مذاکره بدون پیش شرط به سود مردم ایران است نبايد فرصت مذاکره بدون پيش شرط را از دست داد!

مايکل پمپئو: دولت ترامپ آماده مذاکره "بدون هیچ پیش‌شرط" با ايران است!

دوشنبه, 3. ژوئن 2019 - 13:40

موضع گيری مايکل پمبئو به معنی آن است که دولت ترامپ ديگر بر شروط دوارده گانه تاکيد ندارد. او اعلام کرده است که دولت امريکا بدون پيش شرط می خواهد با رژيم ايران مذاکره کند. در سال های گذشته، بارها فرصت مناسبت برای مذاکره بين دو کشور به وجود آمده بود. اما سران رژيم اين فرصت ها را از دست دادند.

مايکل پمپئو: دولت ترامپ آماده مذاکره "بدون هیچ پیش‌شرط" با ايران است

مذاکره بدون پیش شرط به سود مردم ایران است

نبايد فرصت مذاکره بدون پيش شرط را از دست داد!

مايکل پمپئو وزیر خارجه آمریکا در دیدار با ایگناسیو کاسیک همتای سوئیسی خود در روز یکشنبه دوازدهم خرداد گفت که دولت ترامپ آماده است با ایران "بدون هیچ پیش‌شرط" وارد مذاکره شود. او اضافه کرد: "آماده‌ایم برای گفتگو با رهبران ایران سر میز بنشینیم". حسن روحانی نيز روز شنبه يازده خرداد در تازه‌ترین اظهارات خود در مورد مذاکره گفته است: "اگر با احترام کامل و در چارچوب مقررات بین‌المللی کنار میز مذاکره بنشیند، ما اهل منطق و مذاکره‌ایم. نه اینکه فرمان مذاکره صادر کند؛ در آن صورت ما تابع نخواهیم بود".

بعد از تشديد تنش ها و بالا رفتن احتمال درگيری نظامی بين دولت ترامپ و جمهوری اسلامی در هفته های گذشته، اينک به نظر می رسد فعاليت های ديپلماتيک گسترش يافته و گرايش به مذاکره تقويت گرديده است. اعلام آمادگی دولت ترامپ برای مذاکره بدون پيش شرط، فرصت مناسبی را برای انجام مذاکره، کاهش تنش و خطر درگيری نظامی بين دو کشور و پرداختن به اختلافات ديرينه فراهم آورده که استقبال از آن، به سود مردم ایران است.

موضع گيری مايکل پمبئو به معنی آن است که دولت ترامپ ديگر بر شروط دوارده گانه تاکيد ندارد. او اعلام کرده است که دولت امريکا بدون پيش شرط می خواهد با رژيم ايران مذاکره کند. در سال های گذشته، بارها فرصت مناسبت برای مذاکره بين دو کشور به وجود آمده بود. اما سران رژيم اين فرصت ها را از دست دادند. مردم کشور ما براثر ستيز جمهوری اسلامی با امريکا، متحمل زيان های جبران ناپذيری شده است. در نتيجه تحریم های فلج کننده امريکا، اقتصاد کشور کوچک‌تر شده و به سمت فلج شدن سوق پیدا کرده است. بار اصلی تحريم های اقتصادی روی دوش کارگران، زحمتکشان، معلمان، بازنشستگان و بخشی از لایه های میانی جامعه است. اين تحريم ها زندگی آن ها را به فقر و فلاکت بی سابقه ای کشانده است. مردم ایران در میان سنگ آسیاب جمهوری اسلامی و دولت ترامپ دارند لِه می شوند. اکثريت مردم کشور ما نگران جنگ و قحطی اند. ما بر این باوریم که سياست "نه جنگ و نه مذاکره" قابل دوام نيست. راه اجتناب از جنگ در شرایط کنونی، پذیرش مذاکره بدون قید و شزط است. تن دادن به مذاکره، هر چند راه حلی برا ی برون رفت از بحران اقتصادی و استبداد سیاسی کنونی نیست، اما راهی است که می تواند مردم کشور را از خطر جنگ و پيآمدهای ویرانگرش برهاند.

حزب چپ ايران (فدائيان خلق) بارها اعلام کرده است: "درگيری نظامی بين جمهوری اسلامی و دولت امريکا نتایج ویرانگری برای کشور ما و منطقه به بار می آورد. راه جلوگيری از درگيری احتمالی نظامی، متوقف نمودن تهديدها علیه همدیگر و آغاز مذاکره بدون قید و شرط است." به نظر ما نبايد فرصت پيش آمده را از دست داد. با از دست دادن فرصت مذاکره، تحريم ها تشديد يافته و خطر درگيری نظامی افزايش خواهد يافت. امتناع از مذاکره بدون پيش شرط برای کشور ما فاجعه خواهد آفريد. اگر درگيری نظامی هم صورت نگيرد، تحريم های فلج کننده اقتصادی ساختارهای کشور را به شدت تخريب کرده و کشور ما را به عقب خواهد برد.

هيئت سياسی ـ اجرائی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ (۳ ژوئن ۲۰۱۹)

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.