از خواست ۱۴ کنشگر زن در اعتراض به تبعیض و گذار از جمهوری‌اسلامی حمایت می کنیم!

جمعه, 9. اوت 2019 - 20:04

اعلامیه ۱۴ فعال زن، به دنبال اعلامیه ۱۴ فعال سیاسی ـ مدنی، بر شعار بخش بزرگی از مردم کشور ما و بسیاری از مبارزان راه آزادی یعنی «نه به جمهوری اسلامی» و آری به یک حکومت منتخب مردم، حکومتی سکولار و دمکرات تاکيد دارد. با تداوم اين برآمدها و با تلاش مشترک مبارزان راه آزادی، شعار: «نه به جمهوری اسلامی» می رود که به شعار فراگير تبديل شود.

از خواست ۱۴ کنشگر زن در اعتراض به تبعیض

و گذار از جمهوری‌اسلامی حمایت می کنیم!

 

 

۱۴ کنشگر زن طی بیانیه ای در اعتراض به«آپارتاید جنسی» و تبعیض علیه زنان در طول ۴۰ سال حکومت جمهوری اسلامی، خواهان پایان دادن به تبعیض علیه شهروندان زن و «گذار کامل از نظام جمهوری‌اسلامی» شده اند.

 

آنان با اشاره به سلب حقوق زنان در حکومت مردسالار جمهوری اسلامی و سرکوب فعالین جنبش زنان، تنها راه پایان دادن به تبعیض جنسيتی را، گذار از جمهوری اسلامی و برقراری حکومتی سکولار و دمکرات از راه مبارزه مدنی و بدون خشونت و تدوین قانون اساسی جدیدی که «در آن کرامت و هویت و حقوق برابر زنان در تمامی عرصه‌ها به رسمیت شناخته شود»، اعلام کرده اند.

اعلامیه ۱۴ فعال زن، به دنبال اعلامیه ۱۴ فعال سیاسی ـ مدنی، بر شعار بخش بزرگی از مردم کشور ما و بسیاری از مبارزان راه آزادی یعنی «نه به جمهوری اسلامی» و آری به یک حکومت منتخب مردم، حکومتی سکولار و دمکرات تاکيد دارد. با تداوم اين برآمدها و با تلاش مشترک مبارزان راه آزادی، شعار: «نه به جمهوری اسلامی» می رود که به شعار فراگير تبديل شود.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) برای گذار از جمهوری اسلامی و استقرار جمهوری سکولار و دموکرات مبارزه کرده و در این راستا از خواست  کنشگران زن در برچیدن تبعیض علیه زنان و گذار از جمهوری اسلامی پشتیبانی می‌کند و احزاب و سازمان های سیاسی، فعالین سياسی و مدنی و نيروهائی که دل در گرو ایرانی آزاد و بدون تبعیض دارند، فرا می خواند که از خواست‌های این زنان مبارز حمایت کنند.

هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۸ مرداد ۱۳۹۸ (۸ اوت ۲۰۱۹)

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.