شایعه یا واقعیت؟

شایعه یا واقعیت؟
سه‌شنبه, 13. سپتامبر 2022 - 08:56

اجلاس اخیر خبرگان‌رهبری  ، بر خلاف سالهای گذشته بدون کمترین تبلیغ و بازتاب رسانه ای بویژه در داخل در روزهای ۱۵ و ۱۶ شهریور ماه برگزار شد.
مطابق سنت معمول این نهاد قدرتمند راستگرا و  وابسته به باندهای بیت رهبری و نهادهای سرکوبگر امنیتی، بجز تاکیدات و اشارات کلی در مورد جایگاه ولی فقیه و موضوعات  عمومی کشور،هیچ گزارش واقعی یی از مباحث این اجلاس منتشر نشد، اما در بیانیه پایانی آن نکته مهمی دیده می شود که نیاز به تامل دارد.وقتی که این نکته مهم را در کنار گزاره ها و رویدادهای زیر قرار می دهیم، سوالاتی به ذهن می رسد که باید به آنها پاسخ داد.
۱-بخشی از بیانیه خبرگان رهبری:
خبرگان‌رهبری به عنوان معتمدان ملت بر حسب وظیفه ذاتی ،قانونی و شرعی خود شبهه پراکنی ها(مخالفت  با جانشینی مجتبی خامنه ای!) را بی معنا دانسته و اعلام می دارد سابقه این مجلس وزین حاکی از توجه به شایسته گزینی و انتخاب اصلح بوده است.
۲-توجیه هاشم هاشم زاده هریسی  از اعضایی که در اجلاس حضور داشت،برای  عدم دیدار حضوری اعضای مجلس خبرگان با خامنه ای پس از پایان اجلاس و برخلاف روال رایج سالهای گذشته( رهبری احساس نیاز به این دیدار نکردند، خواستند وقت شان گرفته نشود، دیدار بار سنگینی برای رهبری داشت ،شرایط کشور خوب است! و....نقل به مضمون)
۳-اعلام  علنی جانشینی مجتبی خامنه ای از تریبونهای مختلف با عنوان خلق الساعه و شتابزده آیت الله! پیش از برگزاری اجلاس خبرگان
۳-‌تشدید بیماری خامنه ای ( خبر دیدار او باورزشکاران در روز یکشنبه ۲۰ شهریور ماه بدون انتشار عکس و فیلم تا لحظه نگارش این یادداشت)
به نظر می رسد که می توان دستکم با دو دلیل به ابهامات فوق پاسخ داد.یکی وخامت حال خامنه ای و دیگر اینکه او به خیال خودش خواسته وانمود بکند که نقشی در انتخاب مجتبی خامنه ای به عنوان جانشین نداشته و این انتخاب حاصل ساز و کار قانونی کشور! از طریق مجلس خبرگان رهبری بوده است.
در عین حال اگر وخامت حال خامنه ای جدی تر از قبل باشد،  احتمالا در اجلاس اخیر خبرگان در مورد جانشینی مجتبی خامنه ای تصمیم گیری و اجماع صورت گرفته است.

ص.عکاس
 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.