رفتن به محتوای اصلی

پیام «حزب خلق فلسطین» در آلمان به کنگره دوم حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

پیام «حزب خلق فلسطین» در آلمان به کنگره دوم حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
دوشنبه, 15. نوامبر 2021 - 22:59

رفقای عزیز

من متاسفانه نتوانستم حضوراً در کنگره شما شرکت کنم. از این جهت پیام حزب خلق فلسطین در اروپا را برایتان ارسال میکنم.

خوشحالم که بدینوسیله تبریک همبستگی خود را، به شما رفقای عزیز «حزب چپ ایران (فدائیان خلق)» برسانم.

ممنون از این دعوت شما! رهبری حزب خلق فلسطین در اروپا نيز بدینوسیله درود صميمانه به شما مي‌فرستد و براي کنگره شما موفقيت، روندی سازنده و نتايج ايدئولوژيک و سياسي مطلوبی را، آرزو دارد.

ما معتقدیم که، نقش جنبش بین المللی چپ باید به طور فعال در مبارزه علیه امپریالیسم، صهیونیسم، نیروهای ارتجاعی، سرمایه داری وحشی، نئولیباریسم، بنیادگرایی و جهانی سازی ادامه یابد و همبستگی بین المللی با مردمانی که برای خودمختاری، آزادی و استقلال مبارزه می کنند، مستحکمتر شود.

کنگره شما در زمانی برگزار می شود که، هم کل خاورمیانه و هم شمال آفریقا در آتشِ التهاب هستند.

اما مشکل فلسطین همچنان باقی است و بیش از ۷۰ سال است که وجود دارد. و این یک مشکل اساسی است.

سیاست اسرائیلی-صهیونیستی برای خفه کردن مردم فلسطین هرگز متوقف نشده است. این سیاست را در عرصه های مختلف میتوان دید، از جمله:

احداث بیش از  ۶۰۰ پُست ایست بازرسی خودسرانه در گذرگاه های فلسطینی ها، گسترش بی وقفه سیاست آپارتاید اسرائیل، ادامه شهرک سازی اسرائیل در سرزمین های فلسطین، تقسیم و تکه تکه شدن کشور توسط دیوار آپارتاید، تحکیم هر چه بیشتر رژیم اشغالگر، سیاست آوارگی مستقیم و غیرمستقیم مردم به ویژه در بیت المقدس شرقی، مصادره و تخریب منازل توسط مهاجمان و مدعیان دوغین به عنوان مجازات دسته جمعی کل خانواده ها، تخریب مزارع و کشتزارها، ظلم و تحقیر بی وقفه توسط اشغالگران، کشتار هدفمند غیرنظامیان فلسطینی از جمله زنان و کودکان، که ناقض قوانین بین المللی و در تضاد با حاکمیت قانون و دموکراسی است، آنچیزی که اسرائیل به اصطلاح خودش را به آن پایبند میداند.

به این ظلم همچنین میتوان به ۶٥۰۰ زندانی سیاسی فلسطینی در زندان های اسرائیل اشاره کرد. در عین حالیکه اسرائیل همچنان به قطعنامه های سازمان ملل بی‌توجه است وتا کنون از هرگونه مجازاتی در این رابطه، معاف بوده است.

و هنوز! فلسطینی‌ها هرگز امید خود را برای صلحی که مدت‌ها در انتظار آن بوده‌اند، از دست نداده‌اند. امید به پایان اشغال، امید به امنیت و امید به چشم اندازی روشن برای تک تک فلسطینی‌ها - صرف نظر از سن، جنسیت و مذهب.

ما بیش از هر زمان دیگری به کمک جامعه بین‌المللی، دولت‌های صلح‌دوست و سازمان‌های دوست، مانند شما، در سراسر جهان نیاز داریم تا ما را در راه صلح، در راه داشتن کشوری مستقل و استقلال فلسطین همراهی و پشتیبانی کنند.

برای دومین کنگره شما آرزوی بحث‌های سازنده و موفقیت آمیز در جهت اهدافتان داریم. ما عمیقاً به همکاری‌هایمان در آینده، بر اساس ایده‌های چپ، رفاه طبقه کارگر بین المللی و همبستگی بین‌المللی اهمیت می دهیم.

زنده باد همبستگی بین‌المللی!

آنچه درست است باید برحق بماند! و نباید فراموش شود!

هیچ حقی تا زمانی که مردم آنرا مطالبه میکنند، ضایع نمی شود!

با سلامهای همبستگی و رفیقانه

عبدالله حجازی، دبیر حزب خلق فلسطین در آلمان

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.