یاد رفیق محسن حسن بخشان گرامی باد

یاد رفیق محسن حسن بخشان گرامی باد
یاد رفیق محسن حسن بخشان گرامی باد
دوشنبه, 2. می 2022 - 01:34

محسن از رفقای قديم و هوادار حزب چپ ایران (فدائیان خلق)  بود كه روز پنجشنبه در اثر سكته در گذشت.

رفیق محسن اوائل دهه‌ی پنجاه دانشجوی دانشگاه تبریز بود. با توجه به شرایط خاص حاکم بر دانشگاه تبریز در برنامه های کوهنوردی، امور دانشجوی تظاهرات دانشجوئی، حضور داشت. رفیق محسن اهل مطالعه بود و بین عموم دانشجویان، از چهره های شاخص، دربحث و گفت وگو، باحوصله و تدبیر وپرتلاش بود. او فرزند یک خانواده‌ی زحمتکش کشاورز بابلی بود که از همان زمان تحصیل، ضمن کمک به امور کشاورزی خانواده، با مطالعه و کتاب نیز دمخور بود. سال‌های تحصیل دانشگاه را با موفقیت به پیاان رساند و در سال آخر با رفیقی از همان دانشگاه، ازدواج نمود، حاصل این ازدواج سه فرزند دختر شایسته می‌باشد.

نخست به کار آزاد اشتغال داشت و سپس در سازمان برنامه و بودجه استخدام شد. در حین خدمت موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد (به صورت بورسیه ) از دانشگاهی در هندوستان شد و حدود ۵ سال پیش پس از۳۰ سال خدمت بازنشسته گردید.

رفیق محسن چند سال اخیر را به صورت افتخاری در امور فرهنگی با شورای کتاب کودک، و فصل نامه‌های فرهنگی اجتماعی بابل و مامطیر همکاری داشت. بنا به گفته دوستانش آخرین مقاله اش در باره علی اکبر دهخدا، ناتمام روی میز کارش باقی  مانده است.

 درگذشت رفیق محسن را به همسر، فرزندان و خانواده‌ی ایشان تسلیت می‌گوئیم.

یادش گرامی باد.

 

دیدگاه‌ها

کاوه نیکو

نمیدانم چرا به پیش را درواتساپ هم منتشر نمیکنید. الان به سبب فیلترینگ غالب افراد به تلگرام کمتر دسترسی دارند و درایران واتساپ حرف اول را درشبکه مجازی میزند. سپاس اززحمات شما.ک

پ., 05.05.2022 - 11:16 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.