رفتن به محتوای اصلی

مهسا امینی به دست گشت ارشاد به قتل رسید! ابراز انزجار از جنايت حکومت اسلامی!

مهسا امینی به دست گشت ارشاد به قتل رسید! ابراز انزجار از جنايت حکومت اسلامی!
جمعه, 16. سپتامبر 2022 - 21:29
image-20220908151629-1

مهسا امینی که روز ۲۲ شهریور در ایستگاه متروی حقانی تهران توسط مأموران گشت ارشاد رژیم به ‌عنوان بدحجابی دستگیر و مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، پس از ۳ روز در اثر خونریزی مغزی درگذشت؛ مرگ مهسا امینی جنایت ننگین دیگری در تاریخ سراپا کشتار و قتل فرزندان مردم کشورمان است و با واکنش وسیعی در میان فعالان جامعه‌ی مدنی و مردم ایران مواجه شده‌است. پلیس تهران اعلام کرد که «خانمی برای توجیه و آموزش به یکی از بخش‌های پلیس تهران بزرگ هدایت شده بود که ناگهان در جمع سایر افراد هدایت شده به طور ناگهانی دچار عارضه قلبی شد.» در کشور ما هیچ چیز جای خود نیست. پلیس که در همه دنیا وظیفه‌اش حفظ امنیت و جان انسان‌هاست درجمهوری اسلامی بلای جان‌ آن‌ها است.

رژیم جمهوری اسلامی که از پاسخگوئی به حداقل نیازهای جامعه درمانده و ناتوان است، راه حل را در افزایش فشار بر مردم، به‌ویژه زنان کشور به بهانه‌ی رعایت حجاب یافته‌است. اما تجمع اعتراضی مردم در برابر بیمارستان کسری اعتراضات در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نشانگر خشم و نفرت گروه های وسيعی از جامعه از اين جنايت حکومت اسلامی است. اين اولين بار نيست که حکومت دست به چنين جنايتی می‌زند. بايد يک صدا عليه جنايات حکومت، قتل زنان و حجاب اجباری به اعتراض برخاست.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) ضمن  ابراز همدردی با خانواده‌ی مهسا امینی و ابراز انزجار از جنایت آتش به اختیاران گشت ارشاد حکومت، اعلام می‌کند که مسول اصلی چنین جنایاتی حکومت فاسد جمهوری اسلامی و در راس آن خامنه‌ی است.  حزب ما در مبارزه علیه فشار و سرکوب، در کنار و همراه مردم به‌ویژه زنان آزاده کشورمان قرار دارد و خواهان برچيدن گشت ارشاد و آزادی پوشش زنان است.

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
۲٥ شهریور ۱۴۰۱ برابر با ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۲

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکتونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.