حمله‌ی نظامی دولت اسرائیل به غزه  و کشتار مردم فلسطین را شدیدا محکوم می‌کنیم! 

حمله‌ی نظامی دولت اسرائیل به غزه  و کشتار مردم فلسطین را شدیدا محکوم می‌کنیم! 
یک‌شنبه, 7. اوت 2022 - 23:20
image-20220725204320-1

دولت اسرائیل روز جمعه، ۱۴ مرداد، حملات جدیدی را به باریکه‌ی غزه آغاز و سه روز آن را ادامه داد. طی این حملات خسارات زیادی متوجه مردم شده، از جمله یک ساختمان پنج طبقه در غزه کاملا منهدم گشته‌است و حداقل ۴۰ تن از جمله ۶ کودک به قتل رسیده، بیش از دویست تن زخمی شده‌اند. در پی حملات اسرائیل«جهاد اسلامی» نیز اعلام کردە که با شلیک موشک به چندین شهر از جمله تل‌آویو، به این حملات پاسخ داده‌است. 

حمله‌ی دولت اسرائیل به غزه، در بحبوحه‌ی انتخابات زودرسی که در پیش است، به بهانه‌ی «از بین بردن تهدید علیه شهروندان اسرائیل»، قبل از همه ابزاری برای بالا بردن شانس دولت فعلی در انتخابات پیش رو به بهای قتل و کشتار فلسطینیان است. متاسفانه در سال‌های اخیر، نه تنها دولت‌های دست راستی اسرائیل، حتی دولت کنونی هم که مدعی میانه‌روی است، تحت لوای مقابله با تروریسم، به ابزار جنگ و خشونت برای پیشبرد اهداف خود متوسل می‌شوند. کشتار فلسطینیان به وسیله‌ای در دست جنگ طلبان برای جلب آرا در جامعه‌ی اسرائیل تبدیل شده‌است. 

شورای امنیت سازمان ملل به درخواست امارات متحده‌ی عربی، ایرلند، فرانسه، نروژ و چین قرار است روز دوشنبه برای بحث در مورد جنگ جدید در غزه جلسە تشکیل دهد.

جهاد اسلامی از جمله نیروهائی است که توسط جمهوری اسلامی حمایت می شود و با شلیک موشک به شهرها و خانه‌های مردم  در شهرهای اسرائیل به تشدید تنش دامن می‌زند و بهانه‌های لازم را برای حملات ارتش اسرائیل برای حمله به غزه فراهم می‌کند. با استقرار در مناطق مسکونی جان شهروندان فلسطینی را به خطر می‌اندزاد. اما موشک‌پرانی‌ها و استقرار در مناطق مسکونی توجیهی برای کشتار‌های اسرائیل در غزه نیستند. آن چه در حملات متعدد ارتش اسرائیل رخ داده‌است و امروز هم در حال انجام شدن است، قتل مردم بیگناه غزه با پیشرفته‌ترین سلاح ها و تخریب کامل ساختمان‌های مسکونی بر سر ساکنان آن است.  

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) حمله به نوار غزِه و کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین توسط اسرائیل را شدیدا محکوم می‌کند، بر نقش مخرب جهاد اسلامی در تنش زائی تاکيد دارد و هم‌صدا با همه‌ی مدافعان صلح در جهان، خواستارِ پایان دادن به محاصره‌ی نوارِ غزِه و اشغال و محاصرە سرزمین‌های فلسطینیان و اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل از سوی اسرائیل است. تنها راه برای خاتمه دادن به جنگ و خشونت، هموار شدن راه برای تشکیل دولت مستقل فلسطین در کنار دولت اسرائیل بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل است. ادامه‌ی تتنش‌های نظامی و حملات گاه و بیگاه به غزه، مانعی در راه مذاکرات صلح و برای رسیدن به یک راه حل صلح آمیز در یکی از قدیمی‌ترین بحران‌های منطقه‌ی خاورمیانه است. شرائطی که خود عامل اصلی حضور نظامی جریانات افراطی در مناطق فلسطینی و ادامه‌ی تنش در منطقه است. 

هیئت سیاسی - اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق) 

 ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۷ اوت ۲۰۲۲ 

  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!