رفتن به محتوای اصلی

تحلیل سیاسی از شرایط ایران و وظایف ما

تحلیل سیاسی از شرایط ایران و وظایف ما
جمعه, 27. ژوئیه 2018 - 20:42

تالار تلگرامی حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی

https://t.me/joinchat/CPd7yD6Wyge05cWD7X-r0w

پرسش‌های شرکت کنندگان در گفتگو:

- در شرایط کنونی میهن‌مان آیا شما خطر جنگ را جدی می‌بینید؟

- باتوجه به محدود بودن فضای مجازی و رسانه‌ای، آیا در جهت ایجاد رسانه‌ای عمومی‌تر که قدرت تبلیغی بیشتری دارد تلاشی نموده‌اید؟

- آیا این احتمال وجود ندارد که آمریکا به جای اینکه خودش وارد جنگ با ایران بشود، کشوری مانند عربستان را درگیر جنگ با ایران بکند؟

- حزب چپ ایران (فدائیان خلق) در برآمد سیاسی بیرونی کم فعال است. درصورتی که کشورمان آبستن حوادث و اعتراضات گوناگون است. چرا اتخاذ موضع سیاسی با کندی انجام می‌شود؟ آیا وجود اختلاف در درون ارگان رهبری حزب منجر به عدم موضع‌گیری سیاسی شده است یا دلایل دیگر...؟

- تحلیل شما از حمله حوثی‌های طرفدار رژیم ایران به نفتکش عربستان سعودی چیست و چنین تحرکاتی چه پیامدهایی برای ایران و منطقه در پی خواهد داشت؟

- چرا اپوزیسیون باهم اتحادی را برعلیه رژیم تشکیل نمی‌دهند تا آلترناتیو ملی شکل بگیرد؟

- امروز ترامپ ترکیه را هم تهدید به تحریم اقتصادی کرد و ترکیه پاسخ سختی به او داد. آیا تهدید ترکیه نمی‌تواند به تقویت جمهوری اسلامی بیانجامد؟ آیا اگر تحریم ترکیه هم پیش بیاید، وضعیت منطقه آشفته‌تر نمی‌شود؟

- رضا پهلوی پیرو مصاحبه تلویزونی خود با صدای آمریکا مشخصا خود را از جریان طرفدار نظام پادشاهی جدا کرد و اعلام کرد که جمهوری را قبول دارد و حتی سند از پدر بزرگش آورد که او هم در ابتدا جمهوری‌خواه بوده است.

ارزیابی شما از مواضع رضا پهلوی چیست؟

- جرا با حزب توده ایران جبهه ضد دیکتاتوری را تشکیل نمی‌دهید؟ اکنون که شرایط ذهنی جامعه برای عبور از حکومت اسلامی مساعد می‌باشد.

- به نظر می‌رسد که بعضی دولت‌های اروپایی هم با تهدیدات ترامپ و در عین حال تحریکات جمهوری اسلامی مخالفند و این، امکان پیش بردن یک خط سومی را ایجاد می‌کند. حزب چپ برای تقویت این خط سوم چه تلاش‌هایی کرده است؟ آیا حمایت از این نظر از طرف حزب چپ به کسانی که در اروپا مخالف هر دو طرف درگیر این مناقشات هستند، اعلام شده است؟

- اتحاد با سازمان مجاهدین را چطور می‌بینید؟

- شما نظرتان در رابطه با سازمان مجاهدین خلق چیست؟ این جریان برای به قدرت رسیدن حاضر به هر کاری و ائتلافی با کشورهای خارجی است؟ موضع شما نسبت به فعالیت‌های این جریان با محافل راست و جریان‌های امنیتی و رهبران قبلی کشورهایی مانند عربستان سعودی چه می‌باشد؟ آیا این جریان در میان مردم ایران و جامعه مدنی ایران دارای نفوذ و اعتبار است؟ آنها تبلیغات می‌کنند که حوادث و اعتراضات دی ماه توسط آنها انجام و رهبری شده است. موضع شما چه می‌باشد؟

- حزب چپ در رابطه با جریانات مشروطه‌خواه طرفدار آقای رضا پهلوی چه موضعی دارد؟ آیا با آقای پهلوی همکاری سیاسی و اتحاد می‌کند؟

- فعالیت شما عمدتا در بین قشر نخبه و بازمانده از سازمان می‌باشد. برای تاثیرگذاری بیشتر باید بتوانید در درون کل جامعه مطرح و نظرات را پیش ببرید. در داخل کمتر حزب چپ را می‌شناسند. در این مورد چه تلاشی شده؟ دلواپسی اصلی من نقش شما در داخل است.

- رابطه شما با رفقای راه توده چگونه ارزیابی می‌شود؟ آنها به نظر من در اعتدالیون غش کرده‌اند. راست می‌زنند و آنها هم به خط سه اعتقاد دارند، مانند دکتر فرشید هکی. ایشان نیز به خط سه معتقد است.

- رفیق بهروز عزیز، لطفا در رابطه با اقدامات عملی‌ای که حزب چپ ایران برای پیشبرد این خط سوم صورت داده یا خواهد داد بیشتر توضیح دهید.

- آیا حزب چپ با محافل و جریانات اصلاح‌طلب حکومتی همکاری سیاسی و گفتگو دارد؟ موضع شما نسبت به جریانات اصلاح‌طلب حکومتی چه می‌باشد؟

- با کدام جریانات سیاسی داخل کشور شما با وجود اقدامات سرکوبگرانه جمهوری اسلامی می‌توانید بصورت مستقیم و غیرمستقیم همکاری کنید؟

- آیا با وجود فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌شود بر سر یک‌سری سمتگیری‌های سیاسی با محافل سیاسی ایران هماهنگی برای اقدامات مشترک کرد؟

- آیا حزب چپ ایران (فدائیان خلق) دارای نیروست و محافل سیاسی و بویژه جریانات چپ داخل به این جریان با علاقمندی توجه نشان می‌دهند؟

- شما برای جلب جوانان و زنان به حزب چپ چه اقداماتی را مد نظر فعالیت‌های خود قرار داده‌اید؟ لطفا اگر نظر یا پیامی در رابطه با جلب نظر جوانان به حزب چپ ایران دارید در اینجا اعلام کنید؟

- باید پذیرفت که در طول تاریخ هرگز روحانیت سر سازگاری با دموکراسی نداشته و نخواهد داشت و هرگز تن به رفراندوم و آزادی‌های سیاسی نخواهد داد. شاید در رابطه با آزادی‌های اجتماعی به رفرم‌هایی دست بزند اما تجربه 40 سال حکومت اقتدارگرایانه آنها به این مهم اشاره دارد که هرگز مجوز به آزادی و فعالیت سندیکاهای مستقل کارگری نخواهد داد و احزاب چپ و مارکسیست جای خود دارند. جه باید کرد تا حکومت را به عقب‌نشینی واداشت؟ می‌دانبم که هر جنبش خود بخودی بدون رهبری آگاه که فقط یک قدم جلوتر از توده‌های معترض باشد محکوم به شکست می‌باشد و این شکست‌های پی‌درپی سرخوردگی سباسی و اجتماعی و انزوا و افسردگی در پی دارد.

  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و از چپ به راست، یعنی از آخر به اول، و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
  • توجه! لطفا کدها را با حروف فارسی، بدون فاصله و از چپ به راست بنویسید!