در راهپیمایی سی امین سالگرد بزرگذاشت قربانیان تروریسم دولتی در رستوران میکونوس شرکت می کنیم

در راهپیمایی سی امین سالگرد بزرگذاشت قربانیان تروریسم دولتی در رستوران میکونوس شرکت می کنیم
پنج‌شنبه, 8. سپتامبر 2022 - 19:20
image-20220908151629-1

سی سال از جنایت جمهوری اسلامی در رستوران میکونوس در برلین می گذرد. دکتر صادق شرفکندی دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران و همراهان که برای شرکت در کنگره انترناسیونال سوسیالیست در برلین شرکت کرده بودند، در روز ۱۷ سپتامبر ۱۹۹۲ در پایان کنگره با تنی چند از فعالین سیاسی مقیم برلین در رستوران میکونوس به گفتگووتبادل نظر پرداختند.

آدمکشان جمهوری اسلامی به دستور رهبران خود با حمله به این رستوران دکتر صادق شرفکندی دبیر کل حزب دمکرات کردستان، فتاح عبدلی و همایون اردلان نمایندگان حزب در اروپا و آلمان و نوری دهکردی از فعالین سیاسی ساکن برلین را به قتل رساندند.

دادگاه رسیدگی به این جنایت در برلین که حدود 4 سال طول کشید، درحکم صادره در تاریخ ۱۰ آوریل ۱۹۹۷، علاوه بر محکومیت کاظم دارابی و ۳ لبنانی دیگر به نام های عباس راحیل، یوسف امین و محمد اتریس، حکم جلب بین المللی علی فلاحیان وزیر وقت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد. هم‌چنین دادگاه حکم داد که این جنایت با اطلاع مستقیم علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی، علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور و علی اکبر ولایتی وزیر امور خارجه وقت صورت گرفته است.

در سی امین سالگرد ترور میکونوس باید هوشیار باشیم تا بار دیگر جمهوری اسلامی اروپا را به حیاط خلوت تروریسم دولتی برای ترور مخالفین خود تبدیل نکند. متاسفانه تصویب لایحه استرداد زندانیان بین دولت  بلژیک و جمهوری اسلامی توسط پارلمان این کشور می تواند زنگ خطر جدی برای نیروهای مخالف حکومت ایران باشد.

به مناسبت سی امین سالگرد کشتار میکونوس حزب دمکرات کردستان ایران  روز ۱۷ سپتامبر در برلین دعوت به راهپیمائی کرده‌است. ما ضمن حمایت از فراخوان  مذکور، دراین راهپیمائی  شرکت کرده و از سایر نیروهای آزادیخواه می خواهیم تا در محکومیت اقدامات تروریستی  حکومت و دفاع از مبارزات مردم ایران، در این راهپیمائی شرکت کنند.

ضمن بزرگداشت یاد کشته شدگان ترور میکونوس، از فراخوان حزب دموکرات کردستان ایران به راهپیمائی

به مناسبت سی امین سالگرد کشتار میکونوس  روز 17 سپتامبردربرلین پشتیبانی وضمن شرکت درآن، از سایر نیروهای آزادیخواه می خواهیم تا در محکومیت اقدامات تروریستی حکومت و دفاع از مبارزات مردم ایران در این راه پیمائی شرکت کنند.

زمان:  شنبه ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۲

مکان گردهم آئی: Adenauer Platz

ساعت: ۱۰:۳۰

حزب چپ ایران ( فدائیان خلق) ـ برلین

۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۷ سپتامبر ۲۰۲۲

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.