صدور حکم برای سه عضو کانون نويسندگان را محکوم می کنيم!

شنبه, 18. می 2019 - 07:41

جمهوری اسلامی با کانون نويسندگان دشمنی ديرينه دارد. کشتار تعدادی از اعضای کانون از جمله محمد مختاری و جعفر پوینده و توطئه علیه تعدادی از نویسندگان عضو کانون از طریق تلاش به سقوط اتوبوس حامل آنان به قعر دره در مرداد ماه سال ۱۳۷۵ درمسافرت به کشور ارمنستان که با هوشیاری خود نویسندگان با شکست مواجه شد، فقط دو نمونه از نمونه های بسیار این دشمنی اند.

رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن، سه عضو کانون نويسندگان ايران، هریک به شش سال زندان محکوم شده‌اند: یک سال برای اتهام "تبلیغ علیه نظام" و پنج سال برای اتهام "اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور". آن ها به خاطر عضويت در کانون نویسندگان ایران، گردآوری اسناد و مدارک فعالیت‌های پنجاه ساله‌ی کانون در يک کتاب و امضای بیانیه‌ها در دفاع از آزادی بیان و مخالفت با اعدام و سانسور، توسط دادگاه انقلاب جمعأ به ۱۸ سال زندان محکوم شده اند.

جمهوری اسلامی فعاليت کانون نويسندگان ايران و اعضای آن در دفاع از آزادی بیان و در مخالفت با اعدام و سانسور را برنمی تابد و با اين احکام می خواهد رعب و وحشت در ميان نويسندگان بپراکند تا آن‌ها حتی زبان به پیگیری حقوق اساسی خویش نگشايند. محکوميت سه تن از نويسندگان ارزنده کشور درست در شرایطی صورت می گيرد که کشور در محاصرۀ اقتصادی فلج کننده قرار دارد، مردم در شرایط طاقت فرسایی زندگی می کنند و تنش بین جمهوری اسلامی و دولت آمریکا و خطر درگیری نظامی افزايش يافته است. اين امر نشان می دهد که جمهوری اسلامی تنها با تکيه به سرنيزه می خواهد به سلطه خود ادامه دهد.

جمهوری اسلامی با کانون نويسندگان دشمنی ديرينه دارد. کشتار تعدادی از اعضای کانون از جمله محمد مختاری و جعفر پوینده و توطئه علیه تعدادی از نویسندگان عضو کانون از طریق تلاش به سقوط اتوبوس حامل آنان به قعر دره در مرداد ماه سال ۱۳۷۵ درمسافرت به کشور ارمنستان که با هوشیاری خود نویسندگان با شکست مواجه شد، فقط دو نمونه از نمونه های بسیار این دشمنی اند.

حزب چپ ايران (فدائيان خلق) پرونده سازی عليه رضا خندان (مهابادی)، بکتاش آبتین و کیوان باژن و صدور احکام سنگين با اتهام های بی پايه عليه آن ها را محکوم می کند و خواستار لغو اين احکام است.

 

هيئت سياسی ـ اجرائی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)

۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ (۱۷ ماه مه ۲۰۱۹)

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.