سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲ مارس ۲۰۲۱

گزارش

به در خواست رئیس گروه ایران در پارلمان اروپا، به منظور تبادل نظر و گفتگو در باره سیاست زیست بوم در ایران، دیداری مجازی در روز چهارشنبه ۱۷ فوریه بین نمايندگان حزب چپ ایران ( فدائیان خلق) و این گروه انجام گرفت. هیئت نمایندگی حزب در این دیدار رزا روزبهان، حسن نایب هاشم، مهدی ابراهیم زاده و آقای خسرو بندری بهعنوان کارشناس آب و کشاورزی در ایران، و از سوی پارلمان اروپا خانم کورنلیا ارنست رئیس گروه ایران در پارلمان اروپا، خانم کارین شولتس پلز کارشناس مسائل ایران و خاورمیانه و آقای اشتفان شیندلر کارشناس صنعت و محیط زیست، بودند.

در اين سمينار پروفسور یرواند آبراهاميان، به سیر تکوین و اثرگذاری «چریکهای فدایی خلق» مروری خواهد داشت، پروفسور علیرضا بهتوئی کتاب «فراخوان به مبارزه مسلحانه» نوشته آقای علی رهنما که ماه گذشته به انگلیسی منتشر شده را بررسی خواهد کرد. دکتر رقیه دانشگری (فران) ناگفته هایی از نخستین سال جنبش فدائی را بيان خواهد کرد، دکتر سیاوش رنجبر دائمی به بررسی ۳ روز از تاريخ فدائیان خلق از ۱۹ تا ۲۲ بهمن ۱۳٥۷ خواهد پرداخت، پروفسور افشین متین عسگری به مناسبات چریک های فدایی و جنبش دانشجویی خارج از کشور خواهد پرداخت که موضع رساله تحقیقی او در همين زمينه است.

حرکت اعتراضی تنی چند از ایرانیان مدافع حقوق بشردرمقابل سفارت جمهوری اسلامی در بروکسل به حکم اعدام و درخواست آزادی زندانیان سیاسی.

تهیه و تدوین: احمد نجاتی

 

 

روح الله زم، همزمان با انقلاب چشم به دنیا گشود و والدین، به خاطر دلبستگی به رهبر خویش، نام روح الله را برایش برگزیدند. اما متولیان انقلاب با او و نسل او چنان کرده اند که او ترجيح داد از زیر سیطرۀ حکومت جبارانه کشورش خارج شود تا در دیار غربت بتواند آزادانه زندگی و فعالیت کند. اما در آنجا نیز در امنیت نمی ماند و با فریب و ربایش باز بزیر سیطره حکومت کشیده می شود و بدون کمترین دسترسی به دادرسی عادلانه، برخورداري از وكيل و هيئت منصفه، اعدام می شود.

فروش نوزادان و کودکان دو علت عمده دارد؛ خانواده هائی که معتاد هستند یا اینکه در فقر و فلاکت بسر می برند، بویژه اگر فرزندان بیشتری داشته باشند؛ از اینرو آخرین شانس و امید آنان برای تامین هزینه های زندگی فلاکت بارشان، فروش فرزندانشان است و ناچار تن به فروش عزیزانشان میدهند؛ در این تجارت غیر انسانی، باز هم واسطه ها و دلالان نقش چشمگیری دارند و نحود عملکردشان نیز مخفیانه می باشد.

در روز برگزاری اجلاس سران اتحادیه اروپا در بروکسل، ایرانیان مدافع حقوق بشر خواهان توقف اعدام و آزادی همه زندانیان سیاسی- عقیدتی شدند!

گزارش کتبی و صوتی - تصویری از آکسیون محکوم کردن نقض خشن حقوق بشردر ایران در برابر محل مجمع اتحادیه اروپا در بروکسل درتاریخ ۱۱ دسامبر

برگزارکننده: کارزارحمایت ازنسرین ستوده

 

 

 

او بارها بازداشت و شکنجه شد، اما هرگز خم به ابرو نیاورد. از تلاش برای دفاع از حقوق مردم، پشتیبانی از حقوق محرومان جامعه، دفاع شجاعانه و پیگیر از زندانیان سیاسی و عقیدتی باز نماند. تا آخرین روزهای حیات در برابر خودکامگی و دیکتاتوری مذهبی ایستادگی کرد و خواستار برچیدن بساط آن شد. او جزو فعالانی بود که نهاد "لگام" (لغو گام به گام اعدام) را بنیان گذاشتند. هم‌چنین یکی از امضا کنندگان «بیانیه‌ی ۱۴ نفر» بود که خواستار استعفای علی خامنه‌ای شد.

دکتر ملکی یکی از نمادهای سترگ «تقدم وظیفه بر هزینه» بود. او وظیفه مبارزه با استبداد و استیلا و تبعیض را هیچگاه در برابر هزینه بارها زندان و رنج و شکنجه خویش و بسی فراتر از توش و توان جسمی اش واننهاد. در صحنه های مهم جدال حق طلبی و دادخواهی در کنار قشرهای مختلف مردم و رنج دیدگان از انواع تبعیض حاضر و ناظر بود.

انجمن های حقوق بشری، فرهنگی و مدنی ایرانیان ساکن بلژیک به روسای عالی اتحادیه اروپا آقای ژوزف بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و آقای دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا دو نامه مشترک در ارتباط با وضعیت دشوار دکتر احمد رضا جلالی نوشتند و خواهان انجام تمام اقدامات لازم ممکن برای تأثیرگذاری بر مقامات ایرانی برای در امان ماندن زندگی دکتر احمد رضا جلالی شدند.

از عموم ایرانیان ساکن بروکسل برای شرکت در این آکسیون و حمایت از خواسته ها مربوطه دعوت به عمل می آید. ( لطفا پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های تعیین شده در شهر بروکسل رعایت شود).