رفتن به محتوای اصلی

مسبب اصلی بروز وضعیت بحرانی کنونی در کشورمان، نظام دینی حاکم است، نه دولت آمریکا!

مسبب اصلی بروز وضعیت بحرانی کنونی در کشورمان، نظام دینی حاکم است، نه دولت آمریکا!
یک‌شنبه, 28. آوریل 2019 - 01:49

صریح سخن بگوییم. به«صحرای کربلا»نزنیم. سپاه پاسداران بازوی اصلی جمهوری اسلامی است و تشکیلاتی تروریستی - مافیائی بشمار می‌رود. تروریسم رژیم مدت‌هاست که به خارج از مرزهای ایران گسترش‌یافته است. مسبب اصلی بروز وضعیت فاجعه‌بار کنونی در مملکت ما نظام فقاهتی حاکم است و بس. رژیم ملأها مدت‌هاست که با تکیه‌بر سپاه قدس و لشگر مزدوران خارجی‌اش در لبنان و سوریه و عراق و یمن درگیر در جنگ‌های نیابتی و اقدامات تروریستی است. مخالفت با تحریم‌های گسترده و همه‌جانبه، و مخالفت با دخالت نظامی قدرت‌های خارجی، به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند توجیه‌کننده محکوم کردن گنجاندن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی بشمار رود. چهل سال است که مردمان آگاه و مبارز ما ازجمله برای این خواست تلاش می‌کنند. مشکل دولت آقای ترامپ، نه در تروریستی خطاب کردن جمهوری اسلامی است و نه در گنجاندن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی. این‌ها حقایقی انکارناپذیرند. مشکل سیاست‌های هیئت حاکم آمریکا چیز دیگری است. مسائل را باهم قاتى نکنیم و از مغلطه‌گری بپرهیزیم.

یکم - تصمیم دولت آمریکا مبنی بر تروریست خواندن سپاه پاسداران و گنجاندن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، با توجه به پیامدهای گسترده آن، مشکلات تازه‌ای برای رژیم در عرصه‌های داخلی و خارجی آفریده است. بن‌بست‌ها و تنگناهای لاینحل نظام افزایش‌یافته‌اند. رژیم فقها از هر لحاظ، به‌ویژه اقتصادی، ورشکسته است و آینده آن بیش از گذشته تیره‌وتار گشته است. در پس رجزخوانی‌ها و برخوردهای شتاب‌زده و متناقض نهادها و مقامات نظام، سردرگمی وبی برنامگی و بی چشم‌اندازی است، که‌موج می‌زند. روند تحولات شتاب بالائی گرفته است. موقعیت کنونی ناپایداراست ونمی تواند مدت زیادی دوام آورد. تغییر به این یا آن‌سوی ناگزیراست. ولی‌فقیه وهم پالکی‌هایش بر سر دوراهی‌ای گرفتار آمده و ناگزیر به اتخاذ تصمیمات جدید می‌باشند:«نرمش قهرمانانه»و نوشیدن جام زهری دگر و رفتن پای میز مذاکره؛و یا ورود به ماجراجوئی‌های تازه و تحمیل فجایعی جدید. گرچه انتخاب این یا آن سیاست با توجه به موقعیت باندهای حاکم و کشاکش‌های حاد میان آنان در شرایط فقدان یک اتوریته، بس دشواراست.

دوم - در این میان جریانات مختلف مخالف نظام نیز بیکار ننشسته و با انتشار بیانیه‌ها و اطلاعیه‌ها و طومارها به تحلیل اوضاع اقدام کرده‌اند:برخی‌ها همراه با اصلاح‌طلبان مسبب اصلی بروز وضعیت کنونی را دستگاه آقای ترامپ می‌دانند. می‌گویند که اقدام ترامپ فضا را جنگی کرده است. غافل از آنکه چهل سال است که فراجنگی است!جنگی که گاه مستقیم و گاه نیابتی جریان داشته است. اینان با پیوستن به کارزار«سوریه هراسی» و دمیدن بر خطر تهاجم نظامی دولت آمریکا و متحدان ارتجاعی‌اش در منطقه، مسبب اصلی بروز این وضعیت خطرناک یعنی جمهوری اسلامی را یا به فراموشی می سپرند یا نقشی درجه دوم بدان می‌دهند. این‌ها در صورت اصرار بر این مواضع، بسته به روند تحولات و بخصوص در صورت بالا گرفتن درگیری‌ها می‌توانند تا حد ایستادن در کنار رژیم در مبارزه‌اش با«استکبار جهانی»هم پیش بروند. یعنی دوره‌ای دیگر، سیاست «اتحاد و انتقاد» با رژیم را درپوشش مبارزه با«امپریالیسم آمریکا» در پیش بگیرند. در نقطه مقابل این گرایش، برخی دیگر به زبان بی‌زبانی، برکناری نظام جمهوری اسلامی را بدون دخالت قدرت‌های بین‌المللی ممکن نمی‌دانند. برای این‌ها حاکمیت ملی در جهان امروز، یا حرف است و یا امری ثانوی. ازنظر این گرایش اصل بر رفتن رژیم اسلامی است به هر قیمت. این‌ها با چشم فروبستن به نتایج دردناک و فاجعه‌بار دخالت نظامی قدرت‌های بزرگ در کشورهای مختلف، نظیر عراق و سوریه و افغانستان و لیبی، به‌گونه‌ای برخورد می‌کنند که گویا دستگاه حاکم آقای ترامپ درد دموکراسی و حقوق بشربرای ایران و ایرانیان دارد.

اگر بر آن هستیم که راه نجات ایران از مصیبت ارتجاع قرون ‌وسطایی حاکم بر کشورمان از طریق برکناری «جمهوری اسلامی» با تکیه‌بر مبارزات روبه گسترش اقشار و طبقات مختلف مردم و نیز جلب حمایت افکارعمومی و نهادها و نیروهای بین‌المللی، و استقرار حاکمیتی ملی و دموکراتیک در شکل جمهوری پارلمانی هموار می‌شود بایست از همین امروز سیاست‌هایی متناسب با آن در پیش بگیریم. طرف اصلی اپوزیسیون آزادی‌خواه و دموکرات ایران، ارتجاع مذهبی حاکم بر ایران است و نه دولت‌های دیگر. این رویکرد باید بازتاب خود در هر قدم و ازجمله در برخورد با سپاه پاسداران نظام خود رانشان دهد.

تا آنجا که به سپاه و تشکیلات برون‌مرزی آن برمی‌گردد مسئله کاملاً واضح است و نیازی به اثبات ندارد:تشکیلات سپاه پاسداران هم به لحاظ حقوقی وهم ازنظر حقیقی تشکیلاتی است تروریستی. هدف از ایجاد آن نیز حفظ «انقلاب اسلامی» و گسترش آن در سطح خاورمیانه و جهان بوده است. اما استقرار نظام اسلامی در ایران مترادف با وقوع فاجعه‌ای تاریخی در میهن ما بوده است. در پی استقرار این نظام، عقب‌مانده‌ترین نیروی کشور از اعماق تاریخ سر برآورد و به دلایل مختلف توانست قدرت سیاسی را تصاحب کند و سالیان سال کشور را به عقب براند و هم‌زمان به تشنجات و آشوب‌های تاریخی منطقه خاورمیانه بیفزاید. نخستین قربانی این اوضاع هم مردمان ایران بوده‌اند.

ناگفته پیداست که مسبب اصلی دانستن جمهوری اسلامی در بروز وضعیت خطرناک کنونی، تروریستی خواندن سپاه پاسداران به‌هیچ‌وجه نافی مخالفت صریح با دخالت دولت‌های قدرتمند جهانی و بخصوص دخالت نظامی نبوده ونمی باشد. کیست که نداند سیاست آقای ترامپ نه بر اساس استقرار دموکراسی و آزادی و حقوق بشر در ایران بلکه بر تأمین منافع اقتصادی و سیاسی - نظامی و تأمین سلطه کامل دولت متبوعش در منطقه استراتژیک خاورمیانه استواراست.

 

دیدگاه‌ها

مجید

آنقدررژیم عقب ماندهاست که هررژیمی بعدآن مترقی محسوب میشود واین است چالش نیروهای آگاه ومترقی وهمین دلیل برنیازحزب برای کانال تلوزیونی حتی دوساعت درهفته

ی., 28.04.2019 - 18:36 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.