پیام تبریک به خانم زهرا امیر ابراهیمی، برندۀ جایزه‌ی بهترین بازیگر زن جشنواره کن!

پیام تبریک به خانم زهرا امیر ابراهیمی، برندۀ جایزه‌ی بهترین بازیگر زن جشنواره کن!
یک‌شنبه, 29. می 2022 - 13:24

زهرا امیرابراهیمی

خانم زهرا (زر) امیر ابراهیمی، به خاطر بازی در فیلم «عنکبوت مقدس» برنده‌ی بهترین بازیگر زن در هفتاد و پنجمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم «کن» شده‌است. ای نخستین بار در تاریخ این جشنواره‌ است که یک هنرمند زن ایرانی، برنده‌ی این جایزه‌ی معتبر بین‌المللی می‌شود.

خانم امیر ابراهیمی در فیلم «عنکوت مقدس» نقش خبرنگاری را بازی کرده‌است که پیگیر پرونده‌ی قتل‌های زنجیره‌ای زنان در مشهد است. این فیلم با الهام از ماجرای فردی به نام سعید حنایی ساخته شده است که در فرودین ۱۳۸۱ به اتهام قتل ۱۶ زن، محاکمه و اعدام شد.  فیلم «عنکبوت مقدس» در خارج از ایران ساخته شده‌است و محصول مشترک فرانسه، آلمان، سوئد و دانمارک است.

خانم امیرابراهیمی هنگام دریافت جایزه‌ به فارسی اعلام کرد: «خوشحالی و موفقیت برای من مفاهیم عمومی و جمعی هستند. هرچند در این لحظه خیلی خوشحالم، ولی بخشی از وجودم برای مردم ایران که هر روز گرفتار مشکلات زیادی هستند، غمگین است. دل من با آبادان است. دل من با گوشه و کنار خاک ایران است. من اینجام، اما دلم با زنان و مردان ایران است.»

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) همراه با همه‌ی هموطنان هنردوست، دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم کن را به خانم  زهرا (زر) امیر ابراهیمی، هنرمندان و جامعه‌ی سینمائی کشورمان تبریک می‌گوید. در شرائط دشواری که میهن ما با آن مواجه است، موفقیت هموطنان، در عرصه‌ی بین المللی، به‌ویژه در عرصه‌ی هنر و سینما که زیر سانسور شدید جمهوری اسلامی قرار دارد، مایه‌ی دلگرمی برای تلاشگران علیه استبداد و سانسور و برای آزادی و عدالت در ایران و  همراهی آنان با مردم خویش، موجب خشنودی همگان در این روزهای تلخ و ماتمزای حاکم بر میهن خویش است.

دفتر شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۹ مه ۲۰۲۲

 

  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!