سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱ دسامبر ۲۰۲۰

اعلام موجودیت کمپین توقف قتل های ناموسی!

۰۶ آبان ۱۳۹۹

با اعلام رسمی موجودیت خود در روز ۶ابان ۱۳۹۹ از همه انسان های آزاده که هر گونه خشونت علیه زنان را محکوم می کنند در خواست می کنیم تا با هشتگ توقف قتل های ناموسی و دنبال کردن کمپین در شبکه های اجتماعی فیس بوک، تلگرام و اینستاگرام در ساختن جامعه ای امن برای زنان با ما همراه شوند.

اعلام موجودیت کمپین توقف قتل های ناموسی!

خرداد ماه ۱۳۹۹ رومینای ۱۴ساله با داس، توسط پدرش کشته شد. خبر این قتل آنچنان دهشتناک بود که احساسات وخشم عمومی را برانگیخت. رومینا با حکم قاضی و با اقدام پلیس به دست پدری سپرده شد که بارها او را تهدید به کشتن کرده بود.در فاصله کوتاهی خبر قتل فاطمه برحی در ابادان توسط همسرش با چاقو و کشته شدن ریحانه عامری دختر ۲۲ ساله کرمانی با تبر به دست پدرش به رسانه ها راه یافت. سنت ها و باورهای قومی قبیله ای و ناکارآمدی قوانین جمهوری اسلامی برای حمایت از زنان و مغایرت آنها با اعلامیه جهانی حقوق بشر سبب شده است، تا هر روز شاهد کشته شدن زنی در گوشه و کنار کشور باشیم.

ما گروهی از کنشگران حقوق زنان و برابری جنسیتی، در داخل و خارج از کشور نسبت به خشونت فزاینده و سیستماتیک علیه زنان، و کشتن زنان به نام «ناموس» در پناه قانون شرع هشدار می دهیم و در این راستا کارزار «توقف قتل‌های ناموسی» را آغازکرده ایم. با اعلام رسمی موجودیت خود در روز ۶ابان ۱۳۹۹ از همه انسان های آزاده که هر گونه خشونت علیه زنان را محکوم می کنند در خواست می کنیم تا با هشتگ توقف قتل های ناموسی و دنبال کردن کمپین در شبکه های اجتماعی فیس بوک، تلگرام و اینستاگرام در ساختن جامعه ای امن برای زنان با ما همراه شوند.

لینک پتیشن :https://forms.gle/c9J5ZHqS4o9yyzCq8

توقف_قتلهای_ناموسی

آدرس صفحه فیسبوک‌ ما: : https://www.facebook.com/STOPhonorKillings-Iran-105570071349795/

آدرس صفحه اینستاگرام ما:https://www.instagram.com/STOPhonorkillings_Iran

ایمیل جهت تماس و ارسال مطلب:STOPHKSTEERING@GMAIL.COM

آدرس تلگرام: https://t.me/STOPhonorkillings_Iran

 

 

بخش: 

افزودن دیدگاه جدید