رفتن به محتوای اصلی

رویدادهای کارگری و چشم‌انداز آینده

رویدادهای کارگری و چشم‌انداز آینده
جلسه پرسش و پاسخ کارگری (1)
یک‌شنبه, 11. اوت 2019 - 23:42

رویدادهای کارگری و چشم‌انداز آینده

پرسش‌های طرح شده در برنامه پرسش و پاسخ.

- چشم‌انداز شما از تشدید سرکوب فعالان کارگری چیست؟

- جنبش کارگری و دانشجویی و مدنی ایران در حال اتحادی گسترده است، نیروهای امنیتی تا چه اندازه می‌توانند بر این جنبش عدالت‌طلبانه ضربه وارد کنند؟

- با درود به رفيق صادق كار: اين پرسش مدتى است مطرح است:

آيا كارگران ايران و سازمان‌ها و تشكل‌هاى كارگرى در كمپين اجتماعى ١٤ نفرها براى نه_به_جمهورى_اسلامى بايد شركت كنند؟ چگونه و با به چه راهكارى و براى چه خواسته‌هايى؟

- با درود، آینده نه چندان دور، میتینگ پارک لاله برگذار می‌شود، و جنبش مدنی با کمک اقشار میانی و همچنین در پیوند با جنبش دانشجویی، برپا خواهد شد، بفرمائید که بربستر کدام ابتکار، طبقه کارگر ایران، در این شروع اعتراضات مردمی، پیشگامی و پیوند خود را علنی خواهد کرد؟ آیا شما و حزب، آمادگی این را دارید و یا در تدارک این کار هستید؟ اگر هستید تا کجا پیش رفته‌اید؟ سپاس

- كارگران ايران چگونه مي‌توانند با سركوب‌هاى شديد اخير بر عليه كارگران هفت تپه، فولاد، فعالان نشريه گام و ساير حاميان و فعالان كارگرى مبارزات مؤثرى را سازمان دهند؟

- نارضایتی از شرایط موجود تا این اندازه در بین مردم و کارگران رواج نداشته؛ به نظر شما چرا جنبش کارگری نمی‌تواند از لاک دفاعی و حداقلی در مبارزه صنفی بیرون بیاید؟

- درود رفیق صادق عزیز،چشم‌انداز سراسری شدن و به هم پیوستگی جنبش کارگری و پیوند آن با سایر جنبش‌های مدنی، از جمله جنبش معلمین و دانشجویان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ با سپاس از حضورتان

- زندانیان مدنی و سیاسی برای رساندن صدای اعتراض خود در زندان از اعتضاب غذا بهره می‌گیرند و در نتیجه متحمل صدمات بعدی خواهند شد، نظر شما در رابطه با این رویه مبارزه در زندان چیست و وظیفه عموم فعالان کارگری و سیاسی در حمایت از این عزیزان کدام است؟

- ما در سال گذشته شاهد اعتراضات و اعتصابات تاريخى فولاد و هفت تپه بوديم كه خوزستان و همه ايران را تكان داد.

به نظر شما جرا اين مبارزات همزمان از طرف كارگران صنايع ديگر و شهرها و استان‌هاى ديگر حمايت و پيگيرى كامل نشد؟

- همانطور که فرمودید، مقیسه، گفت، نان، کار، آزادی، یک شعار کمونیستی است، که منظورش انتهای شعاری هست که کارگران هفت تپه خواستار آن بودند، " مدیریت شورایی"/ به نظر شما، شعار میدانی اعتراضات کارگران ایران، می‌تواند همین شعار محوری باشد./ نان، کار، آزادی، مدیریت شورایی/یا شعار محوری دیگری را مناسب یک‌صدایی مطالبات کارگران ایران می‌دانید/ در انتها/ شعار محوری شما چیست؟؟

- چرا رهبران اعتصابات هفت تپه، فولاد، هپکو، آذرآب، شرکت واحد و... در تماس‌های فیمابین اقدام به هم‌آهنگی در اعتصاب همزمان جهت افزایش تاثیرگذاری بیشتر نمی‌کنند؟

 

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.