رفتن به محتوای اصلی

در حمایت از طبقه کارگر و مخالفت با سرکوب مردم در ایران

در حمایت از طبقه کارگر و مخالفت با سرکوب مردم در ایران
چهارشنبه, 8. می 2019 - 20:21

بیش از چهل سال سلطه رژیم مذهبی (ولایت‌فقیه) و حدود سه دهه تحقق سیاست‌های اقتصادی نئولیبرالی و علاوه بر آن فساد اداری رژیم حاکم و سرمایه‌گذاری‌های نامناسب و غلط وضعیتی فاجعه‌بار را در ایران رقم ‌زده است. تسلط نیروهای نظامی و امنیتی بر جامعه، فقدان امنیت اجتماعی، نقض حقوق بشر و حقوق دموکراتیک از جمله حقوق کار، دستمزد زیر خط فقر، بحران زیست محیطی، تورم رو به رشد، بیکاری و فقر گسترده و سرکوب خشونت آمیز مخالفان، تنها چند مورد از مسائل و مشکلاتی است که ایران را در چنگال خود می فشارد.

امپریالیسم آمریکا، تحت رهبری ترامپ با درک سطح آسیب‌پذیری اقتصاد و سیاست حاکم بر ایران، فشار خود را بر ایران افزوده است. پس از خروج یک‌جانبه از برجام (JCPoA)، دولت ترامپ تحریم‌های ویرانگری را علیه ایران به اجرا گذاشته است. همچنین خطر اقدام نظامی توسط ایالات‌متحده امریکا و متحدانش در منطقه مانند عربستان سعودی و اسرائیل، شرایط زندگی مردم ایران، به‌ویژه طبقه کارگر را دشوارتر کرده است.

اول ماه مه (روز کارگر)، در تمام تاریخ، فرصتی بوده است برای طبقه کارگر تا علیه بی‌عدالتی به پا خواسته و نیاز خود برای یک جامعه عادلانه را مطرح کند. با توجه به تمام بی‌عدالتی که طبقه کارگر ایران در برابر خود مشاهده می‌کند، جنبش اعتراضی مردم ایران در حال افزایش است. سال گذشته اعتراضات مردم ایران برای اولین بار پس از انقلاب 1979 به اوج خود رسید. بدون علت نیست که رژیم ایران به اشکال مختلف مانند اقدام به تهدید و دستگیری، سرکوب فعالین کارگری را افزایش داده است. در روز اول ماه مه امسال، روز جهانی کارگر، نیروهای سرکوبگر رژیم، در شهرهای مختلف ایران، بخصوص در تهران، ده‌ها تن از فعالان کارگری را که جلوی پارلمان جمع شده بودند، دستگیر کردند.

ما امضاء کنندگان زیر:

- اقدامات سرکوبگرانه رژیم ایران علیه مردم و طبقه کارگر ایران به‌ویژه دستگیری‌های اخیر در روز اول ماه مه در ایران را محکوم می‌کنیم؛

- از تمامی سازمان‌های بین‌المللی که درزمینهٔ حقوق بشر و حقوق کار فعال هستند می‌خواهیم که در برابر اعمال سرکوبگرانه رژیم ایران تنها نظاره‌گر نباشند و درخواست آزادی همه زندانیان سیاسی، ازجمله فعالان کارگری را داریم.

  • نقض حقوق کار در ایران ازجمله نداشتن حق سازمان‌دهی تشکل‌های کارگری را محکوم می‌کنیم.

- ما دخالت کشورهای خارجی به‌ویژه ایالات‌متحده امریکا در امور ایران را محکوم می‌کنیم و معتقدیم فقط مردم ایران می‌توانند سرنوشت و آینده خود را تعیین کنند.

 

حزب کمونیست کانادا

حزب کمونیست عراق - کانادا

حزب کمونیست شیلی - کانادا

حزب کمونیست سودان - کانادا

کمیته پاکستانی‌های پیشرو مقیم کانادا

جمعیت دموکراتیک یونانی کانادایی

سازمان حزب توده ایران - کانادا

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) - کانادا

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.