پشتيانی از فراخوان اعتصاب عمومی در روز دوشنبه ۲۸ شهریور در کردستان ايران

پشتيانی از فراخوان اعتصاب عمومی در روز دوشنبه ۲۸ شهریور در کردستان ايران
شنبه, 17. سپتامبر 2022 - 18:32
image-20220908135218-1

قتل مهسا (ژینا) امینی دختر ۲۲ ساله اهل سقز در تهران توسط نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی مورد اعتراض وسیع‌ترین بخش مردم در سراسر کشور قرار گرفته و  خشم عمومی آنان را برانگیخته‌است. این اولین بار نیست که زنی جوان توسط اوباش حکومتی به‌ بهانه‌ای بازداشت و به قتل می‌رسد. قبلأ زهرا کاظمی و  زهزا بنی يعقوب بر اثر ضرب و شتم در بازداشتگاه ها به قتل رسيدند. ضرب و شتم زنان و مردان در بازداشتگاه‌های جمهوری اسلامی و آزار و قتل بازداشت‌شدگان، به امری رايج تبدیل شده‌است. اما قتل دختری جوان که در بهار زندگی خود بود، این چنین بی‌رحمانه و به بهانه‌ی حجاب او، موجب انزجار عمومی از حاکمیت سیاه سرکوب و کشتار جمهوری اسلامی شده، جامعه ايران را تکان داده و خشم و نفرت ‌ عمومی را برانگيخته ‌است.
 
به همین مناسبت، مرکز همکاری احزاب کردستان ایران که متشکل از احزاب سياسی کرد است، با صدور اطلاعیه‌ای، از تمام اقشار مردم کردستان خواسته است که «در اعتراض به سیاست‌های ضد انسانی و ضد زن رژیم  و حفظ کرامت دختران، زنان و جوانان کورد در روز دوشنبه ۲۸ شهریور، یک اعتصاب عمومی و باشکوە برگزار کنند.» هم چنین از تمامی احزاب سیاسی، نهادهای مدنی و فعالان حقوق بشر خواسته‌است که «به این فراخوان پاسخ دهند و با مردم در راستای اعتصاب همکاری کنند، تا پاسخ دندان شکنی به رژیم لجام گسیختە‌ی جمهوری اسلامی بدهند.»
 
پیرو این فراخوان، تعدادی از احزاب و سازمان‌های دیگر فعال در کردستان نیز، مردم را برای برگزاری اعتصاب عمومی در این روز دعوت کرده اند.
 
حزب چپ ایران (فدائیان خلق) از فراخوان مرکز همکاری احزاب کردستان ایران برای اعتصاب عمومی در روز دوشنبه ۲۸ شهریور پشتیبانی می‌کند و از همه‌ی کسانی که دل در گرو آزادی و  رهائی از حکومت ننگین جمهوری اسلامی را دارند، برای شرکت در این اعتصاب و اعتراض علیه قتل مهسا (ژینا ) امینی دعوت می‌کند. این اعتصاب می‌تواند پاسخ دندان‌شکنی به قاتلان فرزندان مردم و تجلی همبستگی با خانواده‌ی داغدار آن‌ها باشد.
 
ما بار دیگر ضمن ابراز همدردی با خانواده‌ی مهسا (ژینا) امینی و با ملت ايران و ابراز انزجار از جنایت آدمکشان حکومت، مسئول اصلی چنین جنایاتی را حکومت فاسد جمهوری اسلامی و در راس آن علی خامنه ای می‌دانیم. حزب ما در مبارزه علیه فشار و سرکوب، در کنار مردم، به‌ویژه زنان آزاده‌ی کشورمان و همه‌ی کسانی قرار دارد که خواستار برچیدن بساط حکومت اسلامی در کشور ما هستند.
 
هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
 ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۲

 

 

  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!