دست در دست هم متحد از اعتصاب و مطالبات کارگران حمایت کنیم!

دست در دست هم متحد از اعتصاب و مطالبات کارگران حمایت کنیم!
دوشنبه, 28. ژوئن 2021 - 10:50

هم اکنون بیش از یک هفته است که کارگران ۶۱ مرکز مربوط به شرکت های وابسته به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران به اعتصاب سراسری پیوسته اند. این حرکت، دومین اعتصاب بزرگ کارگران صنایع نفت در کمتر از یک سال اخیر از مرداد ۱۳۹۹ تا به امروز است که به لحاظ گستردگی و فراگیری، در طول ۴۲ سال گذشته در جمهوری اسلامی بی ‌سابقه بوده است.

اعتصاب وسیع کارگران صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از یک طرف مورد حمایت سندیکاها و اتحادیه های بین المللی کارگری و نیز تشکل های دمکراتیک جمهوریخواه و چپ و سازمان های سیاسی ایرانی و از طرف دیگر در عرصه داخلی توسط سندیکاهای کارگری مانند شرکت واحد و نیشکر هفت‌تپه، تشکل های دمکراتیک دانشجویی، معلمین، بازنشستگان، خانواده‌های جان‌باختگان خیزش آبان 98 و سقوط هوایپمای اوکراینی، جنبش دادخواهی مادران و دیگر نهادهای دمکراتیک و کارگری و شخصیت های سیاسی و مدنی کشور قرار گرفته است.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) – بلژیک، همراه با نیروهای جمهوریخواه دمکرات و چپ میهنمان، از اعتصاب و مطالبات سراسری کارگران شرکتهای پیمانکاری صنایع نفت، گاز و پتروشیمی دفاع می کند و اعتصاب را جزئی از حقوق سندیکایی کارگران و مزدبگیران می داند و نسبت به اقدامات و برنامه‌های تفرقه افکنانه و فریبکارانه شرکت های پیمانکار برای شکستن اعتصاب هشدار می دهد و بکار گیری هر گونه خشونت و سرکوب از طرف جمهوری اسلامی را نسبت به اعتصاب حق طلبانه کارگران و رهبران آن را محکوم می‌کند.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) – بلژیک، از فراخوان " جمهوریخواهان ایران در بلژیک" برای برگزاری تظاهراتی در برابر ساختمان پارلمان اروپا در روز نشست دوره ای "گروه روابط ایران در پارلمان اروپا" در بروکسل حمایت می کند و در این تظاهرات شرکت می کند. ما از ایرانیان ساکن بلژیک می خواهیم که برای همبستگی و حمایت با اعتصاب و مطالبات کارگران در این تظاهرات شرکت کنند.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق)- بلژیک
یکشنبه ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۱

زمان: دوشنبه ۲۸ ژوئن (۷ تیر ۱۴۰۰) ساعت یازده و نیم

مکان: میدان لوکزامبورگ در بروکسل ـ place Luxembourg

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.