جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۶ دسامبر ۲۰۱۹

به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت آقای امیرانتظام

۲۳ تير ۱۳۹۸

عباس امیرانتظام به اتهام واهی جاسوسی بازداشت و به حبس ابد محکوم شد. او هرگز اتهامات ساختگی جمهوری اسلامی را نپذیرفت و با سربلندی از زندان آزاد شد.

امروز 21 تیرماه، نخستین سالگرد درگذشت آقای عباس امیرانتظام است. آقای امیرانتظام سه دهه از عمرش را در زندان‌های جمهوری اسلامی گذراند و در برابر بی‌عدالتی ایستاد.

عباس امیرانتظام به اتهام واهی جاسوسی بازداشت و به حبس ابد محکوم شد. او هرگز اتهامات ساختگی جمهوری اسلامی را نپذیرفت و با سربلندی از زندان آزاد شد.

ما یاد عباس امیرانتظام را گرامی می‌داریم و به ایستادگی او در برابر جور جمهوری اسلامی ارج می‌نهیم.

هیئت رئیسۀ نخستین کنگره حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

21 تیر 1398

14 ژوئیه 2019

دیدگاه‌ها

با درود، یاد آوری و زنده نگاه داشتن انسان‌هایی که مقابل استبداد ایستادگی کرده و می‌کنند بدون شک کاری است لازم وباید همیشه پیگیر این پدیده بود ولی ما چرا باید یا در نقطه صفر و یا صد باشیم و هنوز در این پدیده صفر و صد گیر کرده‌ایم که گویی تاریخ برای ما ایستا است و نه رو به حرکت به جلو، یک روز با زنده یاد امیرانتظام آنی میکنیم که در گذشته کردیم و این هم امروز ماست من هنوز طنین بعضی از مصاحبه های ایشان مثلا موضع ایشان در مورد حزب توده ایران و اینکه طبق قانون سیاه1310 در مصاحبه با تکیه بر این قانون دوران استبداد رضاشاهی این حزب را غیر قانونی اعلام کرد و از این از آن دسته مواضع ایشان نه اینکه نظر ایشان راجع به یک حزب چیست ایشان می‌توانند و باید نظر ‌‌شخص خودشان را داشته باشند این موضع گیری با دموکراسی و آزادی منافات دارد در پایان درخواست من از شما اینست که از تقطه صفر و صد خارج شوید و پدیده ها را حتی در اعلامیه های چند سطری نقد کنید که نقد توان ما را برای حرکت به جلو افزایش می‌دهد.
0

افزودن دیدگاه جدید