بدرود رفیق فرهنگ

دوشنبه, 5. اوت 2019 - 22:02

فرهنگ با قلبی پرشور و امیدوار به فردایی بهتر و انسانی تر، اما گوئی برای وداع همیشگی با رفقایش، در کنگره اول حزب که در هفته های گذشته برگزار شد، حضور یافت. دریغا که قلب پرشور رفیق عزیز و گرامی ما، نابهنگام از حرکت ایستاد و خانواده، ما و رفقای بیشمارش را در اندوه بزرگی فرو برد.

بدرود رفیق فرهنگ

در بهت و اندوهی گران از درگذشت نابهنگام رفیق فرهنگ رضائی کرمانشاهی، عضو حزب چپ ایران (فدائیان خلق)، به علت ایست قلبی مطلع شدیم.

رفیق فرهنگ رضایی کرمانشاهی، متولد ۱۳۳۸ از شهرستان قصرشیرین بود. سالهای آغازین جوانی فرهنگ مصادف بود با روزهای پرالتهاب انقلاب. فرهنگ جوان، آماج و آرزوهای خود را در صفوف فدائیان خلق ایران یافت و با تمام وجود همراه و همگام مردم در سازماندهی تظاهرات مردمی حضور یافت.

مردم دیار قصرشیرین چهره محجوب و خندان، و وجود پرشور فدایی خلق، رفیق فرهنگ را، که پیوسته در حال صحبت با مردم و تشویق و سازماندهی آنان در اعتراضات فراگیر انقلاب بود، از یاد نخواهند برد.

فرهنگ در واپسین ماه های سال ۶۰ توسط گزمگان جمهوری اسلامی دستگیر و راهی شکنجه گاه مخوف دیزل آباد کرمانشاه شد.

بیش از ۳ سال زندان و شکنجه های قرون وسطایی نتوانست خللی در روحیه قوی، پرشور و هنرمندانه فرهنگ ایجاد کند.

او پس از آزادی از زندان در شمال ایران ساکن شد و مجدداً به فعالیت در صفوف فدائیان خلق همت گماشت. پس از مهاجرت به اروپا جای خود را دگرباره در سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) بازیافت و فعالیت سیاسی خود را در آن پی گرفت.

رفیق فرهنگ مدافع وحدت و یگانگی نیروهای چپ و بویژه فداییان خلق بود و با تشکیل حزب چپ ایران (فدائیان خلق) به عضویت آن درآمد و در ایجاد واحد حزب چپ در نروژ سهم بسزایی داشت.

فرهنگ با قلبی پرشور و امیدوار به فردایی بهتر و انسانی تر، اما گوئی برای وداع همیشگی با رفقایش، در نخستین کنگره حزب که در هفته های گذشته برگزار شد، حضور یافت. دریغا که قلب پرشور رفیق عزیز و گرامی ما، نابهنگام از حرکت ایستاد و خانواده، ما و رفقای بیشمارش را در اندوه بزرگی فرو برد.

ما این اندوه گران را به همسر گرامی اش، سهیلا عزیز، و دختر نازنین اش شایان، و به عموم دوستان و همرزمان او تسلیت می گوئیم و همراه و در کنار خانواده گرامی رضایی کرمانشاهی به سوگ فرهنگ می نشینیم.

 

ما از یادت نخواهیم کاست، رفیق!

هیئت سیاسی – اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۳ مرداد ۱۳۹۸ (۴ اوت ۲۰۱۹)

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.