رفتن به محتوای اصلی

دعوت به مشارکت در تظاهرات بزرگ روز شنبه ۲۳ مهرماه

دعوت به مشارکت در تظاهرات بزرگ روز شنبه ۲۳ مهرماه
جمعه, 14. اکتبر 2022 - 21:37
image-20221013121202-1

جنبش اعتراضی نزديک به يک ماه است که مقابل سرکوب حکومت شجاعانه ايستاده و بيش از ۲۰۰ تن از رزمندگان خود را از دست داده است. با وجود سرکوب ها، معترضين باز در خيابان ها، دانشگاه ها، مدارس و کارخانه ها فرياد می زنند که ما حکومت جمهوری اسلامی را نمی خواهيم. و اکنون فعالان جنبش اعتراضی در داخل کشور بار ديگر از جوانان و مردم محلات تهران و سراسر ايران خواسته اند که روز شنبه ۲۳ به خيابان ها بيآيند و از "زن، زندگی، آزادی" دفاع کنند.

دانشجویان دانشگاه تهران هم در اعتراض به بازداشت گسترده دانشجویان، ناامن کردن فضای دانشگاه و خوابگاه‌ها، حضور لباس شخصی‌ها در دانشگاه و حمله به خوابگاه حافظ، از تمامی دانشکده‌های دانشگاه تهران خواسته اند که روز شنبه با حضوری حداکثری در پردیس مرکزی گرد بيآيند و خواستار آزادی دانشجويان بازداشت شده و امن کردن فضای دانشگاه‌مان شوند. دانشجويان فنی دانشگاه تهران و جمعی از دانشجويان دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی نيز دعوت به تجمع کرده اند. نویسندگان مستقل هم روز شنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۲ روبروی وزارت ارشاد به عنوان مرجع سانسور و ممیزی تحصن خواهند کرد تا انزجار خود را از دستگاه وقیح سرکوب و سانسور نشان دهند و خواهان آزادی همه زندانیان سیاسی به‌خصوص اهل قلم و فرهنگ شوند.

با اين دعوت ها، روز شنبه جنبش اعتراضی قدرت بسيج خود را نشان خواهد داد و بار ديگر به حکومتگران يادآوری خواهند کرد که سرکوب قادر نيست معترضين را از خيابان ها به خانه ها برگرداند. جنبش سرباز ايستادن ندارد و هم چنان در حال گسترش و پيوستن گروه های جديدی از جامعه به آجنبش است.
 
حزب چپ ايران (فدائيان خلق) گروه های مختلف اجتماعی را فرا می خواند که به دعوت جوانان، دانشجويان و نويسندگان پاسخ مثبت دهند و روز شنبه  قدرت مردم را در مقابل سرکوبگران به نمايش بگذارند.

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)
۲۲ مهرماه ۱۴۰۱ - ۱۴ اکتبر ۲۰۲۲)

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.