پیام شادباش به مناسبت وحدت در صفوف حزب دموکرات کردستان ایران

پیام شادباش به مناسبت وحدت در صفوف حزب دموکرات کردستان ایران
سه‌شنبه, 16. اوت 2022 - 12:01
image-20220725204320-1

دوستان گرامی!

با شادمانی بسیار خشنودی خود را از اتحاد در صفوف حزب دموکرات کردستان ایران اعلام می‌کنیم و فرارسیدن "٢٥ گلاویژ" (٢٥ مرداد ماه) – سالروز تاسیس حزب دموکرات کردستان ایران - را به شما یاران دیرینه‌ تهنیت گفته و برایتان در راه تحقق اهداف انسانی، ملی و آزادیخواهانه، کامیابی‌های دم افزون آرزو داریم.  

آن‌چه که امسال سالگرد بنیانگذاری حزب شما را شکوه دیگری می‌بخشد، رخداد مسرت بخش وحدت دوباره حزب دموکرات کردستان ایران است. رخدادی که دوستداران و هم‌پیمانان حزب شما، از جمله حزب ما، از مدتی پیش مشتاقانه آن را انتظار می‌کشیدند. این اقدام، گام شایسته‌ای در حهت تحقق مبارزات حق‌طلبانه و تبعیض‌ستیز در کردستان و استقرار دموکراسی در ایران است. رویکردی مسئولانه و امید آفرین که انجام آن هر پایبند به مصالح جنبش آزادی‌خواهانه و عدالت طلبانه در کشور را به وجد می‌آورد. پایان دادن به جدایی غیر قابل توجیه سال ١٣٨٥ در این حزب که مایه‌ی تاسف دوستدارانش بود، رویدادی بس دلگرم کننده است.
 
بروز اختلافات در هر حزبی که درگیر کارزار حساس و بغرنج مبارزه است، غیرمنتظره‌ نیست. اما معیار در سنجش بلوغ سیاسی، نحوه‌ی برخورد با شکاف‌هایی است که در جریان مبارزه سر برمی‌‌آورند. پذیرش تنوع نظری و غلبه بر اختلافات، ولو با تاخیر زمانی، و رفتن پای ادغام تشکیلاتی، محتاج همتی فراتر، رواداری و از خودگذشتگی‌ها‌ئی بود که در خانواده‌ی بزرگ حزب دموکرات کردستان ایران همواره وجود داشته‌است. این‌که مسئولان «حزب دموکرات کردستان ایران» و «حزب دموکرات کردستان» توانستند بر انشقاق میان خود غلبه کنند، دستاوردی ارجمند و پاسخ به مطالبه‌ی برحق مردم کردستان ایران است. این وحدت، نشانه‌ی احساس مسئولیت نسبت به الزامات مبارزه برای احقاق حقوق ملی از یک سو و ابراز تعهد در قبال نیاز مبرم جنبش دموکراتیک کشورمان از سوی دیگر است.

از این‌رو ،حزب ما، هر تلاشی در راستای تحکیم صفوف در هر شاخه از اپوزیسیون دموکرات و چپ، هر اقدام در راه وحدت‌های ممکن، هر دعوت به گفتگو در اپوزیسیون آزادیخواه و هر کوشش برای بهره‌گیری از اشتراکات در جهت اتحاد عمل تا ائتلاف‌ و اتحاد پایدار را، پاسخی شایسته به نیازهای جنبش آزادیخواهانه و حق طلبانه‌ی مردم می‌داند. در چنین وضعیتی انسجام صفوف حزب دموکرات کردستان ایران، پاسخی شایسته به نیازهای پیشرفت جنبش، و به طریق اولی، در مقابله با ترفندهای جمهوری اسلامی‌ست که نیروهای جنبش ملی در کردستان ایران در زمره بیشترین آسیب دیدگان از سرکوبگری‌ها، ترور و توطئه‌های آن به شمار می‌آیند.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) بازیابی وحدت درونی حزب شما را هم‌چون ضرورت سیاسی عاجل، به همه‌ی اعضاء و هواداران این حزب شادباش‌ می گوید. ما با استقبال گرم از وحدت در صفوف حزب دموکرات کردستان ایران، بار دیگر تاکید داریم که دستیابی به این یگانگی را موفقیتی ارزشمند و پشتوانه‌ای برای‌ اتخاذ سیاست‌های راهگشا در خدمت جنبش دموکراتیک مردم کردستان و مبارزات همه‌ی مردم ایران ارزیابی می‌کنیم. باشد که وحدت‌گرایی و اتحاد مبارزاتی در سطح اپوزیسیون دموکراتیک میهنمان، مایه‌ی الهام برای فشردگی بیشتر صفوف مبارزان راه آزادی و عدالت قرار گیرد و صفوف نیروهای جمهوریخواه سکولار اعم از چپ و دموکرات را برای گذار از جمهوری اسلامی فشرده‌تر کند.

با درودهای  رفیقانه،
هیئت سیاسی – اجرایی حزب چپ ایران(فدائیان خلق)

٢٥ مرداد ماه ١٤٠١ -  ١٦اوت ٢٠٢٢

  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!