. در نتیجه‌ی این تهاجم وحشیانه محل استقرار این نیروها تخریب یک پیشمرگه‌ی حزب دمکرات کردستان ایران به نام «میلاد» و ۵ تن از نیروهای پارتی آزادی کردستان (پاک)  جان باخته‌اند، یک زن به نام «هاجر» در محل زندگی خانواده‌های حزب دموکرات کردستان ایران و نیز تعدادی از پیشمرگان کومه‌له زحمتکشان کردستان زخمی شده‌اند. برخی منابع تعداد زحمی‌ها را حدود ۱۶ تن اعلام کرده‌اند. اما هنوز اطلاع دقیقی از تعداد قربانیان این بمباران‌ها در دست نیست.

بمباران مقرهای احزاب کردستان ایران، تخریب محل زندگی خانواده‌ها و مدرسه‌ی کودکان اعضای این احزاب، ادامه‌ی اقدامات وحشيانه ای است که رژیم برای سرکوب جنبش اعتراضی مردم ایران در پیش‌ گرفته‌است. بمب‌ها و موشک های امروز بر سر حاضرين در مقرهای احزاب اپوزیسیون کرد ایران ريخته می شود، ادامه‌ی شلیک گلوله های ساچمه ای و جنگی بر سر و صورت جوانان در خیابان‌های صدها شهر و انتقام از احزاب کرد به خاطر اعلام اعتصاب عمومی و اعتراض‌های گسترده به قتل مهسا (ژینا) امینی در سراسر ایران است. اعتراضاتی که موجودیت حاکمیت سیاه جمهوری اسلامی را نشانه گرفته‌است. این بمباران بمباران کل ایران است.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بمباران مقرهای احزاب کرد در اقلیم کردستان عراق را شدیدا محکوم می‌کند و در این لحظات حساس، خود را بیش از پیش در کنار دوستان‌ کرد خود می‌داند، یاد جانباختگان این اقدام وحشیانه را گرامی می‌دارد، به خانواده‌ها و یاران آنان تسلیت می‌گوید. این اقدام تجاوز به خاک یک کشور دیگر است و باید سران جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی پاسخگوی آن باشند. ما تردید نداریم که بمباران اقلیم کردستان هم، رژیم را از چنگ مردمی که دیگر جانشان به لبشان رسیده‌است و بارها اعلام کرده‌اند که جمهوری اسلامی را نمی خواهند، نجات نخواهد داد. این جنایت هم مثل هزاران اقدام سبعانه‌ی دیگر رژیم در کردستان و سراسر ایران، در عزم مردمی که برای آینده‌ی بهتر و زندگی در آزادی جانشان را بر کف نهاده‌اند، کوچک‌ترین خللی وارد نخواهد کرد. پاسخ مردم ایران به این وحشیگری ها و تداوم اعتراضات خیابانی است. اعتراضاتی که می‌تواند با فراروئیدن به یک اعتصابات عمومی به عمر این نظام مستبد و فاسد پایان دهد.

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲

  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!