سرکوب و زندانی کردن کارگران را محکوم می‌کنیم!

حمله وحشيانه نيروهای سرکوب جمهوری اسلامی به گردهمائی کارگران در اول ماه مه

چهارشنبه, 1. می 2019 - 21:11

جمهوری اسلامی چهل سال است که می‌کوشد صدای حق‌طلبانه کارگران را سرکوب کند. اما هر چه از عمر این حکومت استبدادی گذشته است با رشد آگاهی کارگران و زحمتکشان و تضعیف قدرت سرکوب حکومت، فشار، دستگیری و زندان کم اثرتر شده است. اکنون سیاست‌های مخرب و ضد کارگری جمهوری اسلامی باعث شده است که صفوف مقاومت مردمی در برابرش فشرده‌تر شود.

در روز جهانی کارگر، روزی که کارگران در بسیاری از کشورهای جهان آزادانه به خیابان‌ها می‌آیند تا به شرایط ناعادلانه‌ای که دارند اعتراض کرده و خواسته‌های خود را بیان کنند، در جمهوری اسلامی این حق مسلم پذيرفته نمی‌شود و گردهمائی آن‌ها موردتهاجم نيروهای سرکوبگر قرار می‌گیرد.

امروز حوالی ساعت ده صبح تعداد قابل‌توجهی از کارگران، معلمان، بازنشستگان، دانشجویان و دیگر نیروهای زحمتکش کشورمان، به مناسبت اول ماه مه (یازده اردیبهشت) در مقابل مجلس جمهوری اسلامی گرد هم آمدند تا خواسته‌های خود را در خیابان‌ها فریاد کنند. در این تجمع تظاهرات کنندگان با شعارهای: "دزدی‌های نجومی، فلاکت عمومی" " نان، کار، آزادی، حق مسلم ماست" " کارگر، معلم، دانشجو، اتحاد، اتحاد" و "دولت خیانت می‌کند مجلس حمایت می‌کند" این روز را به اعتراض علیه فقر، تبعیض، و نابرابری تبدیل کردند. تجمع‌کنندگان در اين گردهمائی شعارهایی نیز در حمایت از کارگران زندانی و برای آزادی آنان در دست داشتند: " اسماعیل بخشی ، سپیده قلیان آزاد باید گردند"، " جعفر عظیم زاده ، اسماعیل عبدی آزاد باید گردند"، " جای کارگر، جای معلم زندان نیست".

هنوز نیم ساعت از این تجمع اعتراضی نگذشته بود که پلیس و نيروهای امنيتی با خشونت زیاد با تظاهرکنندگان برخورد کردند و با ضرب و شتم حدود ۵۰ تن از آن‌ها را دستگیر نمودند. تاکنون اسامی ۳۰ تن از آن‌ها منتشر شده است. از اعضای سندیکای شرکت واحد رضا شهابی، حسن سعیدی، وحید فریدونی، محمدعلی اصلاغی، سیدرسول طالب مقدم، اسدالله سلیمانی، ناصر محرمزاده و ... دستگیر شدهاند. فرهاد شیخی از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز بازداشت شد. به‌علاوه کامیار فکور، محسن سلیمان نژاد، امیرمحمد (مرادس) طاهری و تعداد زیادی از دانشجویان و دیگر فعالین مدنی و صنفی هم در بازداشت هستند. کيوان صميمی سردبير نشريه ايران فردا نیز جزو دستگيرشدگان است.

جمهوری اسلامی چهل سال است که می‌کوشد صدای حق‌طلبانه کارگران را سرکوب کند. اما هر چه از عمر این حکومت استبدادی گذشته است با رشد آگاهی کارگران و زحمتکشان و تضعیف قدرت سرکوب حکومت، فشار، دستگیری و زندان کم اثرتر شده است. اکنون سیاست‌های مخرب و ضد کارگری جمهوری اسلامی باعث شده است که صفوف مقاومت مردمی در برابرش فشرده‌تر شود.

حزب چپ ایران (فداییان خلق) ضمن محکوم کردن دستگیری و زندانی کردن تظاهرکنندگان روز اول ماه مه بر این باور است که عمر استبداد حاکم رو به افول است و با این اقدامات ضدمردمی و سرکوبگرانه جمهوری اسلامی نمی‌تواند صدای دادخواهانه کارگران، معلمان، دانشجويان، بازنشستگان و ديگر زحمتکشان را خاموش نماید. ما از همه تشکل‌های مدافع حقوق کارگران و از طرفداران حقوق بشر و همه انسان‌های آزاده تقاضا می‌کنیم در برابر این تهاجم جمهوری اسلامی به کارگران ساکت نمانند و برای آزادی کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی و سندیکائی صدای اعتراض خود را پرطنین‌تر نمایند.

هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - اول ماه مه ۲۰۱۹

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.