رفتن به محتوای اصلی

مادر « گلزار قباخلو » یکی دیگر از مادران خاوران درگذشت!

مادر « گلزار قباخلو » یکی دیگر از مادران خاوران درگذشت!
جمعه, 8. اکتبر 2021 - 20:07

 

مادر « گلزار قباخلو »

یکی دیگر از مادران خاوران درگذشت!

مادر قباخلو یکی دیگر از مادران خاوران روز دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ درگذشت. مادر قباخلو، از جمله مادرانی بود که پیگیرانه دادخواه فرزندان خود بودند و تا آخرین لحظات زندگی از تلاش در این راه باز نایستاد.

جمهوری اسلامی در ۱۷ شهریور سال ۱۳۶۵ پسر او حمید قباخلو را دستگیر و پس از شکنجه های زیاد به همراه هزاران سرو ایستاده در سال ۱۳۶۷ به دار آویخت. جلادان حاکم ساک وسایل او را به دلیل ازدحام زیاد جلوی زندان‌ها از طریق کمیته‌ی زنجان، ابتدای خیابان زنجان تهران، تحویل خانواده دادند. از آن پس مادر قباخلو یکی از افرادی بود که مرتب و در عموم مراسم‌های خاوران حضور داشت. نیروهای سرکوب حکومت مستبد جمهوری اسلامی بارها خود و خانواده‌ی دردکشیده‌اش را دستگیر کردند و مورد ضرب و شتم قرار دادند و هیچگاه او و خانواده اش را آسوده نگذاشتند.

مادر قباخلو انسانی شریف، مقاوم، سرزنده و با روحیه بود. زندگی را ارج می گذاشت از این‌رو نسبت به اجحافات و رفتار وحشیانه‌ی جمهوری اسلامی واکنش شجاعانه نشان می‌داد. پنج سال پیش برای درمان بیماری به آلمان سفر کرد و تا هنگام مرگ در آلمان زیست.

مادر « گلزار قباخلو» روز پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ در میان اندوه خانواده و خویشان و دوستانش در گورستان وست فرید هوف در کلن آلمان به خاک سپرده شد. در این مراسم که بسیار ساده، اما پرشکوه برگزار شد، تعدادی از اعضای خانواده و یاران او صحبت کردند که فصل مشترک همه‌ی صحبت‌ها ایستادگی، مقاومت و روحیه‌ی قوی او بود.

حزب چپ ایران فدائیان خلق یاد مادر گلزار قباخلو را گرامی می‌دارد و به احترام مبارزات شجاعانه‌ی او و سایر مادران خاوران سر تعظیم فرود می آورد و به خانواده، دوستان، خویشان او و به خانواده‌ی جانباختگان راه آزادی تسلیت می‌گوید.

دفتر شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۸ اکتبر ۲۰۲۱

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.