شنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۹ ژانویه ۲۰۲۲

اطلاعیه شورای مرکزی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)

نخستین جلسه شورای مرکزی حزب چپ ایران(فدائیان خلق) برگزار شد!

۲۱ فروردين ۱۳۹۷

شورای مرکزی حزب تاکید داشت که هر چه سریع‌تر گزارش تفصیلی کنگره مشترک منتشر گردد، تا علاقمندان بتوانند از روند کنگره، مباحث و تصمیمات آن، آگاهی بیشتری کسب کنند. گزارش کنگره و مجموعه اسناد و پیام های کنگره به تدریج در روزهای آتی منتشر خواهند شد

اولین جلسه شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق) در۲۰ فروردين ۱۳۹۷ برابر با ۹ آوريل ۲۰۱۸ با شرکت تمامی اعضای آن، به طور مجازی برگزار گردید. برگزاری موفقيت آميز کنگره و بازتاب گسترده تشکيل حزب چپ ايران (فدائيان خلق) در بين فعالين سياسی و رسانه ها، آغازی نوید بخش برای شروع کار شورای مرکزی بود.

تدارک نخستین پلنوم حضوری شورای مرکزی حزب، یکی از موضوعات در دستور این جلسه بود. برای برگزاری این نشست، یک هیئت سه نفره انتخاب شد تا برگزاری آن را طی یک ماهه آتی، تدارک ببیند. قرار شد این هیئت، علاوه بر تدارک عملی و فنی پلنوم، برنامه عمل، طرح ساختار و آئین نامه شورای مرکزی را تهيه و برای تصمیم گیری ارائه دهد.

دومین موضوع در دستور این جلسه، پرداختن به مجموعه اقدامات و وظایفی است که پس از کنگره در دستور شورای مرکزی منتخب، قرار گرفته است. شورای مرکزی برای انتشار پیام های کنگره، موضع گیری های سیاسی و هماهنگی مجموعه کارهای جاری، هیئتی تحت نام هیئت موقت موضع گیری سیاسی حزب چپ ایران(فدائیان خلق) انتخاب نمود. قرار شد این هیئت در نخستین واکنش های بیرونی خود، برگزاری اول ماه مه را در اولویت وظایفش قرار دهد و از اعضای حزب بخواهد که فعالانه در حرکت اول ماه شرکت کرده و بکوشند با تمام توان در همه کشورها متناسب با نیروی های حزب، اول ماه مه را هر چه با شکوه تر برگزار نمایند. همچنین شورای مرکزی حزب به این هیئت وظیفه داد که از طرف شورای مرکزی تا برگزاری جلسه حضوری شورا، به نام "هیئت موقت موضعگیری سیاسی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)" نسبت به رويدادهای مهم سیاسی واکنش نشان دهد.

شورای مرکزی حزب تاکید داشت که هر چه سریع‌تر گزارش تفصیلی کنگره مشترک منتشر گردد، تا علاقمندان بتوانند از روند کنگره، مباحث و تصمیمات آن، آگاهی بیشتری کسب کنند. گزارش کنگره و مجموعه اسناد و پیام های کنگره به تدریج در روزهای آتی منتشر خواهند شد.

 

شورای مرکزی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)

بیستم فروردين ۱۳۹۷- ۹ آوريل ۲۰

افزودن دیدگاه جدید