يكشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۱

زنان

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۱ اوت ۲۰۲۱

ساعت: ۲۰:۳۰ به وقت ایران و ۹:۰۰ صبح به وقت کالیفرنیا

پانل های گوناگون در مورد مسائل زنان و جامعه؛ سخنرانی نمایش ویدئو و گفتگو

ما قصد داریم تا صدائی رسا درجنبش حق طلبانه زنان ایران و فرودستان جامعه برای تحولی اساسی واحقاق مطالبات بحق خویش بویژه در شرایط حساس کنونی ایران باشیم. پس از انتصاب ابراهیم رئیسی یکی از اعضای "کمیسیون مرگ" در کشتار جمعی زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶٧ به عنوان رییس جمهور، امر دادخواهی درمبارزات ما زنان اهمیت ویژه ای یافته است. از همگان دعوت می کنیم تا با حمایت و پشتیبانی از این سمینار صدای رسا و کوبنده جنبش زنان برای "نه" به جمهوری اسلامی ایران و آری به آزادی و برابری ، احترام به حقوق انسانی و به مبارزات آوانگارد جنبش زنان باشیم.

خشونت و قتل ناموسی افراد کوییر، بی شمار اما بی صدا

سخنران کاوه کرمانشاهی کوییر فمنیست کرد و فعال حقوق بشر

سه شنبه 18 خرداد ماه 1400 برابر با 8 ژوئن 2021 

ساعت ۲۱ به وقت ایران – ۱٨:۳۰ به وقت اروپای مرکزی

قتل های  ناموسی و شرایط افراد ال جی بی تی در ایران

گروه کار زنان حزب چپ ایران (فدائیان خلق) در اینستاگرام برگزار کرد:

سخنران:خلیل عبیات

زمان: سه شنبه 4 خرداد 1400 برابر با  25 ماه مه 2021

ساعت: ۲۱:۰۰ به وقت تهران؛ ۱٨:۳۰ به وقت اروپای مرکزی؛ ۱۳:۳۰ به وقت شرق آمریکا و کانادا

حضور زنان در جنبش آزادیخواهانه، حق طلبانه، عدالتخواهانه و دمکراتیک کشور باعث شده است که قدرت مقاومت و ایستادگی معترضان برای تحقق مطالبات شان افزایش یابد. آنها برای ایجاد همبستگی در مبارزات اعتراضی و اجتماعی نیرو زیادی را صرف می کنند. روشن است که کوشش برای جمع کردن نگرش های متفاوت بر اساس توافقات مشترک و سپس پایبندی نشان دادن نسبت به آن توافقات بسیار دشوار و انرژی و پتانسیل زیادی را از فعالان جنبش می گیرد.

ما، در لیگ زنان عراق، با وجود دشواری هایی که به عنوان زن در سطوح مختلف فرهنگی و اجتماعی با آن روبرو هستیم ، به تلاش خود برای متحد کردن تلاش های ملی و مدنی برای اصلاح روند سیاسی در عراق ادامه می دهیم. ما کاملاً به اراده مردم برای ساختن یک سیستم سیاسی عادلانه احترام می گذاریم. این سیستم میتواند عراق را از بحران های اقتصادی و درگیری های سیاسی نجات دهد.

مراسم بزرگداشت این مبارزان راه آزادی در پای همان دیواری برگذار شد که محل تیربارانشان بود. جای گلوله‌هایی که هنوز بر دیوار مانده اند، با تأثر و اندوه نظاره گر بزرگداشت خاطره همیشه زنده آنان بودند. شرایط ویژه ای که ویروس کوید ایجاد کرده بود مانع از آن بود که ما حاضران یکدیگر را در آغوش بگیریم و فریاد کنیم که چقدر همدیگر را دوست داریم زیرا که همه ما پاسداران یاد و خاطره زنان مبارزی هستیم که بخاطر داشتن حقوق برابر با مردان و بخاطر آزادی پیکار کردند و به خاک افتادند. ما هستیم که به مبارزات گذشتگان خود افتخار میکنیم و یادشان را زنده نگاه می داریم. برای دفاع از حال و آینده مان.

فایل صوتی - تصویری برنامه حزب چپ ایران (فدائیان خلق) – سوئد ، به مناسبت فرارسیدن « مارس»، روز جهانی زن.

سخنرانان: مهناز قزللو و پروین ملک

بعد از تاریک شدن هوا در آن سرمای دی‌ماه، سراسر لباس‌هایم آغشته به خون بود. ماشین ون در مقابل شکنجه‌گاهِ سلول‌های ۲۰۹ وزارت اطلاعات مقابل پاهایم متوقف شد و در حالیکه سرود «زده شعله در چمن» را فریاد می‌زدم توسط سه مرد امنیتی از پشت سر به داخل ماشین پرت شدم و روی صندلی افتادم. بلافاصله دستبند را بر روی زخم مچ دستم کوبیدند و آنچنان فشار دادند که دوباره زخمم باز شد و خون از ناخن‌های دستم روی پاهایم می‌چکید، و من برای همرزمانم در بندهای زندان اوین «یار دبستانی» را سر داده بودم.

"هدف اولیه‌ی این طرح، تولید اثری مکتوب به قلم زنان مهاجر با پیشینه‌های متفاوت، درباره‌ی موقعیت و شرایط زندگی آنان بود. قصد ما فقط جمع‌آوری صداهای مختلف نبود. در واقع، می‌خواستیم این صداها به روایت و با قلم صاحبان آن منتشر شود. به جای این که با آنها درباره‌ی زندگی و خاطرات مهاجرت مصاحبه کنیم، آنها خود نویسنده‌ی قصه‌های خود شدند. این قصه‌ها با تقسیم قدرت نویسندگی در گروه، با استفاده از بازخورد تک‌تک شرکت‌کنندگان و از طریق بحث و گفتگو درباره‌ی هر اثر، در قالب کتابی به نام "سایه روشن" در سال ۲۰۱۰ منتشر شد."