اعتصاب عمومی و سراسری می تواند جنبش اعتراضی را نيرومندتر و حکومت را فلج کند!

اعتصاب عمومی و سراسری می تواند جنبش اعتراضی را نيرومندتر و حکومت را فلج کند!
چهارشنبه, 28. سپتامبر 2022 - 18:44
image-20220925123554-1

تقاطع تبعيض جنسيتی و ملی و قومی با خشم ناشی از عملکرد ويرانگر جمهوری اسلامی طی چهار دهه و سرکوب خونين اعتراضات، مردم و به ويژه جوانان را در سراسر کشور به خيابان کشاند و جنبشی را پی ريخت که می توان از آن به عنوان جنبشی فراگير نام برد. جنبشی که از هم افزائی و هم پوشانی جنبش های اجتماعی و اعتراضات گروه های مختلف اجتماعی شکل گرفته است. جنبشی که حيات سياسی کشور ما را وارد فاز جديدی کرده و جمهوری اسلامی و در راس آن علی خامنه‌ ای را زير ضرب گرفته‌است.

جنبش مردمی هويت و همبستگی خود را در شعارهای پرمعنی هم چون: “زن، زندگی، آزادی”، ”از تهران تا کردستان، ستم علیه زنان”، "کردستان، کردستان، چشم و چراغ ايران".، “از کردستان تا تبریز، صبر مردم شد لبریز” و “آذربایجان اویاخدیر، کردستانا دایاخدیر” نشان داد. اين جنبش از گسترده ترين و بی سابقه ترين حمايت های داخلی و جهانی برخوردار گرديد و توانست در طی نزديک به دو هفته در مقابل نيروی سکوب بايستد و خيابان ها را به تسخير خود در آورد. تداوم اعتراضات در سراسر کشور و تعدد آن در در محلات شهرهای بزرگ و کوچک نيروی سرکوب را پراکنده و خسته کرده و در صفوف آن نارضايتی و نافرمانی را شکل داده است.

تداوم جنبش در خيابان، مقاومت در مقابل نيروی سرکوب و خيزبرداشتن برای گذار از جمهوری اسلامی ، نيازمند آن است که جنبش خیابانی با اعتصابات عمومی و سراسری. اعتصابات کارگران از جمله کارگران واحدهای بزرگ توليدی و شرکت نفت، معلمان، کارمندان، کسبه و بازار، رانندگان شرکت واحد اتوبوس رانی، رانندگان کاميون و کاميون داران، رانندگان تاکسی و .....تکمیل شود.

اکنون شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پيشقدم شد و از معلمان و دانش آموزان خواست که روزهای ۴ و ۶ مهر از رفتن به کلاس‌های درس در سراسر ایران خودداری کنند. شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت هم هشدار داده است: "در صورتیکه به بازداشت‌ها، به کشتار مردم و سرکوبگری‌ها و اذیت و آزار زنان به‌خاطر حجاب پایان داده نشود، و سرکوب مردم پایان نیابد، ساکت نخواهیم ماند. همصدا با همه مردم ما نیز دست به اعتراض خواهیم زد و کار را تعطیل خواهیم کرد."

حزب چپ ايران (فدائيان خلق) فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای اعتصاب، اخطار شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت و پيوستن تعدادی از تشکل های دانشجوئی به اعتراضات، را گامی در جهت اعتصاب عمومی و سراسری می داند. به نظر حزب ما اعتصاب عمومی و سراسری به جنبش اعتراضی توان جديدی خواهد بخشيد، حکومت را فلج و راه رهائی را کوناه‌تر خواهد کرد.

هيئت سياسی ـ اجرائی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)
۶ مهرماه ۱۴۰۱ - ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲

دیدگاه‌ها

Kian

من فکر میکنم در این شرایط حساس حزب چپ ایران موظف است به تمام مخالفان و جریانات سیاسی ولو مخالف خودش اعلام کند و بدنبال یک همبستگی ملی باشد که بتواند ابن همبستگی رهبری جنبش را در دست بگیرد، طبیعی است که حرکت‌های اينچنين به دلیل نداشتن رهبری و عدم انتشار بیانیه زود فروکش خواهد کرد، و این آن چیزی است که رژیم خواهان إن است. پاینده باشید

چ., 28.09.2022 - 20:46 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.