شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳ اکتبر ۲۰۲۱

گزارش

هدف دیگر ما ایجاد امید و پیوندی عمیق‌تر بین دادخواهان برای پیگیری هر چه بیشتر این دادگاه و ادامه راه دادخواهانه مادران و خانواده‌های خاوران و قدردانی از مقاومت‌ها و تلاش‌های آن‌ها برای جلوگیری از تکرار جنایت و یادآوری است که علیرغم سرکوب های مداوم حکومت۴۰ سال است که شجاعانه ایستاده‌اند. ما نیز همراه شان بوده‌ایم و هر کجا که باشیم صدای شان را بلند خواهیم کرد.

بعد انجام تشریفات مذهبی و پخش سرود های ملی و سرود «ای ایران» تابوت اولین رییس جمهور اسلامی ایران، طبق وصیتنانه اش ،بطور موقت تا آزادی کشور از یوغ استبداد، در میان تاثر همگانی به خاک سپرده شد. رفقای حزب چپ ایران (فدائیان خلق) در فرانسه با اهدای یک دسته گل در این مراسم شرکت کرده و به اعضای خانواده و یاران آن زنده یاد تسلیت گفتند.

۱۰ اکتبر ۲۰۲۱ تجمع فراگرایشی اعتراضی جهت لغوحکم اعدام و آزادی زندانیان سیاسی از سوی تلاشگران راه آزادی ایران ,هامبورگ برگزار شد.

این گزارش یک فاجعه برای کلیسای کاتولیک، در فرانسه و همچنین در سطح جهان است. به غیر از خشونت جنسی که در خانواده انجام می شود (۱,۹ میلیون قربانی)، این کلیسا است که خطرناک ترین نهاد برای کودکان بوده است؛ بسیار خطرناک تر و جلوتر از آموزشی پرورش ملی. بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط Inserm، ۱۴۱۰۰۰ قربانی در آموزش و پرورش ملی در مدت مشابه وجود داشته است، ۱۰۳۰۰۰ در اردوهای تابستانی و اردوهای روزانه، ۱۰۳۰۰۰در باشگاه های ورزشی. از نقطه نظر فراگیر بودن، در میان هر صد نفر بالای ۱۸ سال که در فرانسه زندگی می کنند، و جزو مراجعه کنندگان به اماکن کلیسای کاتولیک هستند، ۱,۱۶نفر قربانی خشونت جنسی بوده اند.

دربیست سال آینده، حداقل از 35 تریلیون تا70 تریلیون دلار، ثروت از نسل پس از جنگ جهانی دوم به نسل جوان‌تر بعدی منتقل خواهد شد. بخش مهمی ازاین ثروت درلایه بالایی جنگل ثروت، بین اعضا خانواده یک دهم (0.1%)درصدی از ثروتمندترین خانواده‌های جهان جریان خواهد یافت.

این‌گردهمایی با پخش چند آهنگ از جمله رپ "سوراخ موش بگرد" از توماج صالحی و سپس با قرائت فراخوان شروع شد و سخنرانان به زبان‌های فارسی و کردی و فرانسوی به نقض مستمر حقوق بشر و سرکوب آزادیها و اعتراضات در ایران، بمباران پایگاههای احزاب مخالف کرد ایرانی در اقلیم کردستان، بازداشت و شکنجه غیرقانونی معترضان اعتراض کردند.

محاکمه نوری در نفس خود پیام اجرای عدالت را دارد و طلیعه امید را در دل‌ها زنده کرده است. ما به عنوان بخشی از خانواده جانباختگان که در نهاد "دادخواهان خاوران" گرد آمده ایم همزمان با شرکت سه تن از اعضای خانواده هاي جانباختگان، صديقه حاج محسن (خواهر حسین حاج محسن) و لاله بازرگان (خواهر بیژن بازرگان) در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر (۱۷ و ۱۸ اکتبر) و هم چنین عصمت طالبی (خواهر عادل طالبی) در روز ۶ آبان (۲۸ اکتبر) كه بعنوان شاكي در برابر دادگاه استکهلم قرار ميگيرند، در روزهای ١٧ و ١٨ اکتبر مقابل دادگاه این جنایتکار در استکهلم گرد هم می آئیم تا به سهم خود صدای حق طلبانه خانواده جانباختگان را در دستیابی به حقیقت برای اجرای عدالت پر طنین تر نمائیم.

زمان به کندی می گذشت، تشنگی آزارم می داد از خواب هم خبری نبود. اوضاع را برای هم اتاقی هایم توضیح دادم و تاکید نمودم با آنها مشکلی ندارم و مجموعه شرایط این محل با وضعیتی که دارم سازگار نیست و درمانم نیز با مشکل دچار می شود. کشیک شب تلاش کرد که مرا ترغیب کند تا فردا از اعتصاب غذا و درمان چشم بپوشم تا دکتر بخش شرایطم را تغییر بدهد، نپذیرفتم، واقف بودم که با این وضعیتم، خودم را با چالش غیر قابل پیش بینی مواجه کرده ام اما شروع کرده بودم و توقف آن می توانست تاثیر عکس بگذارد، بر ادامه آن اصرار نمودم.

- در دفاع از مطالبات مردم ایران برای آزادی و عدالت اجتماعی

- در محکومیت حمله تروریستی اخیر جمهوری اسلامی به مقراحزاب کرد ایرانی مستقر در کردستان عراق

- ...